Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními. Jedinou výjimku tvoří jízda v kočárku, popř. jízda autem – ta ho taky spolehlivě uspí.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


I když už i v tom kočárku to není 100%. Většinou sice usne, ještě než vyjedu s kočárkem ze dveří, ale někdy mu to vydrží jen chvilku. Někdy o něco déle a budí se, jakmile vjedeme zpět do naší ulice. Jako kdyby cítil, že se vracíme domů. A výjimečně spí opravdu tvrdě, že ho nechávám dospat ještě doma na terase. Tak to bylo například i včera, kdy vydržel spát 2 hodinky v kočárku při procházce a následně další půl hodiny spal ještě ve vajíčku v autě.

Včera jsme měli premiéru v samostatnosti. :-) Objednala jsem našeho pejska na stříhání, protože už byl chudák celý zarostlý. A naplánovala jsem si to tak, že ho tam odvezu a dobu, co bude pejsek na stříhání, strávíme s Edíkem u našich. Zvládli jsme to všechno krásně, po obědě jsme se vydaly s mamkou na procházku a já stihla koupit i dárek k narozeninám pro mého drahého. Ale ta výprava z domu byla tedy dost časově náročná. Obléknout se; sbalit vše, co bychom mohli potřebovat; obléknout Edíka; dát ho do auta, aby doma nekřičel, než tam všechno nanosím; nanosit tedy tašky do auta; složit kočárek; utišit plačící dítě; nacpat kočárek do kufru (to mi naštěstí šlo, i když jsem ho naposledy skládala cca před dvěma lety); opět utišit plačící dítě; připevnit tašku na psa a na závěr nahnat psa do auta. Tyto zdánlivě banální úkony mi však zabraly přes půl hodiny.

Tuhle jsem se vůbec zamyslela nad pojmem čas. Bylo to, když jsem stála u postýlky a snažila se uspat Edíka, kterého něco probudilo ze spánku, a už podruhé jsem mačkala čudlík na hracím kolotoči, aby dalších deset minut hrál ukolébavku. Deset minut, dvacet minut, třicet minut. To jsou docela dlouhé časové úseky, za které normální člověk stihne spoustu věcí. Pro mě jakožto matku na mateřské dovolené ale ubíhají asi tak rychle, jako mi dříve ubíhala minuta, dvě, tři. A večer se pak akorát divím, že už je zase večer. Zajímalo by mě, kdy tohle moje chápání a neuvěřitelně rychlé ubíhání času skončí a já se zase vrátím do toho normálního módu. Připadám si díky tomu totiž úplně nemožná, protože nic nestíhám. Jen kojím, chovám, uspávám, pak mám někdy trochu času si aspoň vyčistit zuby nebo dojít na záchod, popř. se najíst a napít, a pak zase znovu a stále dokola.

Ale abych nepsala stále jen o nestíhání... Dnes jsme absolvovali prohlídku kyčlí se závěrem, že je máme v pořádku. Ptala jsem se pana doktora, jestli má smysl dávat široké balení a řekl mi, že ne, že je to zbytečné. Sousedky, které mají malé děti, mi však tvrdily, že široké balení dělaly svým dětem preventivně, protože prý naše generace ho měla a že to zcela jistě mělo smysl. Já si však říkám, že když je dítě sledované na ortopedii, tak to opravdu asi úplně nutné nebude. Chtěla bych znát názor i zkušených maminek čtenářek, jestli jste široké balení také raději preventivně dávaly, nebo zda věříte ortopedům, že stav kyčlí opravdu dobře ohlídají a děti pak nebudou mít problémy. Tak mi prosím napište do komentářů pod článek.

Děkuji a mějte se krásně.

Maminka Denisa

15. 8. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 7
Obrázek uživatele dencas
dencas

Moc děkuji za vaše reakce. Docela jste mě uklidnily, že péči o syna nezanedbávám, že dítě nosící jednu papírovou plenu nemusí mít špatné kyčle. Brouka do hlavy ohledně širokého balení mi nasadily sousedky, jak jsem psala, a taky moje mamka, která je velkou zastánkyní širokého balení a tak mě trochu vystrašila. Na ortopedii jdeme na kontrolu ještě v 6 a ve 12 týdnech. A jak píše Katka, i já jsem to široké balení zkusila, ale právě kvůli zdánlivému nepohodlí malého jsem to vydržela asi jeden den a ještě možná ne celý.

Takže ještě jednou děkuji a mějte se krásně.

Denisa

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Přeci jen mi to nedá - milé čtenářky babywebu, proč má Denisa tolik palců dolů? Tohle prostě nepochopím! Když mě něco nezajímá, tak to nečtu. Když se mi něco líbí, pak zareaguji, pochválím, podpořím. Jasně, je tu ta možnost ( i když si myslím, že by bohtě stačil počet liků, ne?), tak asi proč ne... ale stejně jsem z toho rozpačitá. Fajn článek, ne?

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Deniso,

já jsem dala široké balení synovi asi tak 2x a dceři ani jednou. Poprvé jsem také uvažovala o prevenci, když lékař po prvním sonu říkal, že jej doporučuje nejméně do 2. kontroly... nějak jsem neunesla evidentní nepohodlí synka a taky jsem nebyla přesvdčená o smysluplnosti... poté jsme se přestěhovali a s Kačenkou jsem chodila k jinému ortopedovi a ten o preventivním balení neřekl ani slovo a už jsem o něm neuvažovala...

Obrázek uživatele Markéta
Markéta

Dobrý den, Deniso, o preventivním širokém balení nám neříkal nikdo ani u prvního, ani u druhého dítěte, jak píše Pavlína, jsou nyní děti často kontolovány a určitě i Vás si ještě pozvali na kontrolu. Určitě ale správnému postavení kyčlí prospějete kromě širokého balení a látkových plenek vůbec také nošením v šátku či v ergonomickém nosítku, kde má miminko nožičky a zadeček do tvaru písmene "M". 

 

Obrázek uživatele Markéta
Markéta

Dobrý den, Deniso, o preventivním širokém balení nám neříkal nikdo ani u prvního, ani u druhého dítěte, jak píše Pavlína, jsou nyní děti často kontolovány a určitě i Vás si ještě pozvali na kontrolu. Určitě ale správnému postavení kyčlí prospějete kromě širokého balení a látkových plenek vůbec také nošením v šátku či v ergonomickém nosítku, kde má miminko nožičky a zadeček do tvaru písmene "M". 

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Deniso, syna jsem široce rozhodně nebalila, když mi na ortopedii řekli, že je vše v pořádku, tak jsme k tomu důvod neviděla. Popravdě, mě to ani nenapadlo :-). A ani v okolí se nikdo nepodivoval. Mějte se hezky. Alena

Obrázek uživatele Pavlína
Pavlína

Dobrý den,
naše pediatrička říká, že je široké balení zbytečné, od porodnice jsme používali pouze jednu papírovou plenu, dokud jsme nepřešli na látkové pleny, tam mi bylo doporučeno klasické široké balení.. Prý teď se děti vyšetří hned, zda mají kyčle v pořádku, zatímco v minulosti bylo pořádné vyšetření až po delší době, a proto preventivně nosily všechny děti široké balení, nicméně v dnešní době je to údajně zbytečné a akorát mají dětičky na sobě nepohodlný obří balík :-) Ale tipuji, že každý pediatr řekne něco jiného. V porodnici mi bylo doporučeno široké balení. Malý má kyčle od začátku v pořádku a u druhého budu taky dávat jen jednu plenu, pokud bude mít nožičky zdravé..

Pavlína

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na... Celý článek »

Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až... Celý článek »

Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak... Celý článek »

Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené... Celý článek »

Naposledy navštívené