Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že se týdny těhotenství neskutečně vlečou a k cíli jménem porod se vůbec nepřibližuju. Já vím, ještě nejsem ani v půlce těhotenství a už bych chtěla rodit, asi bych si měla radši užívat, že?

Těhotenství je sice krásné období, ale nejkrásnější je podle mě stejně napoprvé. Všechno je pro nás nové, neznámé, takže v průběhu 40 týdnů stále objevujeme. Napodruhé už všechno známe a nemáme, co objevovat. Přesně víme, co nás kdy čeká, jaká vyšetření absolvujeme, co obnášejí atp. Ani obavy z porodu už nemáme, protože víme, do čeho jdeme. Tedy takto to alespoň vnímám já.

Vnímám, že první těhotenství jsem si svým způsobem užívala více. Strašně jsem se chlubila rostoucím bříškem, byla jsem naštvaná, když někdo hned nepoznal, že jsem těhotná (protože jsem měla celkem malé bříško), a můj svět se v podstatě z velké části točil jen kolem očekávaného miminka. Teď je to jiné. Nevím, jak to přesně popsat, ale cítím se jinak.

Možná jsem za ten rok a půl více dospěla. Možná mám za sebou tak moc negativní zkušenost, že se uvnitř duše natolik bojím, že nechci moc jásat a chlubit se. A taky nemám ráda dotazy typu, jak se má miminko a jestli je všechno v pořádku. Jednak to nevím, i když můžu doufat, že se má dobře, když se mám dobře já, a jednak jsem asi trochu sobecká a své pocity si chci prožívat sama a nechci se o ně s nikým dělit. No, to není úplně přesné. Já se o ně klidně podělím, ale budu o nich mluvit, až budu sama chtít, a ne pod tíhou zvídavých otázek. A jestli je všechno v pořádku? To prostě taky nevím. Jak to mám vědět? Podle posledního vyšetření ano, ale to bylo už před více jak 14 dny. Tímhle dotazem mě vždycky někdo znejistí, připomene mi, co nás potkalo, a červíček ve mně zase začne hlodat. Naštěstí nechodím tolik mezi lidi, takže těch dotazů není mnoho a každému, kdo se zeptá, zatím slušně odpovídám :-).

Na miminko se však strašně moc těším. A čtením různých článků o těhotenství a dětech se těším více a více, že už to snad ani více nejde. Představuju si, co všechno spolu budeme podnikat a provádět, až tu bude s námi, že bych někdy nejraději usnula a vzbudila se až na začátku července. Své těšení neukojím ani nakupováním výbavičky, neb skoro všechno mám (jediné, co nám chybí, jsou nějaké letní oblečky) a navíc je na to ještě brzy.

I když mi to včera stejně nedalo a ve slevě v jednom obchodě jsem nakoupila balení 5 ks body s dlouhým rukávem na dobu 3 – 6 měsíců, pro jistotu v neutrální žluté barvě :-). Vzhledem k tomu, že tedy mám v podstatě celou výbavičku, vymýšlím akorát jak ji ještě vylepšit a jakými vymoženostmi ji doplnit. Např. zda si do obýváku pořídit závěsnou houpací kolíbku (protože postýlka se nám tam už nevejde) nebo jestli si pořídit šátek a miminko nosit, popř. jestli klasický nebo nějaké nosítko. Informací na internetu je spousta a jsou velmi různorodé, a zkušeností z předchozího mateřství moc nemám.

Pepíček byl z nemocnice zvyklý být skoro celý den v postýlce a naopak neměl třeba rád jízdu autem nebo v kočárku, což by mělo miminkům připomínat jejich pobyt v děloze. V nemocnici jsem neměla nic na práci, takže jsem mohla celé dny sedět u postýlky, abychom byli co nejvíce spolu.

Co si však počnu, až dostanu domů 3 denní miminko? Jak to udělat, abychom si mohli na sebe zvykat a zároveň, abych mohla také něco dělat doma? Jsem z toho trochu zoufalá. Strašně ráda bych ho třeba nosila v šátku, mám však strach, aby si na to příliš nezvyklo a pak mi neplakalo v postýlce nebo v kočárku, až ho máma nosit přestane. Věřím, že spousta z vás toto také řešila a prosím tedy o vaše rady a zkušenosti. Moc vám za ně předem děkuji.

Mějte se krásně a za týden opět na napsanou.

Denisa


Denisa právě prožila 18. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

5. 2. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené