Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-)

Dlouho jsme přemýšleli, co vlastně letos v létě podnikneme a kdy vyrazíme, abych ještě neměla příliš velké břicho a dovolenou jsme si mohli užít. Obecně se doporučuje pro cestování období druhého trimestru, kdy se žena cítí nejlépe. Tak termín jsme měli a začali jsme vymýšlet, kam se vydáme a co podnikneme.

Loňskou dovolenou jsme strávili turistikou ve Francii a Švýcarsku, rok předtím jsme projeli Albánii a Řecko, takže preferujeme spíš aktivní dovolenou. Nejsme zrovna plážoví povaleči, takže jižní destinace jsme vypustili, zároveň jsme ale hledali něco, kde přece jenom, když mi třeba nebude nějaký den hej, tak bude možnost odpočívat a užívat si vody. A tak jsme se nakonec rozhodli pro cestu k Baltu.

Nikdy jsem v Polsku nebyla, ani mě dřív nenapadlo se o Polsko moc zajímat, ale po přečtení různých cestopisů, které se dají dohledat na internetu, jsem se docela nadchla a teď už se opravdu moc těším, až o víkendu všechno sbalíme a vyrazíme. Plánujeme spát v kempech pod stanem, ale ubytování je v Polsku hodně levné a v některých lokalitách vychází kemp stejně draho jako přespání v bungalovu či apartmánu, takže uvidíme na místě. Snad malému cesta nebude nijak vadit a bude všechno v pohodě.

Abych mohla na dovolenou odjet v klidu, musím v práci dokončit spoustu věcí, takže tento týden je pro mě hodně pracovní. Musím ale říct, že v práci jsou na mě všichni neuvěřitelně hodní, opravdu moc si těhotenství užívám a jsem šťastná, že mám kolem sebe tak fajn lidi. A to samozřejmě myslím i celou rodinu, protože ti o mě všichni úžasně pečují.

Váha mi pořád stoupá nahoru, už jsem přibrala 8 kilo, pořád ale jím stejně a nemyslím, že by se moje porce nějak zvětšovaly. Nepřestávám chodit cvičit k sestře a jsem vděčná, že nemám žádné zdravotní komplikace a těhotenství si můžu naplno užívat. Kdo takové štěstí nemá a musí se v pohybu omezit, držím palce a přeji hodně trpělivosti, není nic důležitějšího než zdraví miminka.

Mějte se moc krásně, příští týden pošlu pozdrav od Baltského moře. :-)


Barča je ve 24. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

22. 6. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Věruška ze mlýna
Věruška ze mlýna

Ahoj holky... Chci se zeptat, co říkáte na dovolenou u moře a kde..  Jsem ve 22tt a vše je o.k. Máme ještě 18měsíční dceru,též je super.. Přemýšleli jsme nad kanarskymi ostrovy

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Sžívání se

KLUB TĚHULEK! BARČA Napsání dalšího článku po návratu z porodnice mi trvalo déle než jsem si myslela, docela mě režim s mimčem překvapil. :-) Ale pomalu se sžíváme a hlavně si to užíváme. Jsem tak plná dojmů a krásných zážitků, že ani nevím, kde... Celý článek »

Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad. Celý článek »

Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-))... Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v... Celý článek »

Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby... Celý článek »

Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se... Celý článek »

Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.  Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.  Celý článek »

Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych... Celý článek »

Naposledy navštívené