Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem byla opět maminka popleta, ani po dudlíku nejsou památky a Vítek si toho ani nevšiml. A co je nejdůležitější zpráva posledních dní? Z našeho děťátka, které vydávalo prapodivné a úsměvné zvuky, se stal tiskový mluvčí naší rodiny. Kromě zvuků, které vyluzuje, umí Vítek ve svých deseti měsících krásně a zřetelně říkat mama, baba a papa.

Foto: ateliér rodinné fotografie Fotoprome.cz.


Minulý týden jsme také absolvovali desetiměsíční prohlídku u dětské lékařky. Vítek je ve skvělé kondici, měří 76 cm a váží 10,1 kg. Paní doktorka mi pověděla, že je to krasavec a navíc ještě šikula. Byla spokojená a já jsem se dmula pýchou. Kromě prohlídky jsme byli u paní doktorky i další týden, a to proto, že jsem Vítkovi našla na hlavičce jakousi bouli. Pár dní jsem ji pozorovala, a protože je Vítek moje první dítě a protože ho možná až moc pozoruji, vydala jsem se k paní doktorce, aby se na bouli mrkla. Bouli má Vítek vzadu vpravo na hlavě ve spodní části. Paní doktorka nás pro jistotu poslala na sono, ale tam paní doktorka řekla, že to zřejmě nebude nic vážného, že to bude zřejmě jen tuková bulka. Druhá varianta, co by mohla bulka být, souvisí s hemangionem, který má Vítek vzadu na hlavičce už od narození. Obě lékařky mě ujistily, že to s největší pravděpodobností nic nebude. Bulku mám hlídat, pokud se bude zvětšovat nebo jinak měnit, mám přijít. Tak uvidíme, snad to opravdu nic není.

A teď k tomu hlavnímu. Zdokonalení prvních slovíček proběhlo u Vítka snad během tří, čtyř dnů. Souhlásky ba, ma a pa si první dny zkoušel, jako by se nic nedělo, a pak, opět jako by se nic nedělo, spojil vše dohromady a zřetelně začal „říkat“ baba, mama a papa. Každá z maminek si určitě vzpomene, jak je tohle kouzelná chvilka, a já se přiznávám, že ještě dnes mám slzy na krajíčku, když se mnou Vítek začne vést rozhovory, které probíhají následovně:

„Pojedeme dneska za babičkou a půjdeme na procházku?“
„Baba, baba, papa.“
„Ano, správně, pojedeme říct papa babičce.“
„A co budeš dělat, až babičku uvidíš?"
„Papa, baba.“
„No, ty si moje šikulka.“
„Mama, mama.“

Je to prostě moje zlatíčko, a jako by toho nebylo málo, k pozdravu papa (papa používá i při vítání kohokoliv) má perfektně zmáknuté mávání rukou, takže naprosto dokonalé vítání a loučení.

A podobně jako tomu bylo, když Vítek zjistil, že má nohy a může na nich stát, i s mluvením je to stejné. Od chvíle, kdy ráno otevře oči, povídá, povídá a povídá. A nejvíc ho baví, když s ním někdo vede úplně normální rozhovor. Když jedeme v autě, povídáme si o tom, co vidíme, co říkají v rádiu, kam jedeme a co tam budeme dělat. Doma probíráme, co dávají v televizi, politiku, co budeme vařit a další a další. Je úplně jedno, co říkáme, hlavně že s tím naším breptou mluvíme. Poslední měsíc vstává Vítek v pět ráno, a tak naše dny začínají hodně brzy. A přiznávám se bez mučení, ráno v pět, všude kolem tma, Jára odchází do práce, nenapadají mě vhodná témata k povídání. Takže si většinou vezmu Vítka do postele a naše konverzace probíhá následovně:

„Miláčku, budeme ještě chvíli spinkat.“
„Papa.“
„Jo, jo, uděláme si papa, a půjdeme ještě spinkat.“
Já bych hned usnula, Vítek má oči jako žárovky, takže mě štípe, tahá za vlasy, slintá mi na krk, leze přes celou postel.
„Vítečku, pojď sem, budeme dělat hají.“
Vítek se ke mně přiblíží, strčí mi ruku do pusy a povídá: „Mama, mama.“
Po chvíli se vzdávám a vstáváme...

Tak co říkáte, nemám já doma ten největší poklad?

Krásné dny a spousty veselých rozhovorů s našimi miláčky přejí

Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené