Tančí celá rodina

BATOLE LIVE! TOBY Už je rozhodnuto, Toby dostane ke svým druhým narozeninám bratříčka. Ačkoli jsem už od začátku tušila, že další mimčo bude kluk, stejně mě občas přepadla myšlenka, co kdyby... Možná budu moct jednou kupovat šatečky, dělat culíčky... no, tak nebudu. V březnu nám přibyde další chlap do chalupy. Podle ultrazvuku to bylo více než zřejmé!

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Nějak nemám čas sledovat své druhé těhotenství tak bedlivě, jako to první. I přesto se mi podařilo zabrousit na stránky nemocnice, kde se Toby narodil a kde by měl přijít na svět i jeho bráška. Zajímala mě totiž délka pobytu v nemocnici po normálním nekomplikovaném porodu. Chápejte, teď jsem v jiné situaci, než poprvé. Poprvé se vše točilo kolem Tobyho, společně s Michelem jsme se učili, jak přebalit, nakrmit, vykoupat... A i tak mi poslední dva dny v nemocnici připadaly dlouhé. Mimochodem, přebalovat jsem ještě nepřestala, takže ze cviku jen tak nevyjdu.

Ale teď - na svět přijde sice nové miminko, ale někdo už na nás bude čekat doma. Už nejsme jen já a Michel, už jsme rodina. Čím dál tím více se zabývám tím, že bych chtěla pobyt v nemocnici (za předpokladu, že vše půjde hladce) zkrátit. Dozvěděla jsem se, že mám možnost ambulantního porodu, kdy se nemocnice opouští do 24 hodin od porodu. V tu chvíli jsem si vzpomněla, jak jsem chtěla první noc po narození nakrmit Tobyho. Když jsem se chtěla zvednout, začalo mi hučet v uších a sestřička mě musela přidržet, jinak bych sebou švihla o zem. Ambulatní porod – zamítnuto!

Klasický model - 4 dny (a den porodu se počítá jako den „nula") mi připadá dlouhý.

A ejhle - pokud bude domluveno s ošetřujícím gynekologem, může se doba pobytu zkrátit na 2 – 3 dny! Hurá! Dva dny se mi teď zdají naprosto ideální. Jsem tedy připravena prodiskutovat tuto možnost na další schůzce s mojí gynekoložkou. V případě zkráceného pobytu totiž dochází porodní asistentka na kontroly po porodu přímo k vám domů. Jaké máte vy zkušenosti s délkou pobytu v nemocnici při druhém a dalším porodu? Na příspěvky se budu těšit v diskuzi.

Když už jsme u té diskuze... pravidelně si píši se Zuzkou, maminkou malé Adrianky a nově narozeného Martínka. Naše situace je v mnohém podobná, je super vědět, že v tom nejste sami. Zuzka se mě ptala, jestli nevím nějaký recept na spaní těch našich andílků. Vypadá to, že Adrianku občas budí zlé sny. Pokud s tím má nějaká maminka také zkušenost, zkuste Zuzce a Adriance poradit v diskuzi. Přeci jen – víc hlav víc ví.

Toby je náš velký tanečník. Jakmile slyší jakýkoliv zvuk připomínající hudbu, už se začíná „vlnit" v rytmu. Říkala jsem si „po kom to ten kluk má", ale když mi pak u snídaně Michel předvádí bubnový doprovod k právě hrající písničce v rádiu, je mi to naprosto jasné. Já a moji tanečníci máme po večerech v ložnici privátní disco. Než si Toby vleze večer do postele, musí vybít přebytek energie malým tanečkem před obrazovkou televize. Mnohem lepší je, když se do jeho večerního rituálu zapojíme všichni. A tak se občas stane, že ačkoli jsme dospělí, stojíme večer v osm před televizí a kroutíme se všichni tři v rytmu právě hrající písně. Kolikrát si říkám: „Kdyby nás tak někdo viděl..." Ale Tobyho obrovský úsměv od ucha k uchu je nám vždy odměnou.

O víkendu jsme navštívili Tobyho prababičku. Přišli jsme jí oznámit, že už víme, že to bude kluk. A reakce Michelovo babičky? Že teď může jít Michel na sterilizaci!!! Její reakce mě nejprve rozesmála. Babička totiž ještě nad šálkem s kávou uklidňovala Michela, že to nic není. Jen ráno jdeš do nemocnice a odpoledne jsi zpátky. Později mi to ale zase tak vtipné nepřipadalo. Asi ty těhotenské hormony, že si vše beru víc k srdci. Michelovo rodiče byli totiž překvapení, že čekáme druhé dítě. Michel je jedináček. Michelovo babička prohlásila, že děti musí být dvě. A po dvou – sterilizace. Ale nás se nikdo neptá... co když chceme mít dětí víc?

Mějte se krásně a příště opět na napsanou!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené