Stella na pařezu

MAMINKA HANKA Mám chuť psát, co mi jen tak přijde na mysl. Uteklo trochu víc času od mého minulého psaní a já mám pocit, že Stella poskočila asi tak dva krát víc, než na to měla času.

Vypadá to, že by sama o tom nejradši mluvila, protože pravidelně večer, zřejmě s nakupenými zážitky z celého dne, spustí svůj vlastní „řečotok“. To ještě před dvěma týdny vypadalo jako tlumené houkání a popiskování, pak se přidaly „hrdelní zpěvy“ a teď si občas večer říkám, že jdu koupat tarzana.

Taky umí moc hezky jemně pobrukovat, když se nese v nosítku, teď už část vycházky obráceně, čelem k světu, aby viděla. Vůbec „sledovačka“, to je teda pro Stellu báječná nová věc. Konečně se něco děje. Už nekouká do stropu, nebo do střechy kočáru, nosí se nejen v nosítku, ale i doma v sedě v rukách tak, aby mohla koukat. A to se jenom ta hlavička s uškama přede mnou otáčí doprava doleva.

Byly jsme navštívit kamarády ve fitku. Máma totiž plánuje prvně se pravidelně (pokud to zvládneme obě :-)) odstřihnout od holčičky Stellinky na pár (doslova) hodin. Tedy dvě a půl hodiny. A chce začít posilovat, aby pak zase mohla svižně běhat. A jelikož Stellinka vypadala hodně radostně, když viděla fitko a lidi a cvičící lidi, tak se těšíme, že si časem taky najdeme společné cvičení pro rodiče s dětmi. Stella zatím piluje otočku ze zad na bříško a mrštnost narůstá. Ručičky už jsou taky posílené, takže stihnou po otočce šátrat po všem, co je v dosahu.

A narůstá touha a potřeba se celým tělem pohnout kupředu. To zatím sladěné není a pohyb plazením se povede spíš náhodou, nebo když máma zapře zezadu nohy. Všechny části těla jako by tušily, co mají dělat. Hlava kouká krásně zdvižená kupředu, kam to teda „polezu“, kolena pokrčit, zadek do střechy, ruce se přitahují o cokoli, chodidla se zapřou taky, jak to jde. Ale spojit to všechno nějak nejde. Takže to končí toporným zatuhnutím v leže na břiše a posléze nespokojeným hučením. Mně je jasné, že musím jen s bystrým kontrolováním, co se děje, počkat. Až se sepnou ty správné neurony, bude Stella z minuty na minutu bůhvíkde.

Tento tělocvik je doplněn ocucáváním a strkáním do pusy úplně všeho, co se octne v ručkách. Největší a nejnovější zábavu poskytují palce u nohou. Takže i několikrát denně převlíkáme ponožky, protože jsou na špičkách celé ocumlané. S oblékáním to teda začíná být zajímavé. Stále vylepšuju co nejrychlejší a nejlepší postup a pořadí oblékání sebe a Stelly, abychom byly co nejrychleji venku. Jinak je řev. Prý „je jí horko“ :-) v těch všech věcech.

Mě zase začaly s ochlazením naše výlety s nosítkem víc bavit. Asi jsem i trochu odpočatější, nebo prostě nejsem tak líná, jako v těch vedrech. Zkrátka chodíme dál a dál. Příroda je krásná v každém ročním období. Taky jsme nově vyzkoušely krátké vycházky v polosedu-pololehu na pevných zádech sporťáku. Tím klasická korbička kočárku pravděpodobně dosloužila. Stella chce vidět a sledovat. Už v ní asi nevydrží. Ještě nějaký ten týden počkáme a vyrazíme. Na výlet někam dál, mimo náš domov. Třeba do Jizerek. Ááách. :-) Bude dobrodružství.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Doma řádí živel!

MAMINKA HANKA A nejen doma. Stella o sobě dává vědět všude, kde se octne. Jako tento týden, kdy potvrdila svoji kondici panu doktorovi při osmiměsíční prohlídce. Když už se mu celá v tichosti předvedla a my jsme ji se sestřičkou změřily, vystihla... Celý článek »

O jídle

MAMINKA HANKA Jsme opravdu to, co jíme? Od mala mě často napadala otázka: Je tohle jídlo to zdravé, které bych měla jíst? Nebo existuje nějaká víc živá (méně pečená a vařená) varianta? Možná proto, že jsem z Moravy a tam je jídlo opravdu důležité.... Celý článek »

Jak se máme...

MAMINKA HANKA Jak se máme? Vlastně moc dobře. Jedna moje část stále připomíná, že je to pro ni „teda změna a stereotyp!“ A druhá, ta hned odpoví: „Co děláš? Stereotyp? Možná jenom jiný opakující se proces než ten, který jsi byla zvyklá poslední... Celý článek »

Naše soukromá olympiáda

MAMINKA HANKA To je ale nádhera, ta Olympiáda. Sportovní superslavnost. Jsem ráda, že se teď koná. Nikdy jsem neměla moc času se na ni koukat, spíš jsem každý den posbírala nějaké výsledky, koukla na hlavní zprávy. Ne, že bych letos měla až tak... Celý článek »

Věci mezi nebem a zemí

MAMINKA HANKA Tak nazývám věci, které většina lidí pojmenuje „náhoda“. Podle mě náhody neexistují. To pak zas musím utišit ten svůj rozum, který se ptá „Proč? Jak to, když jsem to neplánoval?“ Chudák. Nikdy na to nepřijde. A většina mých zásadních... Celý článek »

Co už jsme spolu zažily...

MAMINKA HANKA Co už jsme spolu zažily? To čerstvé dítě je čistý nepopsaný list. Teprve všechno zažívá poprvé. Smysly se napřed procvičují a rozšiřují možnosti skenování tohoto světa, kde se ocitly tyhle nové bytosti.  Celý článek »

Jóó šestinedělí...

MAMINKA HANKA Život je samé překvapení. Nic nového. Jasně. Ale říkejte to „býkovi“. Pochopí to. Ale když má přijít na jeho překvapení, tak žádné nechce. Protože má rád to svoje „zajeté“, co si sám tak jasně rozhodl.  Celý článek »

Naposledy navštívené