Úklid

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, už zase je týden za námi! Strašně ten čas letí. Nedokážu si představit, že to může být ještě horší, ale každá maminka mi to říká. Je pravda, že s rostoucími dětmi si to uvědomujeme asi nejvíce.

Minulý týden se nestalo vcelku nic zásadního a přesto považuji za velký pokrok, že se nám s přítelem podařilo konečně se vrhnout na úklid prvního patra našeho domu. Někomu se možná bude zdát, že je to normální, vrhnout se na úklid baráku, čekáte-li rodinu, ale to jste neviděli naše první patro.

Můj přítel je starý vetešník a když zrovna „neveteší", kupuje všechno pro jistotu dvakrát. Nikdy jsem nikoho takového nezažila. Není to klasický "messie", ale je to prostě obchodník každým coulem. Když někde vidí něco za dobrou cenu, tak to koupí, protože i kdyby to neupotřebil sám, může to přece vždy výhodně prodat.

A tak se stalo, že mě i po tříletém soužití stále ještě překvapuje, co vše náš baráček ukrývá. Jsme vybaveni téměř na jakýkoli sport, máme jakékoli nářadí a stroje, jaké vás jen napadnou, ale co mě tedy doopravdy usadilo, byl poslední nález v prvním patře.

Přítel mi s hrdostí ukázal stůl pod cimbál! Je to konstrukce, na kterou se cimbál připevní, a je to prý drahá věc! Aha, řekla jsem si v duchu, takže kdy najdu motor k letadlu?! Ten naštěstí nemáme, ale motor k pojezdu vrat přítel našel a z toho jsem měla radost i já, protože budu moc ráda, když v zimě, až bude prcek na světě, nebudu muset na několikrát vylézat z auta a manipulovat s těžkými a ledovými vraty.

Podařilo se nám protřídit první patro ze dvou třetin a já jsem byla strašně vděčná za pokrok, který přítel udělal - byl totiž ochoten vyhodit doopravdy kdeco. Asi byly ty dva roky čekání a přesvědčování, že vyhodíme všechno, co se na půdě nachází, nutné, protože to přineslo ovoce. Teď už si dokážu představit, že naše první patro jednou bude i obyvatelné :-)

Dalším velkým bonusem minulého týdne bylo pořízení Robíka. Robík, neboli iRobot, je robotický vysavač, kterého jsem si již nejméně rok moc a moc přála. Nedokázala jsem si totiž představit, že po narození dítěte budu muset každý den luxovat celý barák. Je to hrozná ztráta času a hlavně mi přijde strašně frustrující, když vaše práce není již po 24hod vůbec vidět. To víte, máte-li psa hlídače, rádi si ho vezmete i do baráku, protože je to váš mazlík. Jistě si však dokážete představit, co chlupů a jiných nečistot vám dovnitř nanosí. Robík mi hodně ulehčí život. Je to doopravdy šikovná věcička. Umí vyluxovat nejen hladké podlahy, ale i koberec, a sebere i ten nejjemnější prach. Prostě a jednoduše, bez Robíku už ani ránu!

A jak se daří stíhat úklid, vedení domácnosti a dítě Vám ostatním, co již děti máte?
Děkuji za všechny milé a povzbudivé odpovědi.

Vaše bloggerka Zdeňka

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Ahoj Zdeni,

 

u prvniho ditete jsem jeste uklizela sama... v nedeli jsem vzdycky poslala chlapy na trh a pustila se do uklidu. Pres tyden jsem pracovala, tak nebyl cas. Ted mame dve deti - 4 mesice a 2 roky. A praci na plny uvazek. Takze to resim pomoci v domacnosti. Proste nekomu platim za uklid domu, jednou tydne. Je to super prijit vecer domu z prace a mit uklizeno :) Na me je tedy "pouze" prani, zehleni a vareni. A vikendy netravim uklidem, ale s detma ;-)

Preju super tehotenstvi a jeste lepsi porod.

Gabina

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučím se

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky! Píši dnes svůj poslední blog. Možná se sem ještě jednou vrátím, ale to není jisté, snad pokud se mi poštěstí ještě jedno miminko. Proto se s Vámi tímto příspěvkem loučím. Celý článek »

Co dál v šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky. Píši svůj předposlední příspěvek a stejně jako jiným přispěvatelkám mi přijde líto, že už se s vámi nebudu nadále moci dělit o společné dojmy a zážitky. Je pravda, že ne vždy bylo lehké nějaký ten... Celý článek »

Návrat domů - radost nebo slzy?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! Již jsem popsala svůj porod a pobyt na šestinedělí v porodnici. Teď bych měla popsat své první dojmy po návratu z porodnice domů. A že je o čem psát! Celý článek »

Šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. V minulém příspěvku jsem popsala svůj porod a slíbila vám tentokrát napsat o šestinedělí. Naše šestinedělí bylo tak trochu kovbojka a pár okamžiků bylo bohužel skoro hororových. Celý článek »

Porod? Tak brzy??

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, píši vám dnes již z pozice maminky! Stalo se "to" předminulý pátek! A stalo se to tak, jak jsem se obávala - brzy ráno mi odtekla plodová voda. Nechtěla jsem tento start porodu, protože jsem se bála, že budu... Celý článek »

Hezký ale náročný týden

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Kotě se u nás začíná pomalu zabydlovat a zvykat si na psa. Pes je sice hrrrr, ale nežárlí, takže doufám, že stejné to bude i s miminkem.  Celý článek »

Nový člen rodiny

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, usedám k počítači a říkám si, co psát? Poslední týden se u mne nic převratného nestalo. I nadále pokračuji v praní, zatím bez žehlení. Byla jsem na další hodině jógy, ale bohužel doma v tom nepokračuji. Celý článek »

Poslední přípravy na životní změnu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Ahoj těhulky. Tak už jsem snad konečně zase zdravá. Doufám, že to vydrží déle než minule. Ale přiznám se, že mezi lidi se mi už moc chodit nechce. Snad mi tato hloupá úzkost nezůstane, každopádně 6 týdnů před porodem s... Celý článek »

Když vás zasáhne smrt

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! V minulém příspěvku jsem psala o pupečníkové krvi a děkuji všem, které jste mi napsaly svůj názor. Momentálně jsem téměř rozhodnuta, že tuto proceduru podstoupím, ale pro změnu to zase neguje můj přítel. Je... Celý článek »

Pupečníková krev, máte zkušenost?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden byl dost fádní a úmorný zároveň, jelikož se mě chytil nějaký bacil a ne a ne mě pustit. Léky samozřejmě žádné nemůžete, max. při vyšší teplotě, kterou jsem naštěstí neměla. Takže pěkně ležet a... Celý článek »

Všudypřítomné zastrašování

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, dnes jsem si v pravidelném týdeníku ze strany Babywebu přečetla, že budu stále více zapomínat a budu roztržitá. Já bych k tomu ještě dodala, že mi také pomalu ale jistě ubývá invence,co psát. Jednak je skoro... Celý článek »

Pozvolná příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začíná se mi pozvolna krátit doba do porodu, který tak začíná být víc a víc hmatatelný. Popravdě je ta myšlenka zároveň vzrušující i trochu naplněná obavou. Na miminko se strašně těším, jsem přesvědčená, že je... Celý článek »

Neustále v kalupu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, již se mi stalo zvykem, že nepíši svůj blog v neděli, kdy má normální člověk nejvíce času a klidu na cokoli, psaní nevyjímaje, nýbrž v pondělí ráno, kdy už takzvaně "honím kočku za ocas". Celý článek »

Spokojená těhule

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, v minulém blogu jsem psala o domácích porodech a dostala jsem až neočekávaný počet ohlasů. Děkuji za ně. Celý článek »

Domácí porod?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, ještě před pár týdny jsem patřila k těm ženám, které považovaly porod v domácím prostředí nikoli za šílený, ale prostě jen za velmi odvážný počin. Musím však říci, že čím více si o porodech čtu, tím více se... Celý článek »

Kopanec, ale elektrický

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, zažila jsem první větší strach o dítě a poté strávila krásných pár dnů na Moravě u svých blízkých a bylo mi nádherně. Celý článek »

Vnímání krásy kolem nás

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, nevím, jestli se mi to jen zdá, nebo prostě ten čas čím dál tím více letí. Už asi 5 let mám pocit, že týden uběhne stejně rychle, jako kdysi 2 dny. Dospělo to tak daleko, že mi nevadilo sedět dlouho v práci... Celý článek »

Jak na kolotoči

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden jsem se vrátila z krásné dovolené v Chorvatsku. Bylo tam nádherně a chci si na ten ostrov ještě jednou zajet, protože byl dost vyjímečný - hodně zeleně a málo turistů, pláže čisté, moře tyrkysové... Celý článek »

Strach

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Poprvé zde píši ve strachu. Jsem na dovolené a měla bych si užívat krásných chvil, místo toho stále řeším nějaké obavy a problémy. Asi se skutečně začíná projevovat moje těhotenská psychická labilita, jinak... Celý článek »

Dovolená!

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Tento týden, respektive o víkendu, pro mne začal "nový život". V pátek jsem definitivně odešla z práce na mateřskou dovolenou. Bylo to "za 5 min 12", protože už mě ten stres a hlavně každodenní operování na sále totálně... Celý článek »

Je vše v pořádku?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začala jsem svůj čtvrtý měsíc těhotenství, a místo abych si ho užívala, jak mě každá již zkušená těhule ujišťovala, je pro mě začátek druhého trimestru dosti stresující. Celý článek »

Ne/plodit děti?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Zatím jsem stále psala o sobě a svých pocitech, dnes bych ráda napsala o tom malém človíčku, kolem kterého se všechno, co tu píši, a celý můj další život točí a točit bude. Celý článek »

Vliv těhotenství na inteligenci ženy

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, uplynul týden a já jsem tu opět se zprávami ze svého těhotenského života. Minule jsem psala o strastech fyzických, které přináší těhotenství, dnes budu psát o strastech psychických. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené