Toby

Poslušně hlásím, že jsme zpět. :) Tobymu je něco málo přes 14 měsíců a z našeho miminka je teď samostatná jednotka. A chce objevovat svět!

Když dítě dosáhne jednoho roku a začne samo chodit, konečně se dá začít trochu výletit. Na toto období jsem se obzvláště těšila. Najednou je taková návštěva ZOO nebo dětského hřiště velice zábavná. Zhruba před měsícem jsme vyrazili poprvé do zooparku. Nejlepší část celého výletu byla návštěva dětské farmy. Toby byl absolutně nadšený z malých koziček, utíkal za nimi, pokřikoval na ně, hladil je. Pravděpodobně na počest nového přátelství s tímto zvířecím druhem, chtěl Toby dokonce ochutnat kozí bobek! Naštěstí jsem ho včas zarazila a snažila se mu vysvětlit, že to nejspíš není chuťově úplně to pravé ořechové.

Také jsme konečně začali s Tobym "pracovat" na zahradě. Založila jsem malou zahrádku, kde máme jen jahody, rajčata a hrášek. Původně jsem vysadila i cuketu, ale ta pobyla v zemi zhruba 30 vteřin. Půl minuty mezi tím, kdy jsem cuketu vysadila, otočila se a Toby ji během okamžiku "sklidil". Naše venkovní dobrodružství pokračovalo sestavením dřevěného pískoviště. Řekli jsme si, že nebudeme troškařit a objednáme velké dřevěné pískoviště s lavičkou na každé straně. Když nám dovezli haldu prken a sáček plný šroubků, trošku jsem zpanikařila. Nicméně jsem se dali s Michelem po večerech do montování a hned po pěti minutách jsem měla šroubek přišroubovaný v prstě místo v prkně. Ani to nás neodradilo a my po zhruba týdnu vrtání a šroubování dosáhli kýženého výsledku. Ale tedy řeknu vám, složit kousek nábytku z oblíbeného švédského obchodu je proti montáži našeho pískoviště naprostá brnkačka! Teď nám kousek zahrady zabírá 400 kg písku a spokojeny Toby s pískem až za ušima. A to doslova.

Tobísek teď také stále více rozumí tomu, co říkáme a na co se ptáme. Kolikrát mi přijde, že je chytřejší, než si myslíme! V mnoha situacích využívá jeho uličnicky kukuč a úsměv, aby dosáhl svého. Vždycky jsem si myslela, že budu docela přísný rodič... ale nějak se ta moje představa ne a ne uskutečnit. Jsem prostě měkká! Naštěstí je tu Michel, který hraje roli toho přísnějšího rodiče. I když mu to také někdy nejde. Jsou samozřejmě věci, které Toby doma dělat nesmí... nesmí lézt sám na schody, nesmí vysypávat kočkám žrádlo . Nesmí si hrát s příbory (tím myslím nůž a vidličku). Nesmí vyndavat skleničky z myčky. Nesmí se dívat na televizi ze vzdálenosti 10ti centimetrů. A jako naschvál – všechny tyhle věci dělá Toby zatraceně rád! A pak nastává trochu problém ve výchově. Zatímco já se snažím najít nějaké náhradní řešení - jako že nasypeme kočkám žrádlo do misek spolu a budeme se dívat, jak ho jedí. Nebo že může vzít z myčky jeho plastové talíře. Když se sápe po našich příborech, dám mu do ruky alespoň jeho plastovou lžičku. Michel se ale víc přiklání k tomu, že když se řekne ne, je tím vážně myšleno ne a žádná náhražka prostě nebude...

Vím, že je čas začít vychovávat, nechci mít doma jednou rozmazlené dítě, ale jen si myslím, ze lze nalézt nějaký kompromis. A že je lepší udělat z toho všeho zábavu než jen zakazovat. Jak probíhá výchova u vás? A kdo je u vás ten přísný rodič?

Stále častěji dostávám otázku, zda chceme mít druhé dítě. Nechci mít z Tobyho jedináčka, chci aby jednou – v budoucnu - měl sestřičku nebo bratříčka. Když si Toby doma hrál, Michel mu v legraci řekl, že by bylo určitě fajn, kdyby měl třeba malou sestřičku se kterou by si mohl hrát. Ačkoliv je nám jasné, že Toby nerozumí, o čem to mluvíme, jeho reakce byla naprosto trefná. Při slově sestřička se na nás otočil, zašklebil se a zapištěl znechuceně :"Neee" . Takže máme jasno, když sourozenec, rozhodně ne holka!

Mějte se krásně a příště opět na napsanou!
Vaše Gábina a uličník Toby!

 

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené