Týden plný zážitků

KLUB TĚHULEK! JARKA V uplynulém týdnu jsme toho prožili tolik, až se divím, že se to všechno do jednoho týdne vešlo! A jak se zdá, tempo bude ještě nabírat na obrátkách. :-)

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 

Začnu tedy kontrolou v poradně, která proběhla už o týden dříve, 22. srpna. Podle pana doktora je vše v pořádku, Filípek ukázkově přibírá, maminka taky (zatím mám nahoře necelých 10 kilo a kromě bříška to není nikde vidět). Honzík opět panu doktorovi asistoval. Má už docela slušnou gynekologickou praxi v necelých dvou letech. Jen doufám, že mu nehrozí nějaká psychická újma. :-D Sestřička mi taky nabrala krev na poslední rozbor, co se dělává ke konci těhotenství. Ještě nás čeká jeden ultrazvuk s kontrolou průtoků pupečníkem a stěry na streptokoka, a pak už si nás převezme do péče porodnice. Neklamná známka toho, že se TO fakt blíží. :-) Taky jsem si konečně odbyla kontrolu na EKG, nějak jsem ji odsunula do pozadí a teď jsem si s hrůzou uvědomila, že výsledky z ní po mně budou chtít v porodnici. A to jsem ještě stále neabsolvovala prohlídku u zubaře do 20. týdne! :-D Nějak to trošku flákám, že? Ale snad to ještě doženeme. A teď už k těm slíbeným zážitkům.

Pomalu se zabydlujeme a prozkoumáváme okolí našeho nového bydliště. Procházky s Honzíkem jsou výborná zábava a přiznám se, že mi jeho dětské pomalé tempo docela vyhovuje, sama bych už ani rychleji jít nemohla. Tedy mohla, ale tvrdlo by mi bříško. S Honzíkem mám optimální rychlost pro závěrečnou fázi těhotenství. Jen toho ohýbání dolů a zvedání zase nahoru by mohlo být trochu méně. Jedna naše procházka vedla na poštu pro balíček. Byl sice adresovaný mně, ale největší radost z něj má Honzík. Přišlo nám totiž na ochutnávku několik Sunárků do ručičky, celkem 4x4 příchutě. Trošku neprozřetelně jsem krabici rozbalila už na poště, takže hned tři Sunárky padly cestou domů. Čtvrtý už jsem nedovolila, ale bez breku se to neobešlo. Myslím, že Honzíkovi by s jeho apetitem vyhovovaly porcičky tak po 300 gramech. Ale chápu, že je to určené pro děti už od 7 měsíců a pro ně je porce 90 gramů optimální. Jako svačinka na cestu je to ovšem k nezaplacení, neřešíte skleničku a lžičku, jak dítě nakrmit nebo kam pak s tou skleničkou, pokud není nikde na blízku koš. Takhle jsem vždy jen odšroubovala víčko, podala balíček Honzíkovi a on se už obsloužil sám. Prázdný sáček je plochý, takže pokud jste třeba v přírodě, nezabere moc místa a vejde se vždy do nějaké postranní kapsičky u batohu nebo bundy, necinká a nic neváží. Jen tedy musím pečlivě hlídat, aby doma Honzík neviděl, ve které skříňce jsou Sunárky uklizené. Chtěl by je totiž i doma, a to mi zas přijde škoda. Raději mu je pošetřím na ven nebo na cesty autem. Hned v sobotu jsme uplatnili další dva kousky.

NAPIŠTE JARCE DO DISKUZE

Po pár týdnech jsme opět vyrazili na venkov k mým rodičům. Děda nás už od pátečního večera lákal na houby, a protože byla v sobotu ráno mlha jako u Rákosníčka, sám se nevyklubal dříve než my. A tak jsme nakonec vyrazili úplně všichni. Honzík se osvědčil jako zdatný houbař, nosil si vlastní malý košíček a hledal poctivě houby. Sice by sbíral i muchomůrky červené, ale to časem vypilujeme. Už ví, že houba má nohu a klobouk a pozná hříbek. Po lese jsme chodili skoro dvě hodiny, což je s mým pupíkem a Honzíkem za ruku nebo v náručí docela sportovní výkon. Když jsme se vraceli k autu, vytasila jsem se z kapsy se Sunárkem a hned se šlo veseleji. Zbytek sobotního dne jsem povětšinou strávila vsedě pod ořechem a čistila jsem ty naše úlovky. To je na houbaření vždycky největší otrava, chvilka radosti v lese a pak ty hodiny práce. Ale nasušeno budeme mít celá rodina minimálně na jednu sezónu, a to za tu námahu stojí.

Když se Honzík odpoledne vyspinkal, čekal ho ještě jeden silný adrenalinový zážitek. Ostatně nás všechny. Děda s babičkou totiž dostali společný narozeninový dárek – let balonem. Tak trochu jsme se obávali, že to budou takové malé Vratné lahve a babička to v koši spíš protrpí, ale nakonec se ukázalo, že si to náramně užili oba dva. My jsme s manželem a Honzíkem fungovali jako takové druhé doprovodné vozidlo, takže jsme napřed čumendovali u přípravy a nafukování balónu, pak jsme autem sledovali balón a po přistání jsme zase asistovali u skládání a balení balónu. Martin se ujal i role fotoreportéra a vše pečlivě dokumentoval. Pánové od balónu byli oba velmi milí, všechno nám ukázali, vysvětlili, zasmáli jsme se s nimi při závěrečném křtu mých rodičů a v osm večer jsme si odváželi dědu a babičku domů bohatší o skvělý zážitek a mírně přiopité tím křestním sektem. Byla to vážně legrace.

Jak tak koukám, kolik už jsem toho zase napsala, schovám si svůj poslední zážitek na příště. Bude víc o mně a o miminku, a trochu méně adrenalinový než lítání po lese a balónem. ;-)

Mějte se krásně!
Jarka


Jarka právě prožila 34. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

4. 9. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené