Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo.

Jako obvykle začnu mnou. A jako obvykle jsme stále dva v jednom. Takže po této stránce je vše, jak má být. Nicméně pomalu ale jistě cítím v kostech, že příchod našeho broučka už je těsně za dveřmi. Po celém ulítaném dni a uklízení po dětech i tatínkovi mám někdy podezření na zaražený nůž v podbříšku. To je znamení, že už toho ten den bylo až až. Stále ale tak nějak normálně funguju. Nebo se o to alespoň snažím.

Včera jsme byli v Praze na výletě. Dětem se v jednom dětském koutku moc a moc líbilo. Byl celý vypolstrovaný a děti si tam hrály s velkými měkkými kostkami. Alex lítal jak blázen a Max se očividně také dobře bavil. My rodičové jsme pokoupili tak nějak, co jsme potřebovali, potom se Alex s taťkou povozil po nákupním centru ve vláčku a celá rodina jsme se poctivě nacvakli u všeobecně oblíbeného fastfoodu. Ano, opravdu celá rodina. Ten náš roční brouček totiž s přehledem zvládá spořádat i šunkovou pizzu natož pak nějaké hranolky s masíčkem :-)

A výletu nasadila korunu maminka, když se z ničeho nic rozplácla na zem přímo na zadek a ještě na sebe málem překlopila naložený kočárek i s Maxem. Prostě se mi podařilo nějak zaškobrtnout a už jsem letěla. Narazila jsem si kostrč, ale už po chvíli jsem zjistila, že ta naražená zadní část těla není zdaleka tak hrozná jako bolest, co mi začala vystřelovat do levé kyčle. Zřejmě se mi při tom pádu podařilo pohmoždit si nějaký ten nervík. Naneštěstí bolest přetrvává do teď. A tak opravdu vstávám jak důchodce a než se večer vyhrabu z gauče, abych se dobelhala k Maxíkovi, stačil by si někdo udělat kafe a naučit se finsky.

Alexka maminky pád moc pobavil a tatínek, když viděl, že mamince nic není, se k němu přidal. Jo, máma je holt showman.

Dexík se ale asi zřejmě má stále dobře. Sice to občas vypadá, že si cestu ven prorazí sám a úplně jinudy než by měl, ale "mamahotel" mu ještě vyhovuje. A s tím, co nás následující dny čeká, buďme jenom rádi.

Maxík, ta naše chuděrka nemocná už tady všude s přehledem řádí. Neustále jen dělá všechno, na co se můžete spolehnout, že se určitě dělat nesmí a "NE" a "TY, TY" mu můžete říkat třeba stokrát a stejně půjde a vykoná to, co se mu v kebulince vyrojilo. A že toho někdy je... Vyrabovaný šuplík s vařečkami, vysypané špejle, rozházené kostky všude kolem, zbourané reprobedny, poctivě pokapaný konferenční stolek pitím, vyházené oblečení ze šuplíků, vysypaný pojízdný košík s kosmetikou v koupelně, strhnutý metr na měření výšky ze zdi, pokácená lampa, vysypané pastelky (Maxík pusinku celou pěkně barevnou), rozházené boty na chodbě, vyházený obsah přebalovacího pultu, či takřka stržená záclona. Přidejte si k tomu ještě fakt, že tu a tam najdeme broučka, jak se pokouší vymáchat v záchodové míse a o celodenní náplň práce máte postaráno.

K tomu se nám Alexek stále snaží dokázat, že to on tu bude velet a my se v podstatě pokoušíme o totéž. Situace není vůbec jednoduchá, jelikož po necelých čtrnácti dnech, kdy se několik hodin po tom, co večer usne, probouzí s kňouráním a brekem, jsme si uvědomili, že to trvá od té doby, co měl Maxík záchvat. Je to takřka každodenní záležitost umocněná podle toho, jak moc daný den zlobí nebo se vzteká. A tak tedy diagnoza u nás doma padla zcela jednoznačně na noční děsy. Opravdu se často vzbudí vylekaný a není schopen zareagovat na to, co mu říkáme, nebo občas zareagovat jakkoli. Chvíli je jakoby v tranzu a trvá to třeba půl minuty. Jakmile se však uklidní, okamžitě usíná. Myslíte si, že je doopravdy možné, aby u něj tento stav nastal jako reakce na pro něj tedy zcela jasně stresující situaci s Maxíkem ve febrilních křečích?

Hodně jsem o tom přemýšlela, a když si to dění zpětně přehrávám v hlavě, tak on v jednu chvíli začal hrozně brečet. Evidentně si tam minimálně uvědomoval, že něco není v pořádku, když brášku viděl. Doufám, že ho to přejde, protože krom jiného nám to i ztěžuje výchovu. Když totiž přes den často vzdoruje a my musíme nějakým způsobem častěji zasahovat, děsy bývají horší. Oproti tomu včerejší noc po našem výletě byla absolutně bez děsíků.

Ale abyste si nemysleli, tak jsme se k Alexkovi i tak naběhali až až. Stačila se mu přes den opět vyrazit rýmička a k večeru z toho už byl řádný štěkot. Během noci se pak doslova dusil a lapal po dechu, což ho opustilo teprve až po podání druhého prednisonu a po tom, co ho taťka zabaleného do deky choval asi pět minut na balkóně na studeném nočním vzduchu. Takže opět laryngitida. U nás zkrátka nemůže být chvíli klid a nic se nedít.

Navíc v rámci všech těch nepříjemných událostí minulého měsíce se u nás objevilo téma, které nikdo nemá rád. Po nějaké době zvažování a diskuzí se ukázalo, že by nám dospělým prospělo změnit prostředí. Máme už dost stále těch samých lidí kolem nás, drbů a toho jak je Kolín poměrně malý a každý každého zná. Ano, zřejmě již tušíte, kam směřuji. Sotva jsme si byteček předělali k obrazu svému, dospěli jsme k rozhodnutí, že je ten správný čas trochu změnit vody a přestěhovat se někam trochu dál. Neberte to jako útěk od problémů, ale máme pocit, že změna prostředí by nám v tom našem vysněném novém začátku mohla pomoci. Rádi bychom se my dospělí zaměřili hlavně na rodinu, na příchod nového člena a posléze hlavně na nás jako takové. Tak tedy v následujících dnech proběhne akce kulový blesk. Jelikož je třeba jednat vzhledem k mému stavu. Ze strany některých našich známých je to nepochopené, ze strany jiných je to správný krok. My se to ovšem dozvíme až za nějaký čas, ale jisté je že chuť do nového začátku nám nechybí a to je hlavní.

Dnes jsem koupila definitivně poslední oblečení, co mi na Dexíka chybělo. Byly to ponožky. Zítra se chystáme pro sourozenecký kočárek, aby byl již doma v plné pohotovosti. Po přestěhování mě bude čekat okamžité zabalení tašky do porodnice, vyprání a vyžehlení oblečků a dokoupení zbytku věcí jako jsou plíny a kosmetika.

Drže mi palce ať to ve zdraví a hlavně ještě stále dva v jednom přežiju. Za týden se opět těším s novinkami. Pavlína

4. 11. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené