Syndrom bílého pláště

KLUB TĚHULEK! DENISA Dnes vás zdravím již po třicáté, což mi přijde skoro neuvěřitelné. ;-) Co se týče titulku článku, ještě to není tak hrozné, ale jestli to takhle bude postupovat dál, tak již brzy výše zmíněný syndrom bílého pláště asi získám. :-) Za poslední týden jsem totiž opravdu hodně času strávila běháním po doktorech.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Začalo to ve čtvrtek kontrolním UZ vyšetřením v Motole. Tam mě pan doktor zbytečně vyděsil, když mi povídá, že miminko je o cca 3 týdny menší, než by mělo být, a že mě tedy pošle ještě na vyšetření na ambulanci, protože by to mohl být důvod k hospitalizaci a předčasnému ukončení těhotenství. Když jsem pak seděla před ambulancí a četla, co napsal do závěru své zprávy, trochu jsem se uklidnila, neboť zde stálo, že plod za 5 týdnů vyrostl o 4 týdny, a jak i on sám naznačil, pokud plod roste, těhotenství se neukončuje. To naštěstí následně potvrdila i paní doktorka, i když by mě prý stejně nejradši přijala co nejdříve, aby mě mohli sledovat tam 2x do týdne. Viděla, že se na to moc netvářím, a tak jsme to nakonec vyřešily kompromisem, že v pondělí půjdu na kontrolu ke svému gynekologovi a v pátek zase přijedu k nim a dle výsledku se domluvíme, jak dál. Čistě teoreticky je tedy možné, že už příští příspěvek budu psát z prostředí pražské motolské nemocnice, což bych ale opravdu velmi nerada.

Já vím, že se lékaři tímto postupem jistí, abych porodila tam, kde mám, což mi potvrdil i můj gynekolog, jehož jsem se ptala na názor. Ale na druhou stranu, když zapojím tzv. selský rozum, říká mi, že kromě velikosti plodu, který však stále roste a mimochodem už dlouho se ví, že má chybějící pupečníkovou cévu, díky čemuž je velký předpoklad menší porodní váhy, je vše v pořádku, žádné zdravotní problémy nemám, a že 2x týdně můžu na kontrolu chodit i u nás a pokud by se lékaři něco nezdálo, odešle mě do Motola. A navíc alespoň pro mě a tím pádem i pro naše mimi je rozhodně lepší být v klidu doma s manželem, než někde daleko sama v nemocnici a nervovat se tím, jak stihne dojet k porodu, protože 14 dní volna jen proto, aby v Praze čekal, až nastane ta chvíle CH, si zkrátka vzít nemůže a u porodu chce být a ani já už si nyní neumím představit, že by tam se mnou nebyl. No uvidíme, jak to dopadne. Pokud bude ale vše v pořádku i při páteční kontrole, budu se snažit paní doktorku přesvědčit a hospitalizaci odložit až na onen plánovaný termín týden před porodem, s tím už jsem se totiž smířila.

HLEDÁME NOVÉ TĚHULKY

Sdílejte s námi své těhotenství a získejte zajímavé benefity a dárečky: 3 focení v ateliéru, těhotenské vitamíny, krémy na strie, po porodu balíček pro miminko.
Nové Těhulky LIVE! pište na truksova@babyweb.cz.

Zpět však k úvodnímu tématu článku, v Motole jsem tedy strávila celkem asi 3 hodiny, i když i s cestou tam a zpět to byl v podstatě celodenní výlet, a v pátek to pokračovalo návštěvou mé praktické lékařky k provedení preventivní těhotenské prohlídky. Tady jsem celkem strávila něco přes 2 hodiny, nejvíce však čekáním. Nejdřív u jedné lékařky, která mi natočila EKG a pak u své praktické, která mi připomněla, že s již minule zjištěným šelestem na srdci jsem se nenechala nikde dál vyšetřit a napsala mi tedy doporučení na UZ srdce. Další strašák! Člověk aby měl nervy ze železa! A jako kdybych těch ultrazvuků už neměla i tak dost. Chudák náš drobeček, jak říká s nadsázkou manžel, asi z něj bude netopýr. :-) Na UZ jsem se tedy šla objednat, ale měli volno až na konci listopadu, což už tedy vážně nedám. Takže pokračování v pondělí. :-(

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

To jsem šla ráno nejdříve na kontrolu na gynekologii, kde na mě sestřička zapomněla. Po skoro hodinovém čekání v čekárně, kdy si všechny nastávající maminky přišedše až po mně, brala dovnitř ke změření tlaku a případně natočení monitoru, jsem se jí musela připomenout, takže celkově jsem tu strávila skoro 2 hodiny. Všechno je však v pořádku, dle monitoru se malý má dobře, žádné kontrakce dělohy přítomny nejsou a dle vyšetření otevřená taky ještě vůbec nejsem, takže na svět se ještě nechystá. Musím tu k tomu poznamenat, že monitor se našemu drobečkovi vůbec nelíbil, skoro celou dobu kopal do místa, kde byla umístěna sonda ke sledování jeho srdeční aktivity. :-)

Po kontrole jsem pak šla na své „bývalé" pracoviště na odbornou konzultaci stran zjištěného šelestu na srdci. Náš pan doktor mě poslechl, a i když říkal, že to rozhodně nic není, pro můj větší klid mi ihned zajistil onen UZ srdce. Ten naštěstí žádný vážný problém taky neukázal, tohle je prý celkem normální, ale mám se pak po porodu časem stavit ke kontrole. Z nemocnice jsem tedy odjížděla kolem poledne už naprosto vyčerpaná.

V úterý mě čekala už jen návštěva zubaře, kde jsem ale taky strávila asi hodinu. Myslela jsem si, že stejně jako vždycky budu vyřízená během 5 minut, ale chyba lávky. Nejdříve jsem asi půl hodiny čekala v čekárně a pak se ukázalo, že jeden kaz se přece jen našel, a tak musel pryč.

Doufám, že už se nedivíte názvu dnešního článku. Já jsem ráda, že už to mám všechno za sebou, že je vše v rámci možností v pořádku a nechám se už jen překvapit, jak dopadne páteční kontrola v Motole.

Krásný a hlavně klidný týden Vám přeje ještě stále těhulka Denisa


 

Denisa právě prožila 37. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

6. 11. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené