Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se.

Než onemocněl, byl slavit s partou kolegů narození syna svého šéfa. Z restauračního zařízení se navrátil v povznesené náladě s typickým ňomňom odérem. Já už byla zabalená v peřinách. Přišel mě pozdravit, zalehl mě ještě v bundě, pohladil po vlasech a něžně zašeptal: "Miláčik, voníš jak buchtičky se šodó," a prý jestli si je neuděláme. Byl sice nerad, ale nechali jsme to na jindy.

Za pár dnů byla chřipka na světě. A jak rychle u Davida odešla, tak se rychle nastěhovala ke mně. Takže jsem se neradovala dlouho. A v těhotenství se léčí cokoliv poměrně špatně. Jsem ráda, že jsem se nevykašlala na užívání těhotenských vitamínů. Ty mi kromě jiného pomáhají překonat chřipkové dny. Některé "důvěryhodné zdroje" mě strašily: "Nejez to! Budeš mít velký, přerostlý mimino!." Ano, sice dělám nekompromisní nájezdy na ledničku, a nejkrásnější večerní beletrií je pro mne listování kuchařkou (s obrázky!!!) ... ale nepřejídám se, a snažím se myslet na pestrost jídla, tak se o velikost miminka fakt nebojím. A chci tělu dodávat vše potřebné pro sebe a vývoj Fazule. Mám prostě lepší pocit.

Tak jsem zažehnala představu řvoucího nenažraného Otesánka v postýlce, a vybrala jsem si na internetu dle recenzí maminek nejoblíbenější vitamíny Chytré miminko. Mně je samozřejmě sympatický i ten název, že ano. :-) V kombinaci s mým oblíbeným zázvorem a medem a citrónem, zábaly a ležení v posteli, je to teď snad nejlepší, co pro sebe můžu s chřipkou udělat. Jo, a ještě tady mám přes den dva super vrnící chlupatý termofory. Než ten velkej, taky chlupatej, ale můj milovanej, člověčí, přijde večer domů. :-)

Holky těhulky a maminky, doufám, že se vám a vašim blízkým všechny neduhy zdárně vyhýbají! Já jsem teda jak praštěná do palice.

Pokud máte nějaký fajn recept, nebo radu jak s bacily zatočit, napište mi prosím do komentářů.

Opatrujte se a těším se na příště - zase v plné síle a snad veseleji a ve zdraví. ♥
Krásný víkend, ať už budete kdekoliv!

Mia


 

Mia je v 11. týdnu těhotenství. chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

13. 3. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené