Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené čárky na vašem těhotenském testu? A co kdyby se tyhle dvě věci spojily? Pak je váš život rázem vzhůru nohama.

Hlava mi ještě trochu třeští po včerejší protancované noci, takže ani sama moc nechápu proč jsem se právě teď rozhodla počůrat tenhle těhotenský test. Ale jelikož jsem v dovolenkové náladě a to vetšinou o věcech moc nepřemýšlím, tak rozbaluji balíček a zavírám se s ním na záchodě. Při čekání na výsledek mi padnou víčka a na chvíli ještě usínám. Po pár minutách se probouzím, promnu si oči a dívám se na test. Promnu si oči ještě jednou a znovu se podívám........můj bože!

Sedím jako opařená, tupě zírám do toho krásného bazénu svádějícího k plavání, je 8.30 ráno a teplota už je vyšplhaná ke skoro 28°C. Mně ale i přesto běhá mráz po zádech, ruce a nohy mám ledové a po tvářích mi tečou slzy. Do toho dostávám záchvat smíchu a připadám si šílená. Co to je za směs pocitů? Nepopsatelné štěstí, radost, naplnění, ale i nejistota a strašný strach. Dlouho tuhle emoční horečku nezvládám a skáču do bazénu. Potápím se a snažím se uklidnit, srovnat ty nové pocity. Nepomáhá. Běžím tedy vzbudit holky a shazuji tíhů svého nového tajemství, když jim sděluji že vlastně celou dobu cestujeme ne ve třech ale ve čtyřech.

Ještě dnes, po pár uplynulých měsících, mám husí kůži po těle když si na tu chvíli vzpomenu. Nevím totiž jestli existuje na zemi lepší místo a situace ke zjištění faktu, že je žena těhotná, než nejvyhlášenější párty ostrov v Indonésii, kde se spí maximálně dvě hodiny denně a místo ranní kávy vám tam servírují vodku s džusem. Ano, miminko jsme chtěli a miminko jsme plánovali. Ale taky jsem s tím testem mohla počkat až domů sakra. Jediný co se mi teď totiž chce je skočit na první letadlo a běžet tuhle novinku řict „tatínkovi“. Nemůžu se dočkat až mu o tom povím. Ruka se mi klepe když držím telefon, ale pak si tuhle myšlenku mažu z hlavy. Neodpustila bych si nevidět jeho reakci tváří v tvář. Takže se házím zpátky do dovolenkového režimu, skáču do bazénu a přiťukávám si s holkami na oslavu (malým samozřejmě!) vychlazeným pivem. Ale i když se snažím na to nemyslet, všechno je rázem uvnitř mne jiné. Vím totiž, že už po téhle planetě nechodím sama.


Barbora je ve 14. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ztracená...

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Dlouhou dobu jsem nenapsala žádný článek a upřímně, ani se nedivím. Malému pupíkovi byly před pár dny čtyři měsíce a já mám čím dál častěji pocit, že jsem v tomhle novém životě totálně ztratila samu sebe. A s tím bohužel i náboj... Celý článek »

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na... Celý článek »

Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až... Celý článek »

Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak... Celý článek »

Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Naposledy navštívené