Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi někam na výlet nebo něco sám zařizovat, popřípadě za babičkou nebo za dědou. A vezme s sebou obě děti. Jenže to pro mne většinou znamená pokyn: mámo, uklízej!

Mám totiž jedinečnou příležitost pár hodin uklízet v kuse (bez přestávek na kojení, přebalování a jiné – podej, podrž, pomož, uspi...), popřípadě se rychle myju (mám možnost se po vykoupání v klidu věnovat svému tělu a jeho celkové hygieně a pohodlí), nebo se věnovat žehlení, které je s oběma dětmi téměř nemožné dodělat a vyžehlit víc než dvě – tři košile naráz... A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna.

Naposledy jsem přesazovala kytky, přeskládala komoru a vytřídila zimní věci, aby je vystřídaly jarní a letní.

Než za pár hodin přijeli, byla jsem sice celkově spokojená s tím, co vše jsem zvládla, ale nesmírně unavená a přetažená.

Takže v tomto mi to nepomohlo a nepomáhá.

Chtěla bych do kina, do divadla... chtěla bych si někam vyjít s manželem...

Ten, kdo říká, že se s dětmi dá zvládnout všechno, podle mého kecá.

Máme hodné děti, klidné, občas si i vyhrají spolu, přesto s nimi toho moc neudělám. Uvařím, něco málo uklidím, skoro všechno vyřídím, dám do pračky a něco složím. Ale dělat něco, na co se potřebuji soustředit nebo čemu je třeba se více věnovat (ušít kapsář na dveře, aby byly další tolik potřebné úložné prostory nebo snad něco dokonce pracovat), to je nemyslitelné – navíc některé věci nemožné. Divadlo, kino. Tam se nepodíváte, dokud nebudete mít hlídání. (Kapitola sama pro sebe...)

A tak odsouvám. Některé věci odsouvám a čekám doslova na příležitost, kdy bude možné se jim opět věnovat, jiné jsem zabalila a čekám, až děti trošku odrostou, další napsala na list toho, co bych chtěla dělat.

Směju se tomu, jak někdo říká, že se matka nemá dětmi nechat omezovat. No...někdy to při nejlepší vůli nejde, nenechat se omezovat. Prostě děti před kinem nepočkají...

Dřív jsem měla možnost uvolnit se jednou za nějakou, nepravidelnou dobu na tvoření, kam jsem jela s mamkou a jejími kamarádkami a nebo kolegyněmi mého manžela. Vytvářet nějaké korálky, adventní věnce nebo jinou činnost, která by mě naplňovala také něčím jiným, než jen mateřskou pýchou. Jenže to teď nějak nejde. Malá je na mne fixovaná, uspat ji umím nejlépe, takže na to manžel prostě trošku rezignoval, navíc je z práce strašlivě unavený, a tím, jak se vlastně míjíme, aby jeden nebo druhý mohl pracovat, je prostě moje sociálno a trávení času v podstatě jen s dětmi, strašně ubíjeno a ubývá mi nejen sil, ale právě tolik potřebné trpělivosti.

Nepomohlo tomu ani jaro... trávíme více času venku. Je to báječné, ovšem stále mám pocit, že doma máme tak akorát chlív a věci stále strašně nedotažené. Máme tak malý prostor, že aby se všude všechno vešlo, stále musíme něco vakuovat, přehazovat a věci přemisťujeme z levého rohu do pravého a naopak... a to musím já. Nejlépe v noci, pokud někdo z dětí neřve. Takže chodím spát ve dvě a ráno v sedm vstávám, abych odpoledne u uspávání usnula s dětmi, pokud chtějí spát obě... ne vždy se to ale podaří.

Takže mám poslední dobou pocit, že beze mne a shnilých brambor, se vůbec nic neobejde, všichni mě štvou a já jsem ten poslední tvor, který si může dovolit něco chtít... No náááálada, kterou si každý přeje (zvlášť na jaře) mít. :-)

Už, aby to přešlo a alespoň jedna místnost byla konečně zase uklizená. Hned bych se proměnila z nerudné matky, co nemá na nic čas a trpělivost, na Usměvavku Přátelskou, co je s ní legrace.
Jak je protivné vědět, že moje nálada stojí a padá s prostředím a místem, kde si můžeme hrát – jak vypadá, jak se tam cítíme...

A z čeho trpělivost čerpáte vy?

Poslední, s čím nevím, zda mám trpělivost, je náš dům a jeho povolení... Před měsícem nám řekli, že jej každým dnem máme čekat. Už to zase říkají měsíc... já asi mezitím fakt zvadnu...to zase nevypadá, že bychom do konce tohoto roku postavili. Takže zase na Vánoce nějaká Brazílie nebo jiná destinace, abychom nemuseli trávit Vánoce v nechtěném??? Pomoooc!!! :-)

Zuzana

14. 4. 2016Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené