Stůně celá rodina aneb ,,Ať žije podzim!"

PAVLÍNY DENÍČEK Dnešní nadpis hovoří opravdu za vše. Test na cukrovku, vyndání stehů, probdělé noci, laryngitida a chřipajzna. Co k tomu dodat? Snad jen to, že článek tedy opět vzhledem k výše zmíněnému píši opožděně a s chřipkou v plném ražení.

Jediným "zdravým" dnem uplynulého týdne tedy bylo pondělí. Byli jsme naší babi pozvaní s klukama na oběd a tak jsme na devátou ranní, v čas Maxíkova dopoledního spánku, vyrazili procházkou na návštěvu. Kluci si pohráli, jako vždy byli na návštěvě moc hodní. (Kéž by to tak platilo i doma.) Alexek je tedy u babi jako doma. Vše zná, ví kde co je a kde má hračky, ale pro Maxíka to alespoň bylo jiné prostředí a tak měl i plno koukání. Po obídku babi jela pro našeho velkého strejdu "prvňáka" do školy a Alexek, že pojede taky. A tak jsme domů vyrazili jen já a Maxík a Alexka nám babi dovezla až dýl odpoledne. To jsme ještě všichni byli zdraví.

Za to druhý den ráno Alex vstal s plným nosem rýmy a štěkotem laryngitidy. Celý den tedy strávil se studeným zábalem na krku a střídavě lítal nebo ležel na gauči u pohádek v peřinách, to podle toho jestli byl zrovna chlapák na umření nebo mu otrnulo. Na noc dostal prednison, aby se nám nedusil, a hodně pod hlavu.

Ve středu to vypadalo, že jsme z nejhoršího venku, protože Alexek už vstal spíše jen s rýmou jak hrom. Já jsem dopoledne absolvovala test na cukrovku. Jako vždy nebylo o co stát a tak jsem se v jedenáct hodin dopoledne těšila, že se konečně budu moct najíst. Žaludek jsem ale měla jakoby na vodě po zbytek dne. Abych se vyvarovala smrti v podobě uřvání Alexem, že chce jít ven, uvolila jsem se tedy již podruhé v týdnu jít na návštěvu k babi. Cestou se provětral a jinak si hrál celé odpoledne u ní doma. Nechtěla jsem totiž riskovat, že se mi venku někde uřítí a večer pojede vše nanovo. To jsem ovšem ještě netušila, že mě čekají dvě bezesné noci za sebou. Max začal mít odpoledne rýmu a do večera nabyla takové podoby, že chudák nebyl vůbec schopen od půlnoci spinkat jinak, než v polosedě opřený o mě a jen se kroutil.

Ve čtvrtek mu viditelně nebylo dobře. Kňoural a vůbec to prostě nebyl on. Říkala jsem si, že ten den nějak přežijeme a v noci se vyspinká a bude líp. Omyl. Druhou polovinu noci jsem strávila tím, že jsem našeho uvztekaného a ubrečeného desetikolového drobečka chovala v sedě na posteli jako malé miminko. Nemusím snad ani zdůrazňovat, že kdykoli jsem ho položila, začalo to po chvilce nanovo. Alex ráno ještě absolvoval s taťkou kontrolu na chirurgii a vyndání stehů. Miláček už ječí jen při vkročení do areálu nemocnice a o příchodu do ordinace nemluvě. Opět se vrátili se zelenou hlavou, ale aspoň že starost o kebulku nám ustala. Nedokážu totiž ani spočítat, kolikrát se za ten týden stačil do té hlavy praštit, upadnout na něco a tak podobně. Jen dva dny po šití opět spadl z gauče a opět tekla krev. Tentokrát pro změnu z prokousnuté pusy.

Takže pátek byl moc prima den. Po testu na cukrovku, který mi už sám o sobě stačí rozházet den, se ještě dva dny nevyspat je opravdu úžasné. Maxíkovi bylo sice líp, ale to bylo taky to jediné. Zřejmě právě díky tomu nevyspání a únavě se mě ta nemoc chytla taky. A s každým dnem se zatím jen zhoršuje. Nechce se mi nic dělat, nejraději bych jen spala a úplně největší trest je pro mě každodenní alespoň jedna procházka ven. Přesto se nedá nic dělat a nějak vše zvládat musím, neboť taťka nám pomalu také upadá do smrtelné mužské nemoci a jak už jsem vysvětlovala nedávno, tak já jsem přece máma.

Zbývá už jen dodat že Maxíkovi v neděli a v pondělí opět není dobře. Mám podezření, že se nám k tomu přidaly ještě zuby.

To je pro tentokrát vše. V náporu nemocí mě nenapadá nic jiného co psát a tak zpátky ke kapesníkům, zábalům, čajíkům a peřinkám. Ať jste zdraví! Pavlína

24. 9. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené