Tvrdá práce modelky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Vypadá to, že ani počasí, které bylo větrné a studené, nás zatím nedostalo. I rýma se nám vyhýbá a doufám, že tomu tak bude i nadále.

Už před nějakým časem jsme uvažovali o koupi (hlavně Adámkovi) nějakých vitamínů na podporu imunity, ale pak přišel dáreček od Babywebu v podobě sirupu Multisanostol a ten smějí i takto malé děti. Protože Adámek je opičkou, která napodobuje a ráda jí to, co si naservíruje zpravidla hlavně tatínek, (ovšem vypadá-li to barevně a voní-li to, pak mnohdy i to, co papá maminka), a bylo jasno – Adámek dostává, stejně jako maminka a Efička, jednu lžičku této sladké medicínky.

Musím přiznat, že já to dlabu hlavně kvůli Adámkovi. Tu sladkou chuť totiž nějak těžko zvládám. Možná se mi to spojuje příliš s přeslazeným testem na cukrovku, ale kdyby to bylo jen na mě, asi bych to nedokázala. Vůbec teď totiž nemusím sladké. Oproti období kojení, tedy donedávna, které jsem jako milovnice slaného protrpěla sama se sebou, neboť kdykoli jsem jen pomyslela na cukrárnu, musela jsem si koupit nějaký zákusek, a když jsem opravdu kolem cukrárny jen prošla, skončila jsem ne s jedním, ale s minimálně dvěma kousky dortíku nebo vaflí na klacku (s čikuládou – mňááááám ještě teď – naštěstí obchod zrušili ;-) ).

Jinak je ale sirup skvělý. Já ani Adam opravdu nejsme nemocní, nastydlí nebo nám neteče z nosu! A to cestujeme v MHD každý týden tři dny a počasí bylo jako šílené. Uvidíme, zda nám zdraví ještě dále vydrží. Babička byla skolena rýmou tak, že právě sedí dole v kuchyni, nožičky v lavorku a chraplavým hlasem nás posílá raději vždy, kdykoli se objevíme, nahoru – do bezpečí.

Snad neodstonáme dnešní focení v ateliéru Fotopromě.cz. Mně to sice přišlo jen na začátku, ale byla tam prý docela zima a my jsme tam běhali občas bosí. Tedy zmrzlé nožičky měl jenom Adámek, přestože pořád hodně běhal...

Já o chladu neměla ani čas přemýšlet. Buď to bylo stresem nebo hormony, ale ze mě občas i teklo. I jen v tričku a trenýrkách...

Ale focení vezmu hezky popořádku, protože to je každopádně velký zážitek a nesmí se jen tak přehlédnout.

Focení...

Už při samotném parkování jsme ocenili snahu tvůrců internetu pro ateliér, kde je popsáno, jak a kde můžete zaparkovat. Na Letné jsou totiž modré zóny. Zaparkovali jsme pohodlně a vydali se i s kufrem mých nezbytností dovnitř. Slečna se nás ujala a dovedla nás do bytu = ateliéru naproti v domě. Byl to velký byt, kde každá ze zdí pokojů má jiné tapety, nábytek a vprostřed je příjemné malé zázemí. Tam se mě také ujala čekající paní vizážistka.

Už chápu, proč nám někdy přijde, že modelky vypadají jinak v civilu a jinak na fotkách. Proměnila jsem se z šedé myšky na myš Krasavu. Lokýnky, velké oči, tmavé kruhy pod očima tytam...

Jen když jsem vybalovala své oblečení, cítila jsem se podivně... Nějak mi ty věci takhle rozložené na krásném sofa připadaly... no jiné než doma. Nějak obyčejněji. Doma víte, co s čím kombinujete, jaké punčochy si k tomu berete, jaké šperky, boty (ty jsem navíc zapomněla)... a také v pokynech, co jsem si před focením přečetla, abych nebyla úplně nepřipravená, bylo, že nejlepší jsou světlé a pastelové barvy... (Nejvíc jsem se zasmála důležitému bodu o dlouhém spaní a odpočinku – jó, to povídejte matce malinkého dítěte, co je neposedné a těší se na každý den, říkala jsem si v duchu... seděla jsem v autě cestou do Fotopromě a přemýšlela, do kterého oka si dám sirku dřív – ale v ateliéru mě to přešlo...naštěstí!!!)

No a k pastelovým barvám? Ač jsem se snažila, těch moc v šatníku nemám. Bude to za prvé tím, že s Adámkem, kterého ráda nechávám, aby se patlal se vším a všude, moc dlouho pastelové nezůstávají, natož snad bílé. Za druhé pokud, používám je spíše jako podklad k něčemu barevnému, co mi sluší víc. V pastelových tónech jsem totiž moc světlá. Světlá kůže, světlé oči... Ale po zásahu vizážistky? Zbytečné obavy ;). Také během focení tričko, které jsem měla na sobě, změnilo na některých místech barvu – Adam se totiž škrábl na obličeji a trošku mu tekla krev. I když to zaschlo, při společném focení mi to malinko zůstalo na tričku... no jo no... však se to zase vypere. A na fotkách snad schová?! Spoléhám na profesionalitu.

Po příchodu jsme my s manželem oba dostali kávičku (na výběr dokonce bezkofeinovou nebo s kofeinem) a Adámek na půjčení krabici plnou hraček. Zaujaly ho dřevěné kostičky s čísly a písmeny. Ťukal jimi o sebe, pak i paní vizážistka při focení, aby se díval směrem k objektivu. Obdivovala jsem ho. Byl utahaný a stejně docela spolupracoval. Strašně moc se těším na fotky. Na všechny, ale nejvíc na fotky s mými kluky.

Manželova péče o Adámka byla v průběhu focení nedocenitelná. Blbli spolu na posteli, na zemi, honili se po velkých prostorech a pořád bylo co objevovat. Smáli se a já měla co dělat, abych se řídila pokyny paní fotografky a nedívala se na ně. Přežili tak stálé mé i jejich převlékání, přesouvání se z místa na místo, mé pobíhání...

Uteklo mi to jako voda.

Zjistila jsem, že být modelkou je řehole. Pokud totiž paní (asi spíš mladá slečna) fotografka chtěla – a já jsem s ní samozřejmě zajedno, abych neměla na fotce volátko nebo ošklivý podbradek, nevypadala, jakože šilhám nebo nebylo vidět, co nemá a naopak bylo vidět, co má, popř. abych si bříško držela co nejpřirozeněji – nebo to tak na fotkách alespoň vypadalo – musela jsem občas mít jednu nohu pokrčenou nad podložkou jako čáp, horní polovinou těla se natáčet jinak než spodní a očima se dívat na bříško, které jsem přes prsa skoro neviděla a prsty u ruky mít maličko roztažené a palce u prstů, a ne, jako kdybych držela veliký meloun.... Jenže... já ho přece držela ;-).

Kdybych mohla a nebylo mi to trapné, strašně bych se nasmála. Ale nechtěla jsem kazit fotky a plýtvat časem všech zúčastněných. Ani fotky jsem raději takhle hned udělané nechtěla vidět. Podívala jsem se na prvních pár a hned si uvědomila chybu. Byla bych i u ostatních k sobě moc kritická (co ty tlusté a fialové nohy s žilkami? Ty snad nejsou ani moje!) a tak jsem dělala, co mi bylo řečeno a těch pár fotek, které jsem viděla už v ateliéru, jsem si raději představila nějak vylepšených...nebo doufám, že si je pro Babyweb nevyberou...

Těším se tedy na překvapení! Kdybych jich viděla více, byla bych i víc nervózní a asi bych se neuvolnila vůbec. Záleží totiž i na minimálních pohybech – třeba právě u existence podbradku... Někdy se třeba jen oblečení ošklivě nakrabatí... naštěstí dohlížely ty nejpovolanější osoby, zejména vizážistka stále pohotově upravovala oblečení, kam padá lokýnka nebo pramen vlasů... a tak nebýt mého muže, který si občas neodpustil frky, ať se usměju a sundám ten škleb, určitě bych se dala na dráhu profesionální modelky – nebo aspoň modelíny... chjo, snad mi to příště půjde líp...

Jdu si spravit chuť, než přijdou krásné fotky, a k tomu úžasnému líčení, co mi stále drží, si jdu alespoň na chvilku obléci svůj kočičí overálek, co chudáček zůstal doma o samotě!

Foťte se, ať máte co nejvíce památek!

Zuzana


 

Zuzana právě prožila 23. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

29. 1. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Zuzana
Zuzana

Ahoj Kristýno,

tak teprve nyní jsem si všimla, že jsi mi napsala něco do komentáře - už jsem si tak zvykla na to, že tu nikdy nikdo nic nekomentuje, že mě to překvapilo ;).

Naštěstí, i když malý má rýmičku - zoubkovou, já jsem zatím v pohodě. Přičítám to opravdu sirupu, tak snad to nezakřiknu :)

Na fotky jsem opravdu zvědavá, uvidíme, jak dopadnu...

Měj se a přeji nám oběma bezproblémové těhotenství,

Zuz

Obrázek uživatele Kristýna
Kristýna

Ahoj Kocko, multisanostol pouzivam uz taky nejaky ten patek, manzel byl ted nemocny a ja za celou dobu sveho tehotenstvi neonemocnila ani jednou, ani rymickou :) takze urcite doporucuji chlastej ho! Udrzi te byt fit. Jinak jsem ti chtela rict, ze mam stejny nazor na foceni v atelieru fotoprome, je to opravdu nezapomenutelny zazitek! Byt chvili krasna modelka a neboj! Oni vyberou opravdu krasne fotky! Pa kristyna

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Aby toho v šestinedělí nebylo málo...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Náročnost samotného šestinedělí si asi dokážete představit. U nás teď ale nejde pouze o péči o miminko, které bezdůvodně pláče, ale také o péči o našeho tatínka, který si včera přetrhal vazy na pravé noze... Celý článek »

Naše nejšťastnější miminko v okolí...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdraví vás čerstvá maminka se svojí, tři týdny starou princeznou Agátkou. :-) Z čehož vyplývá, že si užíváme tolik oblíbené šestinedělí a snažíme se s tatínkem vychytat všechny potřeby našeho krásného miminka...  Celý článek »

Jak přišla naše Agátka na svět...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak už mohu i já konečně říci, že to mám za sebou a jako správná maminka, se pochlubit naší krásnou holčičkou Agátkou. :-) Vlastně jsem se z toho všeho ještě pořádně nevzpamatovala. Je to tak silný zážitek... tak velký pocit... Celý článek »

Zoufalost...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím vás ve svém dalším pravidelném příspěvku. Jak vyplývá z titulku článku, jsem stále ještě celá a taky už jsem z toho tak trošku na nervy. Nejen, že mi paní doktora říká každý týden, že si myslí, že by to do týdne mohlo... Celý článek »

Poslední týden...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím všechny těhulky, maminky a vůbec všechny čtenářky tohoto webu. Hlásím se vám ze 39. týdne těhotenství, kdy už se nám odpočítávají poslední dny a já se nemůžu dočkat na tu naší prdelínu. :-)  Celý článek »

Poslední úpravy...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Týden utekl jako voda a já jsem zpět u psaní článku o těhotenství. Po pravdě už ani nevím o čem psát, protože se točím v bludném kruhu a to v očekávání na velký den "D", neboli příchod našeho miminka na svět. Celý článek »

Malé velké bříško…

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Hlásím se do služby těhotných pisatelek. : -) V tomto požehnaném stavu se neustále setkávám s různými názory na moje rostoucí panděro. ;-) Dalo by se říct, že všichni řeší, zda je nízko položené, či vysoko. Jak jsem se... Celý článek »

Nikdy nekončící příběh...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to pro mě úmorné... probdělé noci, nateklá snad každá část mého těla, bolest zad, bolest kloubů, brnění v prstech... a hlavně neustálý strach, aby vše dopadlo dobře. Celý článek »

Planý poplach!

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Sedím si takhle s mamčou na terase u bazénku v suchých plavkách a když se zvedneme, že půjdeme spolu připravit večeři, tak najednou koukám a vidím pod sebou loužičku a jde přesně směrem, kterým jsem šla. Říkám si "hlavně v... Celý článek »

Poslední měsíce hypochondrie...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to tak, zbývají nám necelé dva měsíce do porodu a je to taky pěkně znát. Nejen, že jsem přibrala už skoro 20 kg, takže je to znát na pohybu, ale v poslední době mě začaly neskutečně brnět ruce a to nejvíc v noci, takže s... Celý článek »

Výbavička

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Konečně dorazilo veškeré objednané zboží pro malou. Je to zrovna chvilka, co jsem otevřela poslední balíček doručený poštou a nemůžu se vynadívat. Tolik krásných oblečků, co je dnes k dostání. S radostí si všechno prohlížím... Celý článek »

Ideální počasí pro těhotné...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to úmorné a nekonečné..!!! Naivně jsem se domnívala, že to budu v těhotenství zvládat dobře, když můžeme kdykoliv zajet k rodičům na chatu, kde je bazén, ale opak je pravdou. Natýkají mi prsty a to jak na rukou, tak i na... Celý článek »

Těhotenské cvičení

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Máme za sebou druhou lekci těhotenského cvičení a začíná mě to opravdu bavit. :-) ...teda až na to, že jsem si teď musela dvakrát odskočit na záchod, jak se mi chtělo čůrat... Ale od toho tam chodíme, abychom posílily oblast... Celý článek »

Máma o sebe musí taky pečovat!

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Ano ano, už to tak bude... dalo by se říct, že máme skoro hotovo. Zbývá už jen koupit nábytek a pár věciček pro malou, ale to už jsou, s porovnáním s tím co jsme řešili poslední měsíc, maličkosti. ;-) Nastal tedy čas na to,... Celý článek »

Ultrazvuk 4D

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak už i my máme za sebou tak dlouho očekávaný 4D ultrazvuk a konečně se s vámi mohu podělit o naše zážitky. Celý článek »

Hlavně se z toho všeho nezbláznit

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Hlásím se vám opět po týdnu a teda řeknu vám, že ne zrovna v dobrém rozpoložení... Pustili jsme se totiž do rekonstrukce dětského pokojíčku a vzniklo z toho obrovské staveniště po celém bytě. Takže nejenom, že nevím kam dříve... Celý článek »

Cukr za námi ;-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Konečně máme za sebou orální glukózový test. A poznatky? ...přesvědčila jsem se, že si už nemám nechávat vykládat strašidelné příběhy. ;-) Přiznám se, že jsem měla opravdu strach, že tu tekutinu někde mezi hromadou lidí v... Celý článek »

Moje křtiny

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak máme za sebou další ze životních událostí. Tak to vypadá, že tento rok je opravdu plodný pro celou naší rodinu. Nejen, že čekám mminko já, ale budeme mít v rodině ještě jeden přírůstek. Jak se zdá, jsme přibližně stejně... Celý článek »

Nový stav: vdaná... ale šťastně ;-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Pomalu si zvykám na čerstvý stav "vdaná". Souvisí s tím spousta vyběhávání po úřadech, jako například změna v OP, ŘP, banky, pojišťovny, zaměstnání atd... také jsem si musela vytvořit nový email a na což si vůbec nemůžu... Celý článek »

Šťastné chvilky

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Vše je úspěšně za námi! Svatba dopadla na jedničku! Opravdu jsme si to užili a co je nejlepší... všichni si vše chválili a moc se jim to líbilo. Ani jsme nečekali, že se všechno takhle vydaří. Takže můžu úspěšně oznámit, že... Celý článek »

Uzlíček nervů

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA A je to tady! Odpočítáváme poslední dny do našeho velkého dne a jak tomu tak bývá... čím více se to blíží, tím jsme napnutější. Ráda bych byla v klidu, ale moje povaha mi to tak nějak nechce dovolit. Odjakživa chci mít všechno... Celý článek »

Stále rostoucí bříško

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA Jak je vidět na fotografii, do čtvrtého měsíce na mě nešlo skoro nic poznat, ovšem tentokrát se bříško pěkně vyklubalo :-). Je hezky kulaté a tak nosím samé přiléhavé oblečení, abych ho světu ukázala (dokud můžu). Zatím mi... Celý článek »

Přípravy na svatbu

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA Tentokrát se nechci v celém článku zabývat neustálým krvácením, které mě od čtvrtého měsíce těhotenství trápí, zaměřila bych se na náš blížící se veliký den "D". Dokonce jsme se dozvěděli, že v případě, že se jedná o tmavou... Celý článek »

Poplach číslo 3

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Dnešní noc opět nebyla veselá. Vzbudilo mě krvácení, takže jsem si v klidu sbalila to nejnutnější do nemocnice a vyrazili jsme rovnou do Ústí na pohotovost. Takže opět obavy a strach. Hlavně bezmoc, kdy je člověk odkázaný na... Celý článek »

Hospitalizace

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Dnes mi nějak není do zpěvu po zkušenostech a informacích, které jsme dostali za poslední týden. Jak jsem minulé úterý psala, jaké máme štěstí, že krvácení nebylo vážné. Tak se nám tato situace ve středu opakovala a tentokrát... Celý článek »

Nepříjemná zkušenost

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Opět jsem tu pro vás, abych vám sdělila své pocity, zážitky či zkušenosti ze svého právě probíhajícího těhotenství. Tedy řeknu vám, že zkušenost, se kterou jsem se dnes setkala, bych nikomu nepřála. Po pravdě jsem ani netušila... Celý článek »

Cucáme si paleček

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Je tomu opět týden, co jsme se vám naposledy ozvali s naší drobotinkou v bříšku a já se konečně můžu pochlubit výsledkama ze screeningu, které jsme dnes dostali. Miminko je v pořádku!!! Má obě ručičky, obě nožičky a co ještě..... Celý článek »

Malé těhotenské bříško :-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak dnes mě milé maminky upozornila aplikace v telefonu, že jsem ve 12. týdnu těhotenství. Vypadá to tedy, že jsme zdárně přežili nejrizikovější tří měsíční období. Jupí! :-) Mám ohromnou radost. Neustálé obavy z toho že by se... Celý článek »

Přecitlivělost

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Máme za sebou kontrolu srdíčka a podle slov paní doktorky je vše v pořádku. Vidět to malé stvoření, jak sebou kvedlá v té své bublině a přitom nic necítit, je opravdu zvláštní pocit. Hlavně to, jak vypadá je úžasný. Každý v... Celý článek »

Naše borůvka

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím vás všechny ve svém blogu, kam se budu snažit, jako čerstvá těhulka, psát své radosti, starosti a vůbec své pocity během celého těhotenství.  Celý článek »

Naposledy navštívené