Štastné a veselé – asi jak u koho

KLUB TĚHULEK! IVČA Vím, že se budu opakovat, ale dnes to platí asi víc než kdy dřív. Uplynulý týden byl opravdu perný a upřímně, náročný. Nejdříve práce, dokoupení všech dárků, zabalení a přesun na Mělník k babičkám.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


V práci to opravdu bylo trošku hektické, asi jako všude. Lidé se snažili vše dokončit před koncem roku, protože v příštím týdnu už bude mít většina lidí dovolenou. Nikdo tedy nic nepodepíše, ani neschválí. :-)

Pro mne to byl navíc kratší týden, protože jsem opět maličko lítala po doktorech. Tentokrát jsem navštívila v pondělí nefrologii, kde jsem se dozvěděla, že co se týče ledvin, je vše, v rámci možností, v pořádku, což byla opravdu moc dobrá zpráva. Příští návštěvu si mám naplánovat až po porodu. S paní doktorkou jsme se domluvily, že se objednám až za rok. Tato návštěva měla ještě jedno pozitivum. Od pondělí mě nějak bolelo bříško. Sice mi přišlo, že to vypadá, jako když mám namožené svaly, ale nějak jsem si nebyla jistá (přeci jen, jsem těhotná poprvé) a paní doktorka mě uklidnila. Při kontrolním UZ ledvin, který mi dělala, kontrolovala i močový měchýř, a koukla i na mimčo, takže bylo jasné, že je v pořádku a mé obavy jsou nejspíš zbytečné. To se vlastně potvrdilo i v dalších dnech, kdy bříško postupně přestávalo bolet, zaplať bůh. :-)

V úterý ráno jsem musela k zubařce, protože mi vypadla dočasná plomba z jednoho zubu, který paní doktorka nestihla doléčit před těhotenstvím, a nyní je už jen třeba ho zrentgenovat. To však raději necháme až do doby, kdy se náš poklad narodí. Když to není nutné, raději nebudeme nic riskovat. Před Vánoci jsem ale nechtěla riskovat, že by se snad plomba mohla vydrolit celá a proto jsem raději paní doktorku navštívila. Myslím, že jsem udělala dobře, teď mám zase nějakou chvíli klid a pohodu. :-)

Ve středu jsme měli s kolegy v práci firemní večírek, který se konal v jedné výborné pražské nejmenované restauraci, kde prostě zaplatíte nějakou sumu a pak jíte, co zmůžete. Musím říci, že jsem se na tuto akci moc těšila, protože v této restauraci dělají výborný grilovaný ananas, který prostě miluji. A musím říci, že jsem si opravdu ananas užila. :-) Měla jsem celkem tři porce a opět mě nezklamal. :-) I jiná jídla byla samozřejmě úžasná, spousta hovězího masa, kachní prsa a výborný grilovaný sýr. Také mezi předkrmy byla spousta lahůdek, jako výborný a lehký bramborový salát nebo okurka s krevetkou a dresinkem. Po návštěvě této restaurace se většina osazenstva přemístila do koktejlového klubu, kam jsem už já jít nechtěla, protože jsem od kolegyně věděla, že je tam zakouříno a takové prostředí v této době opravdu moc nemusím. Navíc na mne doma čekalo další balení dárků, které jsem začala již v úterý večer, kdy byl manžel také na jedné vánoční akci, a bylo potřeba dílo dokončit. :-)

V pátek jsme již vyrazili na Mělník k babičkám, kde jsme chtěli strávit klidné a pohodové Vánoce jako každý rok. A začátek vypadal vážně dobře, ale pak se to trošku zkomplikovalo.

Naše přípravy na Vánoce začali společným obědem. Po něm následovalo tvoření vánoček, zdobení stromečku, které jako vždy zvládli kluci za dohledu prababičky a malý úklid. Stromek se jim vážně moc povedl, manžel jako již v posledních letech pokaždé, koupil opravdu krásnou jedličku. Večer jsme začali dělat bramborový salát, který byl také moc povedený. No a tady naše letošní trampoty začínají nabírat pomaličku spád. Již minulý víkend si manžel stěžoval na bolest zubu, která se do pondělí velmi vystupňovala a vyústila v zánět okostice, který léčil Brufeny na lačný žaludek a večerní návštěvu zubařky, která naštěstí pomohla. Od tohoto okamžiku měl manžel lehké trable se žaludkem, které se však daly ustát. V pátek si pro jistotu zašel ještě do lékárny, aby zakoupil něco na zklidnění a pan lékárník mu opravdu doporučil dva léky s tím, že jeden je na podrážděnou slinivku a pokud zabere, měl by manžel navštívit po svátcích lékaře.

Manželovi začalo být v noci z 23. na 24. 12.2016 hodně špatně, často cestoval na toaletu a ve dvě v noci mne tím vzbudil tak, že jsem již nedovedla usnout. Ve čtyři jsem se o muže začala vážně bát a zkusila, zda by nebylo lepší navštívit lékaře. On k mému překvapení souhlasil, což znamenalo, že mu opravdu není dobře. Jen se bál, zda je to pro mne vhodné a zda ho raději nemá odvést jeho matka, nebo si nemá raději zavolat sanitku. Bylo to od něj moc hezké, ale já chtěla jet s ním, abych věděla, co se děje. Dostatečný přísun informací, má pro mne větší uklidňující účinek.

V čekárně na pohotovosti z muže vypadlo, že se bojí, aby neměl zánět slinivky. Naštěstí jsem v té chvíli neměla ani ponětí, co by to znamenalo. To až když byl manžel v ordinaci, tak jsem si to vygooglila, ale stále se snažila nepodléhat a věřila, že vše bude v pořádku. Naštěstí bylo. Manžel dostal zklidňující injekci, odebrali mu pár vzorků na testy, udělali mu RTG a UZ a poslali domů s tím, že slinivka je OK a vypadá to spíš na trable se žaludkem, takže letos žádné obžerství o Vánocích, ale hezky čaj a rohlík. Odpoledne jsme měli přijít na kontrolu.

Největší bolest, kterou cítil na prsou, po injekci naštěstí ustoupila, takže jsme mohli jít zase spát a vypadalo to, že tentokrát i opravdu usneme. Ráno manžel opět navštívil toaletu a tentokrát se opravdu cele vyčistil a konečně se mu ulevilo. Nakonec jsme půlku Štědrého dne prospali. :-) Ale bylo to nutné. Naštěstí nás babičky nechaly, odpoledne jsme již pouze pomáhali s obalením kapra a přípravou slavnostní tabule. Manžel odpoledne zajel zpět do nemocnice, kde mu předali výsledky vyšetření a doporučili dostatek tekutin a max. suchý rohlík. No, myslím, že to mu ani nemuseli říkat. :-) Večer mu bylo už trošku lépe, takže si k večeři dal černý čaj a koukal na nás ostatní. Bylo mi ho moc líto, protože vím, jak miluje bramborový salát. Naštěstí mu stále nebylo úplně dobře, i když už to bylo lepší, a tak na jídlo vlastně ani neměl chuť. Vhledem k tomu, že mu bylo již lépe, začali jsme si z něj dělat i srandu. Například, že může být rád, protože jistě na Vánoce letos moc nepřibere. :-)

Večer byl naštěstí i tak příjemný, pěkně jsme si povídali, a do rozdávání dárků jsme se ani moc nehrnuli. Nakonec však babička přeci jen Kubovi zavelela a ten nás začal obdarovávat dárky, které pod stromečkem byly. :-) Musím zkonstatovat, že letos jsem byla opět moc hodná. Dostala jsem spoustu krásných dárků, které mi udělali radost. Také mne moc potěšilo, že jsem udělala radost mému muži, obzvlášť jedním dárkem, whisky. A také dárek pro mou tchyni od její maminky (s kterým jsem pomáhala) měl nakonec velký úspěch, což mne opravdu moc potěšilo, protože se líbil jim oběma. :-)

Dalo by se říci, že při té smůle mého muže, ty Vánoce vlastně nakonec dopadly docela dobře. :-) Jsem za to opravdu moc ráda, bohužel to ještě asi není úplný konec. Já však dnes již končím a další peripetie a vánoční návštěvy si nechám na příště, aby bylo zase co vyprávět. :-)

Mějte se krásně


Ivča právě prožívá 20. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem? 

28. 12. 2016IvčaM
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Už se nám to blíží

Velikonoce jsme letos opět prožili v poklidu, vzhledem k tomu, že manžel je nemá rád a tudíž je neslavíme. Navíc už nechceme nikam moc cestovat s blížícím se termínem porodu, což manželovi nahrává i v tom, že v Praze se celkově Velikonoce neřeší.  Celý článek »

Změna termínu porodu

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět vcelku nabitý. Navštívila jsem maminku a neteř, poprvé jsem byla na kontrole v porodnici a pokračujeme v přípravě všeho potřebného pro miminko. V sobotu jsme se také podívali za babičkami na Mělník. A... Celý článek »

Stále se něco děje

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem se začala poohlížet po úklidové firmě. No jistě, uznávám, že je to možná velký přepych, ale musím říci, že v poslední době mne úklid opravdu zmáhá. Celý článek »

Kouzelné jaro

KLUB TĚHULEK! IVČA Další týden je za námi, a tentokrát to byl opravdu báječný týden, vzhledem k tomu krásnému počasí za okny. Úplně jsem cítila, jak mne slunce nabíjí ještě více pozitivní energií. Několikrát jsem byla na procházce, slunila se na... Celý článek »

Předporodní kurz je za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem opět navštívila několik lékařů a v sobotu nás čekal celodenní předporodní kurz, na který jsem se velmi těšila. Jsem ráda, že jsme se na kurz přihlásili a absolvovali ho. Doufám, že si na něj u porodu... Celý článek »

Spokojená těhulka

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem byla na kontrole na diabetologii. V práci jsem si zvládla zabalit věci, protože v příštím týdnu mne čeká nástup na mateřskou dovolenou. Vím, že se opakuji, ale je to vážně neuvěřitelné, v práci strávím už... Celý článek »

Další kolo příprav

KLUB TĚHULEK! IVČA A je to tady. Mé těhotenství se přehouplo do 30. týdne těhotenství. Je neskutečné, jak to letí. V práci mne čeká posledních 8 pracovních dní a pak už jen příprava na příchod našeho broučka. Celý článek »

Předporodní kurz a glukometr

KLUB TĚHULEK! IVČA 30. týden těhotenství se kvapem blíží, takže je potřeba vyřešit některé zásadní otázky. Předporodní kurz – ano, nebo ne, sehnat dětského lékaře pro našeho prcka, vybrat a objednat kočárek. Celý článek »

Test na cukrovku? V pohodě

KLUB TĚHULEK! IVČA Největší téma tohoto týdne je pro mne, tak obávaný, test na cukrovku, tedy oGTT. Už několik týdnů dopředu mne totiž mnohé ženy z mého okolí seznamovaly s naprosto otřesnými zážitky z tohoto testu. Celý článek »

Stále bez potíží, naštěstí

KLUB TĚHULEK! IVČA Jak manžel předvídal, na začátku mého psaní, tvůrčí krize dorazila. :-) Sedím tu a marně přemýšlím, jak začít, co vůbec psát, když se v minulém týdnu vlastně nestalo nic zvláštního. :-)  Celý článek »

Velký úklid

KLUB TĚHULEK! IVČA Přes Vánoce se nám díky spoustě dobrých duší nashromáždilo poměrně dost věcí na naše miminko. Musím říci, že toho bylo tolik, že jsme z bytu měli veliké skladiště, které bylo potřeba uklidit. Celý článek »

Vánoční jízda pokračuje

KLUB TĚHULEK! IVČA Myslela jsem si, že po našem adrenalinovém Štědrém dni bude zas vše v pohodě. Že Vánoce sice budou, jako každý rok, cestovní, ale už více méně v klidu. Tak tedy ne, nebylo to tak. Asi, abychom si ty poslední Vánoce bez našeho... Celý článek »

Odhalené tajemství našeho prcka

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět maličko hektický. Jak jsem psala minule, trošku jsem lítala po doktorech, ale mělo to i svá pozitiva. A navíc ty blížící se Vánoce, to asi nemusím nikomu vysvětlovat, že? :-) Celý článek »

Vánoce se blíží

KLUB TĚHULEK! IVČA V rádiu nám s manželem právě připomněli, že se blíží Vánoce, už jen 13. dní. No, manželovi se to moc nelíbilo, protože Vánoce zas tak moc nemusí a kdyby bylo na něm, tak by vlastně asi všechny svátky v roce zrušil. :-) Už před... Celý článek »

Zlá, ošklivá rýmička

KLUB TĚHULEK! IVČA V minulém článku jsem psala, jak mne přepadlo nachlazení. Myslela jsem, že když je to vlastně jen rýma, tak že to víkend a jeden den dovolené spraví a v úterý už budu zas jako rybka. No to jsem se tedy spletla. :-) Celý článek »

Týden plný zážitků

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl vcelku bohatý na zážitky. Mám za sebou první focení ve fotoatelieru, navštívila jsem neteř a začínáme s tvořením návrhu naší nové ložnice, aby se tam našlo místečko i pro náš nový přírůstek. :-) Závěr týdne mi... Celý článek »

Klid a pohoda

KLUB TĚHULEK! IVČA Tak jak byl předminulý týden perný, byl ten minulý poklidný a musím říct, že jsem za to ráda. Na druhou stranu se zas hůře hledají témata k psaní. Takže tentokrát to vezmu asi trošku zkrátka. :-) Celý článek »

Perný týden

KLUB TĚHULEK! IVČA Minulý týden byl pro mne poměrně náročný. Dvě návštěvy lékařů, registrace do porodnice a sobotní oslava tátových narozenin.  Celý článek »

První screening za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA Po necelém roce snažení se nyní i já mohu přidat do Klubu těhulek a moc se na to těším. :-) Právě jsem ve 13. týdnu naprosto bezproblémového těhotenství, za což jsem nesmírně vděčná. Takže žádné ranní nevolnosti a žádný žaludek... Celý článek »

Naposledy navštívené