Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Je pravda, že si ráno pospím. S kojením neustále bojujeme, takže nám každé krmení se vším všudy trvá dohromady hodinu, a to i v noci. Když pak ráno jíme kolem šesté, tak do dalšího krmení spíme oba dva spolu v posteli. A to je někdy i do deseti. A já se pak divím, že za ten den nic nestihnu. :-) Pak totiž následuje další krmení a to už je skoro poledne. Kdybych mohla, šla bych si lehnout i po obědě, unavená jsem na to i tak dost, ale to jsem vždycky ráda, že v pauze, kdy Edík spí, se stihnu tak akorát naobědvat.

Taťka nám už sice tento týden pracuje, ale je tak hodný, že na oběd se vždy vrací a ještě ho i připraví. Až bude pryč ale opravdu celý den, nevím, kdo mi uvaří. Edík je totiž strašně hodné miminko, ale taky strašně kontaktní a závislé na mamince. A pak to vypadá asi takto: Probudí se; křičí hlady i při přebalování; dostane najíst; u toho usne; ve spánku pokračuje na mém rameni při odřihování; když má ještě hlad, po chvíli se probere a dostane dokrm odstříkaným mlékem; hodina je pryč; i když nedostane dokrm, probere se, jakmile ho uvedu do horizontální polohy; pak má oči jako tenisáky a další minimálně hodinu nechce usnout, večer třeba i dvě hodiny. To by tak nevadilo, vím, že se intervaly bdění budou postupně prodlužovat, ale náš závisláček Edoušek u toho vyžaduje neustálou přítomnost a to především moji.

Jakmile se mu ztratím z dohmatu a dohledu na více jak minutu, vyplivuje dudlík a spouští křik. Když usíná, musí ho někdo držet za ručičky. Jednak kvůli tomu, aby mu pořád nevystřelovaly do obličeje a jednak asi, aby se cítil v bezpečí. Kdybych ho ale chtěla svázat do zavinovačky, tak spustí křik, to nesnáší. Na jednu stranu jsem ráda, že je tak kontaktní, ale na druhou stranu je to někdy opravdu náročné. Naštěstí v noci opravdu pěkně spí a v převážné většině i sám ve své postýlce.

A abych nestrávila celé dny jen držením Edíka za ručky, objednala jsem si dnes nosítko. Zítra by mělo dorazit. Tak jsem zvědavá, co na to bude říkat a jak se mu v něm bude líbit. To si pak vlastně budu možná moci připravit i ten oběd. :-) A možná budu stíhat i jiné věci. Jako třeba cvičení, které celé trvá asi 5 minut, ale ani ty si nějak nemůžu najít. Anebo například praní prádla. Na to se chystám už od víkendu, ale momentálně se to jeví jako nemožné. Nemám čas ani na to, naházet ho do pračky. Když se mi to podařilo naposledy, leželo pak vyprané v pračce asi dvě hodiny, než jsem se dostala k tomu ho pověsit. A žehlení? Ještěže má malý tolik oblečení, žehličku jsem ještě za ty tři týdny nevytáhla.

Jinak si ale společné chvilky moc užíváme. Každé odpoledne chodíme na procházky s kočárkem, ve kterém se Edíkovi líbí. V kočárku usne víceméně hned. Dnes například zavřel oči ještě doma v chodbě, sotva se kočárek začal hýbat. Komu se to ale asi moc nelíbí, je náš pejsek. Na procházky musí chodit s námi. Tedy nemusí, ale kdyby zůstal doma, byl by naštvaný určitě ještě víc. Když jsem s ním chodila ještě jako těhotná, nechtěl chodit moc daleko a vždycky si postavil hlavu, zasekl se a že dál nejde. To teď nedělá. Teď ujde cokoliv, ale je na něm vidět, jak ho to štve. Jenže tak žárlí na Edíka, že nedopustí, aby někde nebyl. A tak radši jde i s jazykem vyplazeným až k zemi a sotva pletoucíma čtyřma nožkama.

Bez taťky to tedy doma zvládáme asi stejně, jako kdyby tam byl. :-) Ne, je pravda, že kdyby tu byl s námi, mohl by mě u toho našeho kontaktního miminka aspoň na chvíli vystřídat. Věřím však, že nosítko pomůže, že nám to trochu ulehčí. A zároveň i doufám, že se závisláček časem zabaví i sám, až začne vnímat hračky.

Maminka Denisa

5. 8. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 5
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky a jak to vypada s malym dal??

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Tak to vyzkoušejte, Deniso, je to toto: http://www.emimino.cz/bazar/lehka-fleece-deka-pro-miminko-na-zip-565204/

Obrázek uživatele dencas
dencas

Milá děvčata,

děkuji z vaše tipy. Už jsem vyzkoušela tu plínku, o které psala Romča, ale zatím to moc nepomohlo. Přece jen je Edík ještě malý, aby si ji držel v ručičkách, ale když mu ji dám k hlavičce, většinou se docela uklidní. Kdybychom měli problémy dál, zkusím se podívat po té dece, o které píšete Vy, Katko. Zavinovačku totiž opravdu nemá rád, pořád ty ručičky vystrkuje ven. Třeba i zrovna teď. Uspala jsem ho a zabalila do pletené deky, kterou teď v létě používáme místo zavinovačky, a před chvílí, když jsem se na něj byla podívat, už měl zase ručky venku. :-) Snad na něj nějaký fígl zabere, aby usínal sám a já to nemusela pokaždé držet za ručičky. :-)

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Deniso,

držím dál palce! Když jsem musela dcerku nějak náhle opustit nebo jsem měla něco neodkladného (měla k ní další roční dítě, které mě taky často potřebovalo u sebe), dala sem k ní moji noční košili nebo kojicí podprsenku a byl klid. Z "bezpečnostních" důvodů jsem ji přivazovala k příčkám postýlky. Jinak obě mé děti milovaly zavinovačky a moje nyní dvacetiměsíční dcera spí zase zavinutá ve speciálně vyrobené dece - po stranách má zipy a jdou sepnout vprostřed do takového volnějšího spacáku. Prodávají se i normálně v obchodech pro miminka. Kamarádka ji používala u syna, který nesnášel pevné sevření zavinovačkou, ale v této dece se mu spalo hezky, měl pocit bezpečí a nebyl tak upěchovaný. Zato já obě děti dlouho musela pro klidné spaní prakticky svazovat, tak byly nejspokojenější. Říká se, že tak to mívají děti z císařských řezů, které si neprojdou porodními cestami a někdo je rychle vyndá. Chtěj cítit zpátky "ty stěny"  a u dětí z dlouhých přirozených porodů to bývá obráceně... tak vám posílám tyto inspirace a hodně sil.

Obrázek uživatele Romana
Romana

Milá Deniso, podobní "problém" mám taky. Adámek taky potřebuje u usínání držení za ručky, jinak si ručkama pořád vyhazuje dudlíka a škrábe se po hlavičce. Nám na to zabírá, když mu k hlavičce a do ručky dám bavlnenou plínu nasáklou mateřským mlékem. k ní se přitulí a usne. Zkuste to, třeba vám to taky pomůže. Určitě pak Edíka ale skontrolujte, aby si do plíny nezamotal hlavičku - to dělal Adámkův bratr. Ja mu po usnutí tu plínu vždycky pro jistotu seberu. hodně sil :-)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené