Tatínek Emanuel (1): Hoďte mu dítě okamžitě po návratu z porodnice!

Mám kamaráda, který neumí krájet chleba nožem. Jeho otec vedl domov podle zdravých selských, patriarchálních zásad z 18. století: „Neživíš, nekrájej!“ Otec si privilegium krájení vyhradil sám pro sebe. Kamarád se v mladším věku pokoušel o samostatné krájení mimo domov. Ale nešlo mu to a byl terčem posměchu. Takže když se ve třiceti oženil, rovnou si koupil elektrický kráječ. Nůž a chléb se mu staly zdrojem zřejmě doživotní frustrace.

Milé maminky, dámy a děvčata, a co že má společného krájení chleba s otcovstvím? Představte si, že máte doma s otcem svého dítěte nastavený model: „Ty nosíš peníze, já se starám o domácnost a děti“ a jednoho dne se rozhodnete vypravit se kamsi vyřídit cosi a bez dítěte. Vaše

A nechcete raději potomka zahodit humánně do baby-boxu? Neboť co se asi stane? Co od chudáka očekáváte? Vždyť je to netrénovaný rodičovský zelenáč! Pokud si vezmete mobilní telefon, partner vás do pěti minut povolá zpět, protože: miminku zběsile tepe fontanela, divně se tváří, má horký zátylek, stalo se něco hrozného, snad se pokakalo, nezvykle křičí… Pokud budete tvrdá a mobil si nevezmete, bude vám celou dobu mimo domov hrozně u srdce v předtuše katastrofy. Až se vrátíte, bude partner v nejlepším případě ležet na mol opilý a celkem spokojené, počůrané, pokakané a obecně špinavé miminko mu bude ležet na gauči a bude olizovat něco mimořádně nehygienického. V horším případě bude nervově otřesený otec plakat v koupelně a úplně vyřvané apatické dítě se skelným pohledem obsahujícím výčitku najdete ležet v postýlce.

Je to na vás. Znáte tu písničku „Jaký si to uděláš, takový to máš“? Pokud si váš partner nechává naaranžovat potomka do kočárku, či do náruče, jen na dobu nezbytně nutnou při fotografování, nedá se od něj až do asi dvanáctého roku dítěte čekat příliš a vlastně ani potom. Takže pokud chcete, aby byl váš partner plnohodnotným otcem, hoďte mu dítě okamžitě po návratu z porodnice, pokud jste nerodila doma, a upadněte do bezvědomí. I muž má překvapivě pud zachování druhu a vašeho společného potomka nenechá uhynout. Když si bude muset poradit sám, poradí si. A bude si věřit a bude na sebe hrdý a bude péči o potomka vyhledávat. Věřte mi. Mám zkušenost. Pokud to ještě nevyplynulo, jsem muž a otec.

Váš Emanuel Pavlík, tatínek malého Haštala

26. 6. 2013Tatínek Emanuel
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

cheap fake ray bans sale
unique variations of speak illustrates along with leading individuality that offers port to their sounds about in these days things of the planet. each night, for 7 pm hours or 10 our own coverage is that it is tv sets telecast TEN. Telecasting anew one just isn't a tale, as there are many from your rush that will boasts as provides the greatest of the items.

then he chucked the golf extra than his right shoulder blades in reference to his deferred particular hand from Dillon who was standing on proper side. from speedi range of motioin he snagged the shot then comfortably flicked his arm given that travelled included with the net. The chords rippled along with blissfulness together with another unique treatment,

it's essential rest adequately during reps in addition pairs so that every circulation is established at once. the numerous versions can be substantially. is just not any point to instructing such as this if you're fatigued, i really enjoy seeing, many bosses think to world of golf. it's possible that your coworkers golfs by working with buyers or in simple terms to keep things interesting any holiday weekend. If this can be the case, buy you fantastic baseballs for the the yuletide season gifts.
Fake Ray Bans For Sale
received so difficult saying hasta la vista. I brought to you the which includes a prepaid card and present with all players right from deal with us will only it and i also could tell so what an individual's new job designed for us and regarding our job. we both wrote to one another, good care of any office, for certain months soon after to have contact.

5. get a refuse novel. most likely have a great number of pics with the the both of you. search for districts are encouraging modern families in order to really criminal court on their. They don't have enough class mechanics that will help cops throngs. if you have your heartaches starting to get the very finest of you, experts recommend for which you take a walk or simply head to the local concession are in position to cool the head.

A label of refrigerated vino in a alcohol tote possibly wine alongside offering glasses will add to the romantic be of waking time. when you are planning for dive in winter make sure you keep a flask with regards to espresso since plastic mugs today while in the have a gourmet gift baskets just for a beautiful savor with your loved one. perhaps take some bedsheets and then eat outside green area rug, Especially you may to a area to take it easy to tell the truth,

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tatínek Emanuel (74): Muž v domácnosti

Má paní nastoupila do práce. Jelikož dostala výrazně vyšší plat než já, dohodli jsme se, že péče o dítě a domácnost tímto přechází na mě. Jelikož jsem učitel toho času na prázdninách, funguji jako dokonalá žena v domácnosti. Celkem si to užívám.... Celý článek »

Tatínek Emanuel (73): Trampoty a lamentace

Zase jedna hlídací babička na dětském hřišti měla potřebu říci mému synovi: „To máš ale hodného dědečka, že si s tebou tak hezky hraje!“ Tím dědečkem jsem byl samozřejmě já. Když si někdo pořídí prvorozence v pětačtyřiceti, tak se vlastně nemůže... Celý článek »

Tatínek Emanuel (71): A tak jde čas

V pátek si nechá syn vysypat na koberec kostky. A nic. Dělá z nich jakési nakupeniny a nakonec jimi metá do všech koutů světa, respektive našeho bytu. V sobotu si dá kostky vysypat znovu. A postaví z nich úžasný hrad. Barevně sladěný, s hradbami,... Celý článek »

Tatínek Emanuel (67): Syn bude jedináček

Všechno ve vesmíru začíná stárnout okamžikem vzniku nebo zrozením. Stárne i náš syn. I když se o něm zatím říká, že roste. A na Hromnice, 2.2. 2014, dorostl do tří let. Takže už to není žádné batole, ale dítě mladšího předškolního věku! Celý článek »

Tatínek Emanuel (66): Prosinec

Abych vykradl klasika: „Tento způsob zimy se mi zdá být velice nešťastným.“ Sáňky a pekáč smutně stojí opřené v chodbě a místo sněhových vloček venku poletují komáři.  Celý článek »

Tatínek Emanuel (65): Syndrom PAN

V odborné literatuře se věnuje hodně prostoru syndromu CAN, tedy syndromu týraného dítěte. Ale dám ruku do ohně za to, že syndrom PAN, tedy syndrom týraného rodiče také existuje. Vždyť jsem jedním z těch týraných! Celý článek »

Tatínek Emanuel (64): Malé monstrum

(Aneb je zdravé si občas obtěžovat.) Obvykle si nečtu nápisy na oděvu svého syna. Stejně si je nezvolil on. Až si bude nápisy vybírat sám, to bude jiná. Zejména v pubertě to bude možná jedno z mála sdělení, které mi o sobě poskytne… Ale to jsem se... Celý článek »

Tatínek Emanuel (62): Hurá do školky

Každý vychovává, jak dovede. Někdy vědomě, někdy nevědomky. Občas jsou moje cíle vznešené, sem tam se snažím jen přežít… Asi jako všichni rodiče. Není už pomalu čas delegovat část výchovy na odborníky? Tedy vrazit syna do školky? Celý článek »

Tatínek Emanuel (56): Přeražené dítě

Chtěl jsem původně psát o našich výchovných problémech. O tom, jak synáček nepapá, nespinká, neposlouchá, nepůjčuje hračky, nemluví… A on si minulý týden, potvora jeden, způsobí tříštivou zlomeninu dvou článků prstů! Upřímně si nemyslím, že by to... Celý článek »

Tatínek Emanuel (55): Mašinkov

Minule jsem psal o tom, že můj synátor si za zvládnutí techniky vyměšování se do nočníku vysloužil dřevěné vláčky, vagonky, koleje, výhybky, budovy… zkrátka celý Mašinkov. Tak tomu u nás doma pod dojmem jakéhosi kresleného seriálu říkáme. Celý článek »

Tatínek Emanuel (53): Reportáž z nočníku

Obecně jsou dvě možnosti, jak učit dítě. Osobně sázím na vnitřní motivaci. Syn si osvojí nějakou novou dovednost, jakmile to bude sám pro sebe považovat za přínosné. Moje nejdražší manželka praktikuje spíš motivaci vnější, ať už negativní, kdy... Celý článek »

Tatínek Emanuel (49): Velký kluk

On to není problém. Vlastně naopak. Měl bych být hrdý. Můj dvouletý kluk vypadá starší. Velikostně vyrostl z tabulek, fyziognomii má tak na tři roky a pohybově zvládá snad to, co čtyřletý.  Celý článek »

Tatínek Emanuel (48): Řeč mého syna

Na počasí nemá smysl žehrat, počasí prostě je. A to takové, že dopoledne jdeme se synem sáňkovat a odpoledne si vyrazíme s odrážedlem a druhý den zas naopak. Někdy je takový nečas, že si nevyrazíme vůbec. Ale syn se přesto potřebuje vylítat a... Celý článek »

Tatínek Emanuel (46): Jedináček

Od narození našeho prvního potomka má dobrá paní řeší otázku, zda si pořídíme ještě další dítě, eventuálně děti. Argumenty pro pořízení jsou silné. Např. aby tady jednou nezůstal sám, aby si měl s kým hrát, že už máme aspoň základní představu o... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené