Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Adinka včera oslavila čtrnáct dní na světě. Máme za sebou první návštěvu u paní doktorky. První procházku. První Adinky „profi focení" pro Babyweb, které byl o naprosto úžasným zážitkem. Taky za sebou máme méně příjemné věci – jako stěhování Adinky z ložnice do naší obýváko-kuchyně, neb jsem objevila v ložnici vlhkou zeď a plíseň a asi chvíli potrvá, než to vyřešíme. Takže teď, ač jsme si koupili tří pokojový byt, žijeme všichni v pokoji jednom. V něm vaříme, spíme, zkrátka trávíme devadesát procent veškerého času. Ložnice totiž slouží nyní jen jako šatna a budoucí dětský pokojíček je momentálně Pepovou pracovnou a sušárnou prádla. Co Vám budu povídat, nejprve jsem tu naši „plesnivou ložnici" obrečela, pak se dostavil vztek, nyní už se pracuje na nápravě a já se snažím brát to s nadhledem – když nejde o život, jde o ...... nic.

S Adinkou jsme se za těch pár dní doma už krásně sžily. Už je pryč panika, která přicházela po příchodu z porodnice. Některé dny jsou víc uplakané než jiné, ale ani v těchto dnech mě neopouští víra, že to společně všechno zvládneme. Jediné, co se nezměnilo a asi se už nikdy nezmění, je strach. Strach o naši nádhernou dceru. Strach, který přišel ruku v ruce s tou bezmeznou láskou hned, co jsem Adinku poprvé držela v náruči. Strach, aby se té naší holčičce nic nepřihodilo. Chodím ji co chvíli kontrolovat do postýlky, zda dýchá a je v pořádku. Myšlenky na to, co všechno by se jí mohlo stát, se snažím nepřipouštět si. A na večerní zprávy raději nekoukám. Je v nich příliš dětského trápení a neštěstí. Pryč už raději od toho, k nějakému prozaičtějšímu tématu.

Adinka v naší posteli versus Adinka ve své posteli

První dny spala Adinka bez výhrad ve své postýlce. Tu naši „navštěvovala" jen za účelem kojení, případně nějakého toho mazlení. Pak se ale párkrát stalo, že jsem při kojení usnula. Nebo usnula při kojení Adinka a vypadala tak spokojeně, že jsem neměla to srdce někam ji přemisťovat. Stále jsem ale bojovala s obavou, že společné spaní v jedné posteli není bezpečné a na mysl mi přicházely děsivé příběhy, kdy rodič své dítě v posteli zalehl a přidusil.

Napište Kláře do diskuse KLUBU TĚHULEK a popovídejte si i s těhulkami Ivou a Luckou!

Pak jsem si taky vzpomněla, na nějakou „chytrou" poučku, ať spaním v jedné posteli s rodiči své dítě nerozmazlujeme, že to pak bude po nás vyžadovat neustále. Dopadlo to následovně: Na internetu jsem si vyhledala nějaké informace a názory. A udělala si názor vlastní: Opět platí – vsaď na intuici a vykašli se na všechny rady, poučky a názory ostatních.

Je-li to mně, Adince i Pepovi příjemné a milé, proč to tak nedělat. A spaní „ve třech" příjemné je, dokonce moc. A co si budeme povídat – je to i dost pohodlné – nemuset k Adince vstávat pokaždé, když zapláče.

Pes a dítě v jedné domácnosti

Nikdy jsem nebyla a snad ani nebudu typ člověka, co staví psy na roveň s lidmi, potažmo dětmi. Když mi jedna známá řekla v době těhotenství: „Když mu operovali tu packu, bylo to hrozné! Říkala jsem si, proč se raději nestalo něco mně. To pochopíš, až se ti to narodí. Ta láska a starost je neskutečná.", jen stěží jsem zachovala vážnou tvář. Jak může srovnávat svého psa s mým nenarozeným dítětem?!?

Pak jsem ale byla svědkem ještě – pro mě – nepochopitelnějšího srovnání. Jedna kamarádka srovnávala smrt svého psa se smrtí sestry naší další kamarádky. To jsem tehdy už nevydržela a s dotyčnou se dokonce na toto téma pohádala. Když jsem ale o celé té věci s odstupem času přemýšlela, došlo mi, že nejsem ten, kdo může soudit. Jsou snad nějaké tabulky na to, kdo koho může milovat a jak moc nebo málo?!? Nejsou. Takže už bezmeznou lásku k psům respektuji, pro mě je ale pes pořád „jenom" psem.

Naši fenku Baileys mám ráda, opravdu moc. Ale upřímně – láska k Adince je zkrátka jiná a daleko mocnější. Nesrovnatelná. To ovšem nic nemění na tom, že Baileys jsem se vzdát nechtěla a nechci, o tom jsem byla přesvědčená už od začátku těhotenství. Pokud nenastane nějaký opravdu zásadní problém, nedám ji pryč. A tak jsem byla napnutá a plná očekávání při příchodu z porodnice, jak se ty naše holky skamarádí. A zatím to vypadá dobře. V Baileys se probudily zřejmě mateřské pudy a tak Adince často leží u postýlky, hlídá, a když Adinka začne plakat, Baileys kňučí a je z toho celá nesvá.

Má ale bohužel i tendenci pořád Adinku očuchávat a občas by ji i ráda pozlobila packou. Takže to chce být pořád ve střehu. Prozatím to není takový problém, ale až přijde čas, kdy Adinka už nebude většinu času trávit v postýlce nebo v náruči, bude to ještě zajímavější. A pak jsou tu chlupy. Máme jednoho malého psíka, ale podle množství chlupů v naší domácnosti bych si tipla, že jsme majitelé celé psí smečky! A tak není divu, že psí chlupy sbírám i v Adinčině postýlce, na jejím vypraném a vyžehleném oblečení, občas najdu chlup i jako překvapení v plínce (ne snad, že by prošel trávicím traktem, ale zkrátka se tam nějak musel vloudit při přebalování). No, občas mi z toho soužití psa a mimina vstávají vlasy hrůzou na hlavě, ale pak si zas říkám – alespoň bude ta naše holka mít dobrou imunitu!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele ibina
ibina

Svělý článek, Kláry.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené