Syndrom bílého pláště

KLUB TĚHULEK! DENISA Dnes vás zdravím již po třicáté, což mi přijde skoro neuvěřitelné. ;-) Co se týče titulku článku, ještě to není tak hrozné, ale jestli to takhle bude postupovat dál, tak již brzy výše zmíněný syndrom bílého pláště asi získám. :-) Za poslední týden jsem totiž opravdu hodně času strávila běháním po doktorech.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Začalo to ve čtvrtek kontrolním UZ vyšetřením v Motole. Tam mě pan doktor zbytečně vyděsil, když mi povídá, že miminko je o cca 3 týdny menší, než by mělo být, a že mě tedy pošle ještě na vyšetření na ambulanci, protože by to mohl být důvod k hospitalizaci a předčasnému ukončení těhotenství. Když jsem pak seděla před ambulancí a četla, co napsal do závěru své zprávy, trochu jsem se uklidnila, neboť zde stálo, že plod za 5 týdnů vyrostl o 4 týdny, a jak i on sám naznačil, pokud plod roste, těhotenství se neukončuje. To naštěstí následně potvrdila i paní doktorka, i když by mě prý stejně nejradši přijala co nejdříve, aby mě mohli sledovat tam 2x do týdne. Viděla, že se na to moc netvářím, a tak jsme to nakonec vyřešily kompromisem, že v pondělí půjdu na kontrolu ke svému gynekologovi a v pátek zase přijedu k nim a dle výsledku se domluvíme, jak dál. Čistě teoreticky je tedy možné, že už příští příspěvek budu psát z prostředí pražské motolské nemocnice, což bych ale opravdu velmi nerada.

Já vím, že se lékaři tímto postupem jistí, abych porodila tam, kde mám, což mi potvrdil i můj gynekolog, jehož jsem se ptala na názor. Ale na druhou stranu, když zapojím tzv. selský rozum, říká mi, že kromě velikosti plodu, který však stále roste a mimochodem už dlouho se ví, že má chybějící pupečníkovou cévu, díky čemuž je velký předpoklad menší porodní váhy, je vše v pořádku, žádné zdravotní problémy nemám, a že 2x týdně můžu na kontrolu chodit i u nás a pokud by se lékaři něco nezdálo, odešle mě do Motola. A navíc alespoň pro mě a tím pádem i pro naše mimi je rozhodně lepší být v klidu doma s manželem, než někde daleko sama v nemocnici a nervovat se tím, jak stihne dojet k porodu, protože 14 dní volna jen proto, aby v Praze čekal, až nastane ta chvíle CH, si zkrátka vzít nemůže a u porodu chce být a ani já už si nyní neumím představit, že by tam se mnou nebyl. No uvidíme, jak to dopadne. Pokud bude ale vše v pořádku i při páteční kontrole, budu se snažit paní doktorku přesvědčit a hospitalizaci odložit až na onen plánovaný termín týden před porodem, s tím už jsem se totiž smířila.

HLEDÁME NOVÉ TĚHULKY

Sdílejte s námi své těhotenství a získejte zajímavé benefity a dárečky: 3 focení v ateliéru, těhotenské vitamíny, krémy na strie, po porodu balíček pro miminko.
Nové Těhulky LIVE! pište na truksova@babyweb.cz.

Zpět však k úvodnímu tématu článku, v Motole jsem tedy strávila celkem asi 3 hodiny, i když i s cestou tam a zpět to byl v podstatě celodenní výlet, a v pátek to pokračovalo návštěvou mé praktické lékařky k provedení preventivní těhotenské prohlídky. Tady jsem celkem strávila něco přes 2 hodiny, nejvíce však čekáním. Nejdřív u jedné lékařky, která mi natočila EKG a pak u své praktické, která mi připomněla, že s již minule zjištěným šelestem na srdci jsem se nenechala nikde dál vyšetřit a napsala mi tedy doporučení na UZ srdce. Další strašák! Člověk aby měl nervy ze železa! A jako kdybych těch ultrazvuků už neměla i tak dost. Chudák náš drobeček, jak říká s nadsázkou manžel, asi z něj bude netopýr. :-) Na UZ jsem se tedy šla objednat, ale měli volno až na konci listopadu, což už tedy vážně nedám. Takže pokračování v pondělí. :-(

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

To jsem šla ráno nejdříve na kontrolu na gynekologii, kde na mě sestřička zapomněla. Po skoro hodinovém čekání v čekárně, kdy si všechny nastávající maminky přišedše až po mně, brala dovnitř ke změření tlaku a případně natočení monitoru, jsem se jí musela připomenout, takže celkově jsem tu strávila skoro 2 hodiny. Všechno je však v pořádku, dle monitoru se malý má dobře, žádné kontrakce dělohy přítomny nejsou a dle vyšetření otevřená taky ještě vůbec nejsem, takže na svět se ještě nechystá. Musím tu k tomu poznamenat, že monitor se našemu drobečkovi vůbec nelíbil, skoro celou dobu kopal do místa, kde byla umístěna sonda ke sledování jeho srdeční aktivity. :-)

Po kontrole jsem pak šla na své „bývalé" pracoviště na odbornou konzultaci stran zjištěného šelestu na srdci. Náš pan doktor mě poslechl, a i když říkal, že to rozhodně nic není, pro můj větší klid mi ihned zajistil onen UZ srdce. Ten naštěstí žádný vážný problém taky neukázal, tohle je prý celkem normální, ale mám se pak po porodu časem stavit ke kontrole. Z nemocnice jsem tedy odjížděla kolem poledne už naprosto vyčerpaná.

V úterý mě čekala už jen návštěva zubaře, kde jsem ale taky strávila asi hodinu. Myslela jsem si, že stejně jako vždycky budu vyřízená během 5 minut, ale chyba lávky. Nejdříve jsem asi půl hodiny čekala v čekárně a pak se ukázalo, že jeden kaz se přece jen našel, a tak musel pryč.

Doufám, že už se nedivíte názvu dnešního článku. Já jsem ráda, že už to mám všechno za sebou, že je vše v rámci možností v pořádku a nechám se už jen překvapit, jak dopadne páteční kontrola v Motole.

Krásný a hlavně klidný týden Vám přeje ještě stále těhulka Denisa


 

Denisa právě prožila 37. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

6. 11. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené