Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno rozbijí a bez „kočkování" se tím, že tohle je „její" dům, lednice... Děláme tedy, co kdy chceme, jak dlouho chceme, kde chceme a užíváme si to.

 

Adámek se mnou sbíral třešně, rybíz a zaléval zahradu vodou nejen ze sudů, ale rovněž ze svého bazénu. Protože třešně jedl zpočátku i s peckami a nepodařilo se mi ho přesvědčit, že to není vhodné, musela jsem trhání přerušovat na zvolání „eště", neboť jinak bych se bála o jeho trávicí trakt. Dost na tom, že jí pecky z melounu, které ovšem rozkouše a nevadí mu ani v hroznu. Je to fajn, ale nerada bych se dočkala, aby jedl pecky i z meruněk či broskví, nebo snad dokonce z manga nebo avokáda, že? Rozumějte, vyndat se pecku sice naučil, ale přijde mu to jako ztráta času... Nechci tedy riskovat. Také jsem předem schovala pití, aby se mi nenapil... vyřešil to po svém, strčil hlavu do bazénu a napil se. (Přes všechnu špínu, co tam svými nožičkami předtím nanosil a lopatkou naházel - a že jí bylo víc, než mnoho, protože rozšlapal okolo bazénu vodu a udělal z toho všeho blátíčko... no veselo. Ale napil se jen trošku, protože bříško ho nebolelo.)

Ovoce mu ale obecně moc chutná, takže se svačinkami teď, když na zahradě vše dozrává, nemáme problém.

Zato já mám problém, co se týká zahrady a Zorečky. Nechci ji dát na deku, protože když to udělám a měla bych ji nechat bez dozoru, vadí mi, že je deka hned plná mravenců. Kdybych měla čas sedět vedle ní a mravence odhánět, tak by mi to až tak nevadilo, ale protože se musím věnovat sběru ovoce, popřípadě lovení Adámka z brouzdaliště, co mu říkáme bazén, chtělo by to vymyslet něco jiného.

Myslela jsem, že si přivezu kočárek z horní garáže. Jenže to je po schodech a není to optimální ani okolo domu, ani přes verandu. Než bych to nějak vymyslela, děti by mi udělali díru do hlavy řevem a možná i z domu kůlničku na dříví – minimálně jeden z nich. Navíc by pak bylo třeba zase kočár nahoru vrátit, což mne odrazuje ještě víc. Košíček po schodech nedostanu už vůbec a navíc nesmím tahat těžké věci, ještě stále musím myslet na to, že jsem po operaci a stačí to, co nosím už tak.

Napadla mne tedy autosedačka. Hezký nápad, ale autosedačka je černo-červená a v teplotách okolo třicítky v ní nemůže Zorinka sedět tak dlouho.

Tedy jsem ji nechala v košíčku na verandě a měla našpiclované uši u třešně, zda nepláče. Do toho Adámek se svým eště-eště na vyndávání pecek z třešní a musím říct, že sběr jedné pidi bedničky třešní mi zabral asi tři a půl hodiny – započítávám i přestávky na vkládání dudlíčku a kojení, a po schodech verandy jsem se naběhala, jako kdybych běžela maratón. Naše holčička totiž přes den moc spát nechtěla a asi se jí nelíbilo být osamotě na verandě, popřípadě koukat na svět přes síťku proti hmyzímu zvířectvu.

Každopádně u nás se za ten týden nic převratného nestalo. Zorča hezky přibírá, snaží se zvedat hlavičku, což už jí obstojně jde, obrátí ji dokonce na druhou stranu, než je původně položená a moc jí to baví, na kontrolu máme jít až následující týden, protože paní Dr. má tento týden dovolenou. Příští týden bude snad už konečně ve znamení očkování Adámka a Zorčiny další kontroly, stejně jako kontroly mojí po šestinedělí, co mne v úterý v poledne čeká. Těším se na státní svátek, že s námi bude mít tatínek prodloužený víkend. Chystá se v úterý darovat krev, budeme tedy všichni spolu i v úterý a absolvujeme doktory spojením s výletem.

Přemýšlím, že bychom to volno a výlet do Prahy využili i ke schůzce s panem farářem, abychom se domluvili na křest podrobněji už nyní a nenechávali to na poslední chvíli v září. Uvidíme... zatím se mi nechce nic zařizovat a tu lenost, kterou nikdo nekárá, si užívám. Budu totiž muset asi vyšít křestní roušku (nechci si ji kupovat, chci, aby měly děti památku na maminku) a tedy by bylo vhodné se do nich pustit, abych to přes léto stihla. Ke koníčkům se pořád nemůžu nějak propracovat, děti mne zaměstnávají až víc než dost...

Dnes už se loučím, běžím ještě uklízet, odpoledne má přijet návštěva na grilování, tak se moc těším až pokecám taky o něčem jiném, než o plenkách, jak dělají koníčci a žabičky a dinosauři a opice a piráti a indiáni, a nechci, aby to tu vypadalo jako v kotci u zvířátek. Všude po podlaze tráva. Kde se tam jenom pořád bere, to je záhada...

Užívejte léta,

Zuzana

3. 7. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené