Tlustá nebo těhotná? A první "rady do života"

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, dnes se opět ponořím do tématiky vzhledu v těhotenství.

Jsem nyní u konce 4. měsíce těhotenství a sama za sebe mám pocit, že moje bříško je již dost nápadné. Bohužel velké části lidí kolem mne to stačí pouze k tomu, aby si mysleli, že jsem nějakých pár kilo přibrala.

Moje maminka se mě ptá, proč to tak řeším a já jí na to odpověděla, že mi prostě vadí, když si někdo myslí, že jsem tlustá. Ano, přiznávám, je to trochu malichernější problém, ale já už jsem prostě taková. Neřeším to od rána do večera a nebrečím kvůli tomu, ale mrzí mne to.

Začala jsem dokonce předčasně nosit mexickou bolu, aby se lidé dovtípili, ale marně...

Tento pátek jsem byla na svatbě kamarádům a dokonce ani jedna z maminek nebo čerstvých babiček netušila, "co je ten šperk zač"? Prostě mám smůlu.

A tím se dostávám k druhému tématu mé dnešní úvahy. Již od hodně nastávajících maminek jsem slyšela, jak jim tchýně až příliš ochotně radí a zasahují jim do jejich soukromí. A netýká se to bohužel jenom tchýní. Já mám na tchýni/ně štěstí, nikdo mi do ničeho nemluví, zatím. Mám stejně tak tolerantní maminku. Ale s okolím už je to jiné. Neustále se nám někdo snaží napravit naše "špatná rozhodnutí". Počínaje u naprosto "zcestného rozhodnutí", nechat se překvapit pohlavím našeho, byť prvního, miminka, pokračujíc nošením boly a výběrem jména konče.

Jak si mohu nenechat říct, o jaké pohlaví se jedná? Přeci nebudu vozit holčičku v modrém kočárku nebo dokonce kluka v červeném?! Vždyť z toho mohou mít psychickou újmu!

A jak vůbec mohu vybrat nějaké nestandardní jméno, vždyť to dítě bude trpět! Jméno je také to jediné, u kterého mne občas zajímá i názor jiných lidí, ale odmítám dnešní moderní jména a nevím, proč bych si nemohla vybrat jméno židovského původu, i když nejsem pravá židovka?

Jako naprosto zfanatizovaný názor mi pak přijde, když mě někdo varuje, že nošení mexické boly (malý xylofonek schovaný v kulatém obalu, který jako šperk nosíte zavěšený nad bříškem) by mohlo mít zatím nezjištěný negativní dopad na dítě. Kdy komu ublížil nějaký hezký zvuk? Navíc cinkání, obzvláště jemné, má rád snad každý. Mexická bola je již staletími ověřený doplněk v těhotenství v několika jižních zemích a pokud vím, v těchto zemích jsou lidé mnohem otevřenější a šťastnější. Nesnáším evropské zatrpklé mozky, nevěřící Tomáše a úzkoprsost.

Já těmto negativním vlivům z venčí zatím obstojně čelím a to samé přeji i vám, které se potýkáte se stejnými útrapami.

Hezký týden!

Vaše bloggerka Zdeňka

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Denisko a Viki,

děkuji moc za povzbudivá slova. Jak budu psát v následujícím článku, už se mi proporce trochu změnily a začíná to na mně být znát, takže mi "nehrozí", že by to na mně v 9. měsíci někdo nepoznal ;-)

Nicméně s tím trénováním nervů máš Viki asi pravdu, v podstatě bych za ten plynulý nájezd měla být ráda ;-)

Mimochodem u vložek do popdrsenky jsem se také zasmála :-D

Ahojky!

Obrázek uživatele dencas
dencas

Milá Zdeňko, řečmi okolí se netrap a čel jim statečně jako dosud. Já tedy naštěstí takovýto problém řešit nemusím, nikdo mi do ničeho nemluví, i když je to taky moje první těhotenství. A co se týče bříška, jsme na tom úplně stejně. Lidi, kteří vědí, že jsem těhotná, mi ho chválí, i když občas s poznámkou, že je strašně malé na 5. měsíc a lidi, kteří to nevědí, si stejně jako u tebe myslí, že jsem jen tlustá (i když v podstatě mám jen větší břicho, jinak jsem celkem hubená). Taky mě to mrzí, ale jak píšeš, od rána  do večera to neřeším, nemá to cenu. Důležité je, že já vím, že se za tím zvětšeným pupíkem skrývá malý človíček a ostatní, ať si myslí, co chtějí. :-)

Denisa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Zdenko,
tvůj článek mě pobavil, zažívala jsem v těhotenství něco podobného, akorát že se přidali ještě i ti rodiče.
Moje máma - hlavně si vybrat dobrou porodnici, to je jedno, jak to proběhne ten porod, hlavně, když tě pak nějaký dobrý doktor správně ošetří / a manžel tam bude? chlap u porodu nemá co dělat.... / a hlavně si kup takový ty vložky do podprsenky (to jsem fakt nepotřebovala řešit s mámou) / a co když to nestihnete?
Tcýhně - a co uděláte s kočkou, kam ji dáte? (pryč myslela)
Ostatní - jo počkej, to si povíme po porodu (nejčastější, hlavně na nic takového nedošlo, jejich předpovědi se nevyplnily)
Chce to stát si za svým a nenechat se rozhodit. Věřit jenom tomu, co opravdu sama chceš. Po porodu to bude horší, protože to přibude tisíc dalších názorů na různé věci ohledně výchovy a péče o dítě. Asi je tak potřeba trénovat nervy a odpovědi už teď.

A co se týče váhy a bříška, nenech se rozhodit, na mě to nebylo poznat až skoro do 9. měsíce :-)

Drž se,
Viki

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučím se

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky! Píši dnes svůj poslední blog. Možná se sem ještě jednou vrátím, ale to není jisté, snad pokud se mi poštěstí ještě jedno miminko. Proto se s Vámi tímto příspěvkem loučím. Celý článek »

Co dál v šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky. Píši svůj předposlední příspěvek a stejně jako jiným přispěvatelkám mi přijde líto, že už se s vámi nebudu nadále moci dělit o společné dojmy a zážitky. Je pravda, že ne vždy bylo lehké nějaký ten... Celý článek »

Návrat domů - radost nebo slzy?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! Již jsem popsala svůj porod a pobyt na šestinedělí v porodnici. Teď bych měla popsat své první dojmy po návratu z porodnice domů. A že je o čem psát! Celý článek »

Šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. V minulém příspěvku jsem popsala svůj porod a slíbila vám tentokrát napsat o šestinedělí. Naše šestinedělí bylo tak trochu kovbojka a pár okamžiků bylo bohužel skoro hororových. Celý článek »

Porod? Tak brzy??

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, píši vám dnes již z pozice maminky! Stalo se "to" předminulý pátek! A stalo se to tak, jak jsem se obávala - brzy ráno mi odtekla plodová voda. Nechtěla jsem tento start porodu, protože jsem se bála, že budu... Celý článek »

Hezký ale náročný týden

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Kotě se u nás začíná pomalu zabydlovat a zvykat si na psa. Pes je sice hrrrr, ale nežárlí, takže doufám, že stejné to bude i s miminkem.  Celý článek »

Nový člen rodiny

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, usedám k počítači a říkám si, co psát? Poslední týden se u mne nic převratného nestalo. I nadále pokračuji v praní, zatím bez žehlení. Byla jsem na další hodině jógy, ale bohužel doma v tom nepokračuji. Celý článek »

Poslední přípravy na životní změnu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Ahoj těhulky. Tak už jsem snad konečně zase zdravá. Doufám, že to vydrží déle než minule. Ale přiznám se, že mezi lidi se mi už moc chodit nechce. Snad mi tato hloupá úzkost nezůstane, každopádně 6 týdnů před porodem s... Celý článek »

Když vás zasáhne smrt

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! V minulém příspěvku jsem psala o pupečníkové krvi a děkuji všem, které jste mi napsaly svůj názor. Momentálně jsem téměř rozhodnuta, že tuto proceduru podstoupím, ale pro změnu to zase neguje můj přítel. Je... Celý článek »

Pupečníková krev, máte zkušenost?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden byl dost fádní a úmorný zároveň, jelikož se mě chytil nějaký bacil a ne a ne mě pustit. Léky samozřejmě žádné nemůžete, max. při vyšší teplotě, kterou jsem naštěstí neměla. Takže pěkně ležet a... Celý článek »

Všudypřítomné zastrašování

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, dnes jsem si v pravidelném týdeníku ze strany Babywebu přečetla, že budu stále více zapomínat a budu roztržitá. Já bych k tomu ještě dodala, že mi také pomalu ale jistě ubývá invence,co psát. Jednak je skoro... Celý článek »

Pozvolná příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začíná se mi pozvolna krátit doba do porodu, který tak začíná být víc a víc hmatatelný. Popravdě je ta myšlenka zároveň vzrušující i trochu naplněná obavou. Na miminko se strašně těším, jsem přesvědčená, že je... Celý článek »

Neustále v kalupu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, již se mi stalo zvykem, že nepíši svůj blog v neděli, kdy má normální člověk nejvíce času a klidu na cokoli, psaní nevyjímaje, nýbrž v pondělí ráno, kdy už takzvaně "honím kočku za ocas". Celý článek »

Spokojená těhule

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, v minulém blogu jsem psala o domácích porodech a dostala jsem až neočekávaný počet ohlasů. Děkuji za ně. Celý článek »

Domácí porod?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, ještě před pár týdny jsem patřila k těm ženám, které považovaly porod v domácím prostředí nikoli za šílený, ale prostě jen za velmi odvážný počin. Musím však říci, že čím více si o porodech čtu, tím více se... Celý článek »

Úklid

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, už zase je týden za námi! Strašně ten čas letí. Nedokážu si představit, že to může být ještě horší, ale každá maminka mi to říká. Je pravda, že s rostoucími dětmi si to uvědomujeme asi nejvíce. Celý článek »

Kopanec, ale elektrický

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, zažila jsem první větší strach o dítě a poté strávila krásných pár dnů na Moravě u svých blízkých a bylo mi nádherně. Celý článek »

Vnímání krásy kolem nás

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, nevím, jestli se mi to jen zdá, nebo prostě ten čas čím dál tím více letí. Už asi 5 let mám pocit, že týden uběhne stejně rychle, jako kdysi 2 dny. Dospělo to tak daleko, že mi nevadilo sedět dlouho v práci... Celý článek »

Jak na kolotoči

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden jsem se vrátila z krásné dovolené v Chorvatsku. Bylo tam nádherně a chci si na ten ostrov ještě jednou zajet, protože byl dost vyjímečný - hodně zeleně a málo turistů, pláže čisté, moře tyrkysové... Celý článek »

Strach

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Poprvé zde píši ve strachu. Jsem na dovolené a měla bych si užívat krásných chvil, místo toho stále řeším nějaké obavy a problémy. Asi se skutečně začíná projevovat moje těhotenská psychická labilita, jinak... Celý článek »

Dovolená!

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Tento týden, respektive o víkendu, pro mne začal "nový život". V pátek jsem definitivně odešla z práce na mateřskou dovolenou. Bylo to "za 5 min 12", protože už mě ten stres a hlavně každodenní operování na sále totálně... Celý článek »

Je vše v pořádku?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začala jsem svůj čtvrtý měsíc těhotenství, a místo abych si ho užívala, jak mě každá již zkušená těhule ujišťovala, je pro mě začátek druhého trimestru dosti stresující. Celý článek »

Ne/plodit děti?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Zatím jsem stále psala o sobě a svých pocitech, dnes bych ráda napsala o tom malém človíčku, kolem kterého se všechno, co tu píši, a celý můj další život točí a točit bude. Celý článek »

Vliv těhotenství na inteligenci ženy

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, uplynul týden a já jsem tu opět se zprávami ze svého těhotenského života. Minule jsem psala o strastech fyzických, které přináší těhotenství, dnes budu psát o strastech psychických. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené