Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě Vám pořád zvoní milion myšlenek, jestli je všechno připravené a nakoupené a jestli jste na něco nezapomněla před příchodem dítěte? Pak jste na tom podobně jako já. Cesta ven? Zatím jsem ji nenašla. Ale myslím, že to bude narození mého syna.

Jojo, osm měsíců uteklo jako voda a je tu měsíc poslední. Cílová páska v podobě pupeční šnůry našeho chlapečka bude již brzy přestřižena. Minulý týden byl můj poslední pracovní a nyní je tedy čas na relaxaci, na odpočinek a psychickou přípravu přivítat již brzy v našem životě toho drobečka. Místo toho abych relaxovala a odpočívala, tak mě ale hned druhý den po odchodu z práce skolila nepříjemná chřipka... no jo, tady v Austrálii nám začala zima a to většinou každý odstoná. Takže už přes dva dny chodím a jelikož těhotná matka, jediné co do sebe smím nacpat je přírodní léčivo. Takže každé ráno na lačno dva stroužky česneku a alespoň tři litry zázvorového čaje během dne. Nebudu se vyjadřovat k tomu, jak česnekovou vůní nyní oplývám, ale aby toho nebylo málo, ze smrkání a pokašlávání mě začalo hodně pobolívat bříško, jelikož je to pro něj velká zátěž. No nemohla bych si asi přát lepší poslední měsíc.

Ale budu pozitivní, musím zaklepat, že česnek pomáhá a už po pár dnech cítím, že se mě ta odporná chřipka pouští. Následující týden ještě musím pofackovat pár domácích prací a dovyprat garderobu toho našeho fešáka a pak hážu nohy nahoru. Budu se věnovat meditaci, kterou jsem se naučila během našeho předporodního kurzu, konečně si snad najdu čas přečíst nějakou knížku věnovanou mateřství a hlavně zkusím co nejvíc spát, i když tomu moc nevěřím, jelikož spaní teď poslední dobou stojí fakt za prd, což mi asi všechny maminky v posledním trimestru potvrdí. Vstávání třikrát za noc na záchod a pak minimálně hodina přemlouvání mého mozku, aby šel zase spát. Takže z noci spím tak nějak kolem 3-4 hodin. Matka příroda ví, co dělá, alespoň to nebude takovej šok, až budu vstávat v noci k malému.

A ještě je tu jedna úžasná věc, která mě čeká a to je trénování pánevního dna na porod. Nevím, jestli jsem se o téhle vychytávce zmínila už v nějakém předchozím článku, ale pokud ne, tak to teď napravím. Tahle věcička se jmenuje Epi-No a je myslím k dostání i na českém trhu. Je to pomůcka, která připraví Vás i Vaše pánevní dno a zejména pak oblast perineum na porod děťátka. Určitě, pokud jste o tom ještě neslyšely, si vyhledejte informace a do téhle cvičební pomůcky investujte. Natržení u porodu je jedna z největších obav každé z nás, takový ten strašák porodu ženy, a právě s pomocí téhle pomůcky byste se tomu měla vyhnout.

Doporučuje se začít kolem 34.-35. týdne, po konzultaci s Vaším lékařem, a do doby porodu byste tam dole měla být připravena. Co se mi na tom líbí nejvíc je hlavně to sebevědomí, které to dodá. Pocit, že už jsem něco zvládla vytlačit. A taky možné nalezení osobního grifu, jak na to. Neslibují se 100% úspěchy, ale co jsem slyšela a četla, hodně žen si to opravdu moc pochvaluje. Jak to pomohlo mně, dám samozřejmě po akci vědět. Je toho tolik, na co se těšit. Nový život už klepe na dveře, nemůžu dospat dne, kdy našeho chlapečka společně spatříme a budeme držet v náručí. Taky za pár týdnů oslavím svoje 30. narozeniny, můj první rok s trojkou na začátku začíná a myslím, že nemohl začít lépe.

Jo a aby toho nebylo málo, jelikož jsem matka aktivní, ještě jsem se pustila do vlastního podnikání. Život je vzrušující a plný radostných věcí, když člověk touží a sní. Tak taky zavřete na chvilku oči a vysněte si, co si jen přejete a až je pak otevřete, tak udělejte první krok k tomu, abyste je dosáhla. Hodně štěstí a ještě víc radostných chvil.

S láskou Bára


Barbora je ve 35. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ztracená...

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Dlouhou dobu jsem nenapsala žádný článek a upřímně, ani se nedivím. Malému pupíkovi byly před pár dny čtyři měsíce a já mám čím dál častěji pocit, že jsem v tomhle novém životě totálně ztratila samu sebe. A s tím bohužel i náboj... Celý článek »

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až... Celý článek »

Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak... Celý článek »

Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené... Celý článek »

Naposledy navštívené