Týden nákupů

KLUB TĚHULEK! DENISA Zdravím všechny opět po týdnu. Dnes mám v hlavě několik myšlenek, ale nevím, jestli je udržím do té doby, než popíšu a rozeberu každou z nich. :-) Zkusím to vzít pěkně chronologicky za sebou, podle událostí, které proběhly.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Minulý týden jsme si všechny užily focení ve Fotopromě, takže se časem můžete těšit na naše nové úvodní fotečky. Akorát, že jsme tentokrát byly objednané každá na jiný čas, resp. po hodině od sebe, takže jsme si nestihly moc popovídat. Na druhou stranu ten časový odstup byl pozitivní v tom, že jsem tam nemusela čekat 3 hodiny jako posledně. ;-) Doprovod na focení mi dělala ségra, se kterou jsme se pak vydaly na nákupy. Chtěla jsem se poohlídnout hlavně po nějakých oblečcích na malou, ale byla jsem nějaká unavená a moc mě to nebavilo. Hlavně jsem však byla strašně nerozhodná, takže jsme nakonec oblečky žádné nekoupily. Usoudila jsem, že u nás máme stejné obchody, takže si to rozmyslím a nakoupím to zde. Domů jsme se tedy vracely pouze s praktickými doplňky do baráčku.

Nakupování oblečků jsme věnovaly dnešní odpoledne i s mamkou. Jak jsem psala minule, jeden nejmenovaný obchodní řetězec má slevy na oblečení, a to i na kojenecké, takže jsme ho vzaly útokem a pár krásných a roztomilých kousků pořídily. Samozřejmě, že je vše laděné do růžova, takže jestli se v pátek na ultrazvuku dozvím, že prvotní sdělení paní doktorky bylo mylné, budu to muset jít všechno vyměnit za modré. :-D Už aby byl pátek, nemůžu se dočkat.

I když jsem byla v pondělí na pravidelné kontrole, pan doktor ultrazvukem pouze zkontroloval srdíčko, takže jsem si pohled na naši malou princeznu moc neužila. Návštěvu lékaře musím trochu rozebrat. Vzhledem k tomu, že chodím na gynekologii do nemocnice, tak se stalo, že chudáka pana doktora povolali na ten den na akutní ambulanci. Takže řešil nejen svoje objednané těhotné pacientky, ale i ty, které přišly s nějakými akutními problémy. Tím se moje návštěva z obvyklých 20 minut protáhla na hodinu a půl. No, musím říct, že jsem byla celkem naštvaná, protože jsem v práci sama a po víkendu jsem tam toho měla opravdu hodně a trávit polovinu dopoledne u lékaře se mi zrovna vůbec nehodilo. Navíc, sestřička podstrčila celkem tři své známé pacientky před nás poctivě a dlouho čekající, což jednu spolučekatelku rozčílilo natolik, že když dovnitř vešla třetí z nich, doslova vylétla z křesla a šla seřvat sestřičku do kartotéky, jak si to jako představuje. :-) Měla svým způsobem pravdu. Kdyby předběhla jedna žena, všichni to přejdou, ale tři během hodiny, to už je docela dost.

Další a pro dnešek už asi poslední věcí (ostatní si nechám na příště), kterou Vám chci sdělit, je, že jsem se po dlouhém váhání přihlásila na předporodní kurz. Opravdu dlouho jsem se nad tím uvažovala, protože pořád kolem mě kroužily rozdílné názory. Kladla jsem si otázku, jestli jsem schopná všechno zvládnout i bez kurzu, až jsem nakonec usoudila, že pro můj větší klid, bude lepší, když se ho zúčastním. Co myslíte, rozhodla jsem se správně? Taky jste jako prvorodičky absolvovaly předporodní kurz nebo si myslíte, že je to zbytečné, že se dá vše zvládnout bez něj? Já jsem si nakonec vybrala variantu bez těhotenského cvičení, takže mě čekají jen 4 semináře a prohlídka porodního sálu naší nemocnice. Prvního semináře se navíc může zúčastnit i tatínek, který díky jeho absolvování nemusí už pak platit za přítomnost u porodu. Tedy samozřejmě za předpokladu, že vůbec k porodu chce.

Užívejte krásných slunných dní a těším se na Vaše reakce v diskuzi!

Denisa


 

Denisa právě prožila 21. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

15. 7. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené