Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.

Jediné obavy jsem měla z letu, přeci téměř 4 hodiny v letadle. Toby si let užil, díval se na DVD, z okýnka. Maxík si také sem a tam hrál, jedl, díval se po ostatních cestujících. Osvědčilo se nám cestovní balení modelíny (Play doh), pár formiček na vykrajování. To kluky zaměstnalo na docela dlouho. Letěli jsme odpoledne a Max měl normálně spát, což se v letadle neuskutečnilo. Po příletu do Turecka jsme čekali s rozmrzelým Maxem v náručí (kočárek nám vrátili až spolu se zavazadly) a Max začal neskutečně vřískat. Na konci té obrovské fronty jsem se ho snažila ukonejšit, ale moc mi to nešlo... lidi se otáčeli a Max křičel víc a víc... fronta se nehýbala. V tom k nám přišel celník a vytáhl nás. Ať jdeme dopředu, Michel chtěl ukázat pasy, ale celníci mávli rukou... hlavně ať už jdeme. Hlavně ať už to dítě přestane vřískat. : -)

Když jsme dorazili na hotel, Toby začal skákat na posteli a ptal se, jestli tady zůstaneme. Budeme tady bydlet? Ptal se nadšeně. Chvilku jo! Naše dny se podobaly jeden druhému, ráno jsme zašli na úžasnou snídani. Toby se nacpal čerstvýma palačinkama, Max do sebe pravidelně házel tuny čerstvého ovoce. Poté převléknout a hurá do bazénu nebo na pláž. Po koupání a pár jízdách na tobogánech jsme zašli na oběd do sousední malé restaurace, kde měli pouze pizzu, teplé wafle, kebab a pečené brambory. Pro děti naprosto dostačující, já měla po týdnu pizzy a kebabu plné zuby. A pak přicházela moje oblíbená část dne – dát si společně šlofíka! Maxík už většinou usnul v kočárku cestou na pokoj, přesunula jsme ho do postýlky a my ostatní jsme skočili do postele a během pár minut zabrali. Odpoledne se opakovalo to co dopoledne. Cákání v bazénu nebo stavění hradů na pláži. Před večeří jsme se všichni vysprchovali, pěkně se oblékli a užívali si neskutečného bufetu sedíce na terase přímo u moře.

Kluky jsem pravidleně mazala opalovacím krémem. Zatímco Maxík zůstal bílý, Toby po pár dnech vypadal jak místní. : -) Tričko s UV faktorem jsem nekupovala a nakonec se ukázalo, že to nebylo potřeba. Ale hodně dětí je mělo. Do kufru jsme zabalila plovací vestu pro Tobyho a ta se mi nakonec osvědčila hlavně, když jsme sjížděli tobogány. Věděla jsem, že když skočí do vody, vesta ho nadnese. Přišlo mi to praktičtější než rukávky. Na místě jsme dokupovali jen dvě věci. Koupací plenky pro Maxe a kyblík s hračkama na hraní u bazénu a na pláži. Ten jsme tam po dovolené opět nechali, protože se nám do kufru stejně nevešel. Pokud můžu poradit, pro menší děti s sebou vezměte určitě dětský příbor. Já ho nevzala (vůbec mě to nenapadlo) a nakonec nám to občas chybělo. Vypomohla jsem si dezertní vidličkou a menší lžící, ale pro příště zabalím dětský příbor. Také se mi osvědčila velká plážová taška, kam se mi v pohodě vešly všechny osušky, krémy, hračky a zároveň malá taštička s telefonem, drobnými a kartou z pokoje.

Jeden večer jsme si vyšetřili s Michelem jen pro sebe, a když děti usnuly, sedli jsme si na náš balkónek a otevřeli si láhev vína! Určitě se sem vrátíme, shodli jsme se oba. Ale možná by stálo za to vzít s sebou mojí mamku, abychom mohli občas večer vyrazit „za zábavou". Přeci jen dovolená s dvěma kluky, kterým je rok a tři roky je o trošku jiné zábavě. Nedávali jsme si u bazénu drinky, každý z nás měl na starosti jedno dítě. Při večeři jsme se občas museli prostřídat a já vyběhla s klukama ven před restauraci, zatímco Michel si ještě dával dezert. Ale i tak to byla opravdu úžasná dovolená! Toby každému nadšeně ukazuje fotky a vypráví, jak skákal do vody. Pár fotek přikládám i do fotogalerie.

Nás teď čeká docela náročné léto, plné výletů a návštěv. V polovině července Maxíkovy křtiny. Těším se na všechno. A těším se také na to, že si naší dovolenou třeba jednou zopakujeme.
Užijte si prázdniny a příště opět na napsanou!

Turecko 2015

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené