Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se dozvíte, v jakém týdnu těhotenství jste, co se děje s vaším tělem, jak roste miminko, kolik dní Vám zbývá do termínu porodu a tak podobně. Tohle pondělí mi kalkulačka prozradila, že jsem v týdnu dvacátém devátém. To tedy nebylo žádné překvapení, překvapení přišlo až ve chvíli, kdy jsem vypátrala, že už jsem druhým týdnem ve třetím, tedy posledním, trimestru!

Samozřejmě, není to informace nijak zvlášť důležitá, ale pro mě to zjištění určitý význam mělo. Bylo to takové příjemné zděšení. „Už?!? Jak to, že to najednou tak hrozně letí!“ Vzpomínala jsem na ty úplné začátky, kdy jsem se nemohla dočkat každé další prohlídky u doktora, abych se přesvědčila, že je miminko v pořádku. Dny se táhly a já vždycky myslela, že se té každoměsíční prohlídky u své gynekoložky snad nedočkám. Odpočítávala jsem dny do konce prvního trimestru, protože jsem věděla, že ten bývá vzhledem k samovolným potratům nejrizikovější. Pak jsem se zase nemohla dočkat dvacátého týdne, až mi na velkém ultrazvuku doktor potvrdí, že je miminko v pořádku a nenese si s sebou do života stejné postižení, jakým trpěla má sestřička, která žila jen pár hodin a pak zase odešla. No a nakonec jsem čekala, až o sobě Adinka konečně začne dávat vědět. A že si ta naše holčička dala na čas. Jsou to snad teprve dva týdny, co Adinka dělá v břiše několikrát za den takové prostocviky, že není pochyb o tom, že to zkrátka je ona a ne nějaké žaludeční obtíže. A konečně se dočkal i tatínek, který teď každý večer s napětím čeká, až mu Adinka o sobě dá vědět.

Jak postupně odcházely strachy a pochybnosti a já si začínala těhotenství čím dál víc užívat, tím jako by ten čas běžel rychleji. A poslední dva tři týdny je to teda už vážně fofr! Důkazem je ten ani nezaregistrovaný vstup do poslední třetiny. A já, ač se na Adinku už moc a moc těším, si zároveň říkám, ať to neutíká tak rychle, ať mám čas si pořádně užít to těhotenské bříško (tedy v mém případě spíše břicho), těšení se na miminko a rozmazlování od přítele!

Z výše napsaného je asi jasné, že teď zažívám spokojené období. A pravdou je, že je to ještě mnohem lepší. Spokojená jsem byla tak nějak po většinu svého dosavadního života. Ale teď? Teď jsem opravdu šťastná! A křivka „šťastnosti“ pořád stoupá. Momentálně jsem tak moc šťastná, že když jsem si to uvědomila, skoro mě to vyděsilo. Protože člověka hned napadne: „Tohle přeci nemůže mít dlouhého trvání! Musí to někdy skončit. A co potom?“

Tyhle pochmurné myšlenky jsem ale naštěstí dokázala rychle zahnat. A naopak, snažím se si teď každý den uvědomovat, jak se mám krásně. Protože nechci, aby až jednou přijde nějaký ten mrak, co zastíní slunce, abych si až zpětně uvědomila: „Aha, tak tehdy jsem byla šťastná.“ To se mi stávalo často, když jsem onemocněla. Až když jsem ležela v posteli s horečkou, uvědomila jsem si, jak mi vlastně bylo fajn, když jsem byla zdravá. A tuhle chybu už dělat nechci.

A radím Vám všem, dělejte to stejně! Když jste spokojení, račte si to uvědomit! Uvědoměním se ten pocit totiž minimálně zdvojnásobí. Jako by se zhmotnil. A až pak jednou přijdou dny méně veselé, Vy budete z téhle zhmotněné pozitivní energie moci čerpat!

PS. Aby někomu z té přemíry optimismu nebylo nedobře, tak závěrem přiznávám: Mám momentálně jeden „velký“ problém. Břicho. Mé velké těhotenské břicho. Brání mi v péči o mé nehty na nohou. Brání mi v depilaci mých lýtek. Brání mi v oholení třísel a míst tříslům blízkých. Přemýšlím, jak tenhle problém vyřešit. Nabízí se kosmetické studio. Ale to je celkem nákladná varianta. Takže asi zvítězí varianta přítel. Hold posuneme náš vztah zase o něco dál. Příště případně povyprávím. :)

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené