Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.

Takřka s každým dnem na sobě cítím, že cíl je blíž a blíž. Přes den, když jsem v pohybu, to ještě není tak strašné, ale jen co si večer lehnu na pohovku, mě náš již brzy očekávaný miláček častuje pohyby, které jsou tak nepříjemné a bolestivé, jak jen to jde. S každým pohybem přichází pocit, jako kdyby mě bodali nožem, až občas nadskočím, jak se leknu nenadálou bolestí. Upřímně řečeno už jen čekám, kdy některý ten jeho pohyb bude natolik nešetrný, že si sám protrhne vaky. Říkám si, že tohle od Alexe ani Maxe neznám.

Bolesti mě trápí skoro noc co noc a vydrží se mnou i několik hodin. Většinou se je snažím zaspávat, ale občas je intenzita taková, že to není možné. Nikdy mezi nimi není delší interval než čtyři minuty, ale stává se, že přicházejí i po minutě. Podle toho, co jsem se na internetu dočetla, je to zřejmě trochu neobvyklé, ale já už to tak prostě mám. Mít porodní bolesti třeba po deseti minutách, se mi nikdy nepoštěstilo. Nebývá mi nic a pak najednou po třech a dvou minutách v maximální intenzitě. A vždy je tím člověk tak trochu zaskočen. Když vám totiž není nic a najednou máte pocit, že se vám tělo rozpůlí, je to nepříjemné už jen proto, že jste se na tu bolest neměla šanci aspoň trochu připravit tak, jako kdyby vám postupně nabývala na intenzitě i kvantitě, jak by to mělo být.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!

Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom" budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Už ani nemám chuť jíst, bývá mi zle. A občas se mi už i přes den stane, že si prostě musím na chvíli lehnout, než se mi udělá zase lépe. Partner to vnímá a jelikož sám moc dobře ví, jaký je to se mnou frmol, když přijde na věc, z domova se už raději nevzdaluje, když nutně nemusí. Jinými slovy, můj stav je už předporodní. Je to poslední tažení. A sama jsem zvědavá, kdy se brouček rozhodne narodit. Já bych byla pro, aby už dlouho neotálel, protože tyhle každodenní bolesti jsou na prd.

A také všechno je již doma připravené. Od plínek přes kočárek na sourozence až po tašku do porodnice, která leží připravená pod postýlkou s nebesy. Zbývá do ní pak už jen hodit peněženku, mobil s nabíječkou a notebook. Taťka byl zaúkolován předem, aby věděl, co dělat, až to přijde.

Naštěstí jsme se stihli zabydlet rychle a tak už i děti jsou tu, jako kdyby sem přišly z porodnice. V noci krásně spinkají u sebe v pokojíku. Tedy Alexek tam spí až do rána a Maxík během noci končí u nás v posteli, ale s tím se počítalo.

Také je fajn, že výjezd rychlé záchranné služby máme prakticky přes ulici. Takže hoši, kdyby bylo potřeba, dojdu si k vám přímo do garáže : -)

To bychom tedy měli mě a Dexe. A co zbytek Homolkových? Řekla bych, že se cítíme víc v pohodě, než za poslední hodně dlouhou dobu.

Taťulda se se mnou v týdnu dobrovolně vydával na nákupy potřebných věcí s vidinou, že potom mu už dám pokoj s tím co ještě a ještě nutně potřebuji já nebo Dex. A já už jsem stihla připravit i vajíčko s fusakem a oblečením na odjezd z porodnice. Takže přípravy jsou už doopravdy kompletní.

Maxík se pomalu ale jistě začíná pouštět a chodit sám do prostoru. Docela mu to jde a má z toho náramnou radost, takže když ho to chytí, opakuje to pořád dokola. Začíná z něj být rošťák jak se sluší a patří. Za chvíli se bude moct se starším bráchou rovnat. Už ho toky umí pěkně zlobit. Například tím, že ať už si Alex vezme do ruky jakékoli autíčko, tak zrovna to by Maxík nutně potřeboval a když se ho brácha odmítá vzdát, zkouší začít ječet abychom přiběhli a to auto mu zařídili. Jenže to už má smůlu. Prokoukli jsme ho.

Ale i Alexek bráchu zlobí. To je jasné. Jen už to začíná být oboustranné. Nevěřili by jste jaký hysterák dokáže ztropit takový tříletý kluk když mu jdete umýt hlavu. Pravda, ona to nikdy nebyla jeho oblíbená činnost. Ovšem teď co se staví na zadní dvacetkrát za den je to úplná herecká etuda. Nedokážeme mu vysvětlit, že to nic není, že přece máma i táta si také myjí vlasy a nepomáhá dokonce ani současně umývat vlásky Maxovi. Myslela jsem si, že třeba když uvidí, že mimi si také myje vlasy a nebrečí, že to bude lepší. Ale ono kulový. Jinak je jako každý správný vláčkař nadšený z ježdění metrem. Takže jen co se ráno vzbudí a splníme mu jeho požadavky co se jídla a pití týče začíná se dožadovat toho, že se půjde ven kupovat něco k jídlu a na metro. A také Mekáč pozná už zdálky a křičí MŇAM.

Já sama už si s klukama netroufnu dál než do supermarketů které mám prakticky za barákem a dráhu na ježdění pro Alexe kterou máme pod okny. Kamkoli dál už jen s taťkou a posledních pár dní já v takovém případě zůstávám doma a jdou jen kluci sami.

Jirka tuhle už dokonce prohlásil, že se mnou do města nejde, že by to bylo zase na půl dne s takovou kuličkou. S konečnou platností mi opět a teď už oprávněně náleží přezdívka těžkotonážního mastodonta.

Mějte se blaze a myslete na mě ať to nějak dokutálím dál. Pavlína

19. 11. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené