Stěhovaví Pražáci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Po měsíci jsem došla ke své gynekoložce a po stoupnutí na váhu jsem se zděsila! Přibrala jsem 5 kg! To je pro mě naprosto nezvyklé. Za celé těhotenství s Martínkem jsem přibrala pouze 6 kg a teď už mám na kontě 9 kg a to tedy těch 5 jen za poslední měsíc!
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Manžel celou situaci zachraňuje slovy, že když jsme vlastně v jednom těle dva, tak když se váha zprůměruje, tak jsme na tom hodně dobře. Anebo že váha byla pokažená... No, zlepší mi to náladu jen chvilkově, protože se vážně cítím jako velryba! Pro tento stav, který bude trvat snad kratší dobu než 5 týdnů do řádného termínu, už není jiného pojmenování.

Jak se snažím vyjadřovat v kladném slova smyslu a to ať už kvůli Martínkovi (tedy, ne mu říkat, co nesmí, ale obejít situaci a říkat, co smí, aby si příliš neosvojil „ne“) anebo kvůli sobě, abych si do života netahala negativní situace, tak přišel čas vybalit některé věci na stůl... za poslední týden jich bylo nějak mnoho. Asi je to z toho, že se snažím vyhýbat lékařům, nemocnicím a všem zdravotnickým místům jako čert kříži, tak jsem si to minulý týden vybrala.

Při příjezdu z dovolené mě začala bolet a otékat pravá noha, gynekoložka mě poslala domů s žádankou na vyšetření hluboké žilní trombózy. Nějak jsem tomu nepřikládala váhu, došla domů, ležela s bolestí v noze a mí muži šli na procházku. Když jsem náhodou popsala svůj stav své kamarádce, lékařce, hned mi volala, že mě gynekoložka měla poslat sanitkou do nemocnice a ne domů, že to není sranda! Ten den jsme tedy ještě dorazili do Vinohradské nemocnice na radiologii, kde mě přijímající zdravotní bratr čtvrt hodiny, slušně řečeno, káral za „nestandardní postup v žádosti o příjem na sono“. Podotýkám, čekárna prázdná, nikde ani noha... asi jsem je vyrušila od páteční večerní kávičky nebo vážně nevím. Závěrem byla hluboká žilní trombóza vyloučena, ale pan doktor říkal, že se mu nezdají nějaké dvě cévní větve, které jdou z povrchového žilního systému ve svalu soleus. Moc chytrá jsem z toho nebyla.

Další neduh, který jsem gynekoložce zmínila byla vyrážka, která se mi začala objevovat na dovolené. Myslela jsem si, že na mě skočily blechy, ale tím, že manžel ani Martínek poštípaní nebyli, tak bylo třeba hledat jinde. No, paní gynekoložka mi řekla, že je to kopřivka a že tomu nemám věnovat pozornost... Jak rychle udělala tento závěr, tak rychle jsem nažhavila internet a přišla si na vyrážku, která je spojena s horší funkcí jater a může být nebezpečná i pro plod... ani nechci dopisovat jak. Zkonzultováno s kamarádkou přes fotky a ano... Co dělat? No nevím... asi klid na lůžku a dieta.

Myslím, že s nižší průchodností cév může taky souviset můj kolísající tlak, je to jako na houpačce, a se špatnými játry možná i těch 5 kg nahoře za poslední měsíc. Tyhle skutečnosti mě dohnaly k přemýšlení nad tím, kde se schovává jaké psychosoma... Jediný vyvoditelný závěr byl, že se prostě strachuju o to, co bude s naším synem až začnu rodit.

V Praze máme kamarády, kteří by se jistě postarali, ale většinou jsou to mamky s malými dětmi anebo svobodné ambiciózní ženy a těžko někoho zatěžovat péčí o další dítě, zvláště pak, když porod se většinou rozjíždí v noci a prostě jsem si nedokázala představit, že bychom Martínka někam v noci přesouvali, jak by asi reagoval na to, že máma má co 3 minuty kontrakce a chceme ho nechat s někým cizím. Prostě jsme sbalili kufry a dočasně se přestěhovali na Moravu k mým rodičům. Martínek má krásný vztah s babi a s dědou. Rád si hraje se svými neteřemi, mazlí se s pejsky i s papouškem.

Tím, že spolu všichni dohromady trávíme spoustu kvalitního času, moje rodina ví, o čem Martínek mluví, co má rád a jak s ním jednat, aby vše bylo v pořádku. A já si prostě nemusím dělat hlavu, že by o něho bylo špatně postaráno. Aneb důvěra v lidi kolem sebe je pro matku v očekávání nade vše... i nad sůl. :-) Jediné, co mě nevábí na našem přesunu je myšlenka, že je manžel tak daleko a že třeba nestihne autem do Ostravy do porodu přijet. Nicméně, mně se po příjezdu na Moravu zlepšila vyrážka a noha už mě taky tak moc nebolí. Tlak mi sice stále kolísá, ale už to není takové divoké, jaké to bylo. Takže naše druhé dítě bude mít v rodném listu razítko ze Slezska. :-)


Tereza právě prožívá 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Hledá se IT sponzor

DENÍK MAMINKY TEREZY Od mnoha z vás slýchám: piš, piš, piš... Sice moje „angažmá“ u Babywebu vypršelo, ale vzhledem k tomu, že myšlenky se mi hlavou prostě honí pořád a moje IT schopnosti jsou na nule, tak jsem se rozhodla prostě pokračovat tady,... Celý článek »

Sbohem 2016

KLUB TĚHULEK! TEREZA Končí šestinedělí, končí moje přispívání do Klubu těhulek (nechtěla bych slibovat, že budu pokračovat, když vím, jak je těžké najít čas na cokoliv, když dětem začnou růst zuby nebo když nás všechny skolí střevní chřipka apod.)... Celý článek »

První posledním

KLUB TĚHULEK! TEREZA Celou dobu, co přispívám na Babyweb, jsem články věnovala sobě a svým dvěma dětem, manželovi jen okrajově. Proto bych tento článek chtěla věnovat právě jemu, prvnímu z mých tří MB. Protože bez něho by tohle všechno vlastně... Celý článek »

Blázinec

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem si pochvalovala své šestinedělí a jak jde všechno hladce, tak moje samochvála samozřejmě nemohla zůstat bez odezvy. Třetí týden jsme komplet všichni byli nakaženi nějakým super virem, takže jsme byli rádi, že žijeme a... Celý článek »

Když láska přesáhne člověka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Na to, až budeme 4, jsem se nesmírně těšila, že nás bude prostě víc, že já budu mít na starosti jednoho, manžel druhého, když půjdeme na výlety a budeme si je pořád předávat, že prostě více dětí, více radosti…  Celý článek »

17. listopad: Svoboda pro matku i dítě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Chemikálie. Léky. Preindukce. Plán? Střih. Anestezie. Indukce. Nevůle. Vyvolávat. Dítě. Výběr. Svoboda. Antonín. Jméno? Všechna tahle slova, všechny možné porodní plány, všechny možné i nemožné myšlenky se mi honily hlavou až... Celý článek »

Zase nic!

KLUB TĚHULEK! TEREZA ... a spoustu hromů a blesků. Tak s tímhle pocitem se probouzím každé ráno: „Tak zase nic!“ Byla jsem přesvědčená, že jako druhorodička budu rodit o pár dní či týdnů dřív a že všechno půjde ráz na ráz. No, zatím nic nejde... Celý článek »

Obřík před cestou za sluncem

KLUB TĚHULEK! TEREZA Posledních 14 dní mám intenzivní pocit, že každou hodinu to vypukne, v hlavě jsem už snad vytvořila milión porodních scénářů, jak by to asi mohlo být... furt nic! Bolesti nohou byly minulý týden nepřekonatelné. Tento týden je... Celý článek »

„Nadstandardní“ služby u gynekoložky

KLUB TĚHULEK! TEREZA Většina těhulek na Babywebu rodí 2 nebo 3 týdny před termínem a já mám zase pocit, že se naše mimi bude držet do poslední chvíle jako klíště a prostě si to v tom svém bazénku bude užívat co nejdýl. Už jenom 3 týdny, ale tuším,... Celý článek »

Trombogenní stav

KLUB TĚHULEK! TEREZA Tak už jenom 28 dní! Ne že bych se nemohla dočkat, i když, ano, těším se na to, jaké bude naše miminečko, ale mimino už docela hodně tlačí a někdy bych potřebovala jeřáb, abych se mohla zvednout z postele nebo křesla! Takže s... Celý článek »

Dechová příprava na porod

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem slíbila v jednom ze svých předchozích příspěvků. Zpětně posílám pozdravy od Máchova jezera. Z dovolené, která by se dala pojmout jako dechová příprava na porod.  Celý článek »

Dětská upřímnost nade vše

KLUB TĚHULEK! TEREZA „Mamííí, proč má ta paní tak velké břicho?“ Sedím v tramvaji a pohledem mě hypnotizuje asi pětiletá holčička. A hned jsem viděla, jak tomu nemůže uvěřit, kde že je to mimino jako schované?! Moje dvouapůlletá neteř se tváří... Celý článek »

Bazénování

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden uběhl ve velké pohodě. Sice byl Martínek nachlazený, ale stejně jsme si to užili. Strávili jsme ho v „léčebně pro mentální anorektiky“, tedy u rodičů na Moravě. Poctivě „léčbu“ bere především manžel, nevím,... Celý článek »

Jen tak si těhotnět

KLUB TĚHULEK! TEREZA Za posledních 14 dní jsme byli u vody tolikrát jako za celé léto ne. Objeli jsme snad všechna pražská koupaliště a biotopy. A já mám pocit, že nám z Martínka roste český Michael Phelps. Ve svém roce a půl se ale vůbec nehodlá... Celý článek »

Zavřete dveře, otevřou se další dvoje

KLUB TĚHULEK! TEREZA Focení ve Fotopromě je vždy zárukou krásně stráveného dne. Člověk se ve spolupráci s jejich paní fotografkou a vizážistkou cítí jako bohyně! Na fotečky se už moc těším a doufám, že se budou líbit i vám.  Celý článek »

Uplynulý týden

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl úplně skvělý. Martínek byl strašně rád, že po dlouhém cestování, změnách kuchyní a denních režimů je zase doma. Byl šťastný a já s ním.  Celý článek »

Litomyšl

KLUB TĚHULEK! TEREZA Začínám poslední třetinu. Čas je neúprosný a já začínám pociťovat změny. Jak druhý trimestr byl naprosto pohodový, porod daleko a nic mě nikam netlačilo, tak teď mám pocit, že se na mě valí spousta úkolů, že nemám nic zařízeno... Celý článek »

Rodina jako dubový háj

KLUB TĚHULEK! TEREZA V sobotu jsme odjeli na týden na dovolenou do Litomyšle. Tomu předcházelo pár dní na Moravě, kde se tentokrát odehrály otřesné věci. Vlastně ani nevím, jestli se mi o tom chce psát, ale pořád si říkám, že třeba si moje články... Celý článek »

V jámě lvové

KLUB TĚHULEK! TEREZA Řev, řev a zase řev. Tento týden jsem psychicky a tedy i inteligenčně na svém dlouhodobém minimu a to jen a pouze kvůli naší prvorozené ratolesti. Každý den, celý den: problém za problémem, stížnost za stížností a řev za řevem... Celý článek »

Pražáci na Moravě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Neplánovaně jsme strávili týden na Moravě. Neteře byly na dovolené, tak měl Martínek babičku a dědečka sám pro sebe.  Celý článek »

Jak jsme zaseli, tak sklízíme

KLUB TĚHULEK! TEREZA Toto léto jsem propadla zahradničení. Samozřejmě tomu vůbec nerozumím, ale těší mě, že jsem přes zimu dobře přechovala lilie, které už pomalu odkvétají, a na kaly se teprve těším. Již jsme sklidili první várku jahod, roste... Celý článek »

E.n.o.u.g.h.

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jakožto vystudovaný anglofil mám slabost téměř pro všechno, co jen odráží náznakem Anglo-americký svět. Na škole mě bavilo studium jako celek, nemůžu říct, že by jakýkoliv předmět z literatury, lingvistiky nebo kultury byl... Celý článek »

Těhotenská schíza

KLUB TĚHULEK! TEREZA Asi to známe všichni… Když si koupíme červené auto, chceme modré, jako má soused. Když jede někdo na prodloužený víkend na Mácháč, my se musíme letět plavit alespoň na 14 dní po Karibiku. Když jsme ve vztahu, chceme být... Celý článek »

Vodníci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl zase pohodový – ve znamení nákupů a vody. Někdy si říkám, jak je možné, že se Martínek narodil bez blan mezi prsty.  Celý článek »

Počkej! Pojď sem! Koukej!

KLUB TĚHULEK! TEREZA Náš Martínek má velikou snahu mluvit. Většinou vede monology u hraček, venku na procházce a v kočárku, nebo když jedeme v autě. Naše dítě přeskočilo ovšem slabikové období.  Celý článek »

Jedna porodní historka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Strašně moc se těším, až ucítím miminkovské pohyby – zevnitř! Až bude škytat a až se bude pěstičkami a nožičkami tlačit ven. (Zatím je cítím jen zvenčí! Když se po mě Martínek sápe, přelézá mě nebo kope ve spaní.) Ale to, jak... Celý článek »

Kýbl radosti

KLUB TĚHULEK! TEREZA Nedávno jsem slyšela, nevím, jestli je to pravda, že Indové se chovají k těhotným ženám až s posvátnou úctou, protože si chtějí vybudovat „posvátný“ národ. Škoda, že se tato myšlenka nedá globalizovat. Uplynulý týden byl... Celý článek »

Tchýně, maminky a dcery

KLUB TĚHULEK! TEREZA Když jsem naposledy svěřila Martínka své tchyni, bylo 14. února 2016 a Martínkovi byl necelý rok. Martínek si to tehdá štrádoval Stromovkou v bačkůrkách a tenkých tepláčkách. Nohy měl zmrzlé až do večerního koupání a já se... Celý článek »

Ztráty a nálezy

KLUB TĚHULEK! TEREZA S dítětem jsem postupně přišla o: seberealizaci v práci a veškeré sociální vyžití – postupem času i pouhé pomyšlení na výše zmíněné, kvalitní spánek, své místo v posteli... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené