Úžasná zpráva

KLUB TĚHULEK! IVA Dnes se s vámi chci podělit jen o jednom zážitku, ale je to to nejlepší, co jsem se mohla dozvědět. Už asi tušíte...

Minulý týden jsem byla na kontrole u své gynekoložky, kam se vždycky moc těším a tak nějak jsem cítila, že bude všechno v pořádku a Maruška připravená.

Na poslední kontrole jsme se loučily s tím, že malá není ještě přetočená hlavičkou dolů. Což mě vůbec neznervóznilo, času je ještě pořád dost a i když by ten porod zadečkem napřed byl asi horší, zvládnout se to dá.

A pak tu je ta moje vcestná placenta, kvůli které bych měla rodit císařem. A v hlavě se pořád ujišťuji, že to s Maruškou zvládneme přirozeně. Každý večer před usnutím si tuto formulku opakuji.

Výběr porodnice

Ještě před touto kontrolou jsme si udělali krásnou neděli, šli se projít a došli na prohlídku porodního sálu na Obilňáku – pro mě jedna z možností, kde bych chtěla rodit. Ještě přemýšlím o Vyškově, je poslední dobou vyhlášený, i díky tomu, že je to menší porodnice, mají tudíž méně porodů a sestřičky mají na maminky i miminka více času. Další plus je, že pokud to není nezbytně nutné, snaží se císařům a vyvolávaným porodům vyhnout. Mají ale den otevřených dveří na porodním sále jen jednou za měsíc, takže na prohlídku tam si musíme ještě počkat.

Jestli Obilňák nebo Vyškov řeším v hlavě pořád. Nemocnice nesnáším, ležela jsem tam jen dvakrát, ale vždy se snažila, co nejdřív odejít, i podepsáním reversu. Možná to mám zakódované díky tomu, že můj taťka tam strávil spoustu dní, spíše měsíců. Nikdy mi tam nebylo dobře, nemůžu tam dýchat, všechno na mě padá. A pak, rozloučili jsme se tam i s mamkou. Ta už se domů nedostala.

Napište Ivě do diskuse KLUBU TĚHULEK a popovídejte si i s dalšími těhulkami!

Takže pořád přemýšlím, jestli být v porodnici v Brně, kde za mnou může přijít na návštěvu spousta známých a kamarádek nebo být 30 km od Brna, což je po dálnici kousek, ale při dnešním pracovním vytížení, nevím, jestli by všichni nepočkali na setkání s naším novým človíčkem, až budeme s Maruškou doma. Vím, za bezproblémových okolností budeme s malou v nemocnici jen tři dny, než se rozkoukáme, půjdeme domů. Také jsem kvůli tomu měla naplánovaný porod na čtvrtek. V pátek budu odpočívat, nabírat síly, o víkendu nás navštíví rodina a známí a v pondělí tradá domů. Ale co když nakonec vyjde ten císař a budeme tam skoro týden?

Kontrola

Ale zpět ke kontrole. To, že se Maruška otočila hlavičkou dolů, jsem cítila asi hned druhý den, co mi doktorka řekla, že tomu tak není. To kopání, pošťuchování a protahování bylo najednou jiné.

A opravdu. Teď mi to paní doktorka potvrdila. Maruška je už nachystaná – aspoň v tomto směru. Jestli nebude dělat akrobatické cviky a ještě se nepřetočí zpět. Ale každý den cítím, že mě kope nožičkami do žeber.

Tím chtěla doktorka kontrolu uzavřít. Jedna dobrá zpráva nám stačí a placentu zkontrolujeme až příště. Ať se tak nestresuji, že není nic nového. Ale jak jsem psala výše, nějak jsem tušila, že je nádherný den. Přemluvila jsem ji, ať mi udělá spodní ultrazvuk a zjistí, jak na tom jsme. Placenta je pořád dole, tam už i zůstane, může se ještě trošku povytáhnout, jak poroste děloha. Ale i když zůstane dole, tak momentálně NEZASAHUJE do branky, do porodních cest, takže se může Maruška v pohodě vyklubat na svět svým vlastním tempem.

No, řekněte, není na tom světě krásně?

Přeji vám také samé pozitivní zprávy.
Iva

Fotografie pochází z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 

Iva právě prožila 33. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

3. 10. 2013ibina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučení a bilancování

KLUB TĚHULEK! IVA Nastal čas loučení s vámi. S tím krásným obdobím těhotenství, porodu a šestinedělí. Není dne, kdy bych si na všechna tato období nevzpomněla.  Celý článek »

Naše první Vánoce

KLUB TĚHULEK IVA Že budou svátky jiné, mi bylo celkem jasné. Zatím jsme je vždy trávili ve třech – David, můj taťka a já. Díky pracovnímu vytížení jsme vždy dojeli těsně před Vánocemi a šli rychle nakoupit vše potřebné. Den před Štědrým dnem... Celý článek »

Nic nestíhám

KLUB TĚHULEK! IVA Taky vám přijde, že ty dny rychle utíkají? Co máme Marušku, přijde mi to ještě rychlejší než kdykoli předtím. Celý článek »

Růstový spurt

KLUB TĚHULEK! IVA Maruška začala levou ruku používat jako mávnutím kouzelného proutku. Jeden den nic, druhý den s ní mávala jako o život. Hraje si teď s oběma ručičkama. Mám z toho velkou radost. Konečně můžeme trénovat pasení koníků. Tím ulevíme... Celý článek »

Jak to pokračovalo

KLUB TĚHULEK! IVA Na oddělení šestinedělí byli všichni moc příjemní a snažili se nám pomáhat. Ze začátku jsem měla problém s kojením, malá málo sála, tím se tvořilo málo mléka. Respektive, měla jsem pořád mlezivo, z kterého malá nepřibírala. Došlo... Celý článek »

Jak to všechno bylo

KLUB TĚHULEK! IVA Asi tušíte, proč jsem se na týden odmlčela... 25.listopadu v 8.10 se nám narodila dcerka Maruška. A jak to všechno bylo? Celý článek »

Očekávání

KLUB TĚHULEK! IVA Minulou středu jsem ještě narychlo odjela na pár dní k tetě a sestřenkám. Trochu si odpočinout, přijít na jiné myšlenky, užít si pohodu. Je jich plný dům, oproti našemu bytu, kde jsme celý den jen my 2 – Annie a já s Maruškou v... Celý článek »

První příznaky porodu?

KLUB TĚHULEK! IVA Jak finišujeme s přípravami na příchod Marušky – úklid bytu a chystání věcí pro naše zlatíčko, ten den mi strašně rychle uteče. Ráno se nenaděju a je čas oběda, venčení Annie a najednou je tma a já usedám unavená k TV.  Celý článek »

Poslední přípravy

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden byl opět pohodový. Nějaká rande s kamarádkami. S jednou jsem se dokonce viděla po dvou a půl letech. Byla tenkrát čerstvě těhotná a teď s námi byl jejich skoro dvouletý syn Vítek. Doufám, že když budu nějaký ten rok... Celý článek »

Pozitivní výsledky

KLUB TĚHULEK! IVA Jak já se těšila na víkend. Tatínek odjel na pánskou jízdu, já si plánovala praní, sušení, žehlení, sluníčko, procházky,… Celý článek »

Pohodový týden u dědy

KLUB TĚHULEK! IVA Týden u taťky byl po všech stránkách krásný, pohodový, prostě bezva. Vždy když s taťkou mluvím, tvrdí mi, jaké je v Budějovicích krásné počasí, při tom v Brně je pořád pošmourno. Předpokládala jsem, že to škaredé počasí si... Celý článek »

Něco končí, něco začíná

KLUB TĚHULEK! IVA Už to mám potvrzené. Od 8.10. jsem oficiálně na mateřské dovolené. Zvláštní pocit. Ne, že by se něco po téměř měsíci, co jsem doma, změnilo, ale ten pocit je jiný. To víte, se svým prvním těhotenstvím, na které jsme si tři roky... Celý článek »

První kousky jsou doma

KLUB TĚHULEK! IVA Nejdříve bych chtěla pogratulovat Klárce k té nejkrásnější roli, která jí začala minulé úterý. Pořád na ně myslím a představuji si, jaké to asi bude, až tu bude Maruška. A závidím. Ale my se taky brzy dočkáme a já se budu pořád... Celý článek »

Přišly na mě mdloby

KLUB TĚHULEK! IVA Už jsem přes týden doma na dovolené a přijde mi, že s časem je to horší, než když jsem chodila do práce. Nevím, jak to dělám, ale věčně nestíhám. Jednak denně jezdím na rehabilitace a reflexní terapii se zády, pak si domlouvám... Celý článek »

Nástup na mateřskou dovolenou. Bude nuda?

KLUB TĚHULEK! IVA O víkendu jsem zase víc vařila. Tedy spíš se snažila vařit. Nemotornost pokračuje. Všechno mi padalo z rukou, několikrát jsem se opařila, spousty věcí skončilo na zemi. I mně přijde, že ta jídla neumím najednou dochutit. Davidovi... Celý článek »

Bolesti zad

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden jsem konečně po dvouměsíčních bolestech a měsíčních objednacích lhůtách na rehabilitace podstoupila reflexní terapii kvůli zádům. Od července se nevyspím. Bolí jenom vleže, pravidelně mezi čtvrtou a pátou hodinou... Celý článek »

Porod ne podle představ

KLUB TĚHULEK! IVA Jak jsem psala minulý do blogu, nemohla jsem se dočkat kontroly u své gynekoložky. Že se zase uvidíme s tou naší princeznou. Jak to tak bývá, nic není úplně podle našich představ. Celý článek »

Plodný týden

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý předporodní kurz nám Majka dávala informace o porodnicích. Často doprovází rodící ženy k porodu jako dula. Takže má dost zkušeností a v mnoha hlediscích nám porodnice srovnala. Neradila, kterou si vybrat, kterou by volila... Celý článek »

Už se to blíží

KLUB TĚHULEK IVA Přečetla jsem si minulý blog Klárky a nestačila se divit. Mám s MHD v Brně úplně jiné zkušenosti. V drtivé většině případů mi spolucestující nabízí místo na sednutí nebo ti, co nastupují na stejné zastávce, mi ho dokonce v... Celý článek »

Iva v Praze

KLUB TĚHULEK! IVA Díky focení pro Babyweb jsme si udělali prodloužený víkend v Praze. Nejdřív jsem z toho měla obavy kvůli těm vedrům a nedokázala si představit, co budeme v rozpáleném hlavním městě dělat, ale i přes ten hic se nám volno vyvedlo.  Celý článek »

Těhotenská cukrovka

KLUB TĚHULEK! IVA Největší událostí minulého týdne byl zátěžový test na těhotenskou cukrovku. Den před tímto vyšetřením jsem měla frmol a až v 8 večer jsem si uvědomila, že už se najím až ten další den kolem poledne. Naštěstí ten den slavil kolega... Celý článek »

Už to prasklo

KLUB TĚHULEK! IVA Jsem ve 24. týdnu těhotenství a nevím proč, vrátily se mi některé nevolnosti. Rozhodně to není v takové míře jako v prvním trimestru, ale nečekala jsem to. Občas mám žaludek na vodě, bývá mi opět špatně při čištění zubů, a co... Celý článek »

Když má mamka krizi

KLUB TĚHULEK! IVA V sobotu jsem zjistila, že už skoro žádné oblečení nedopnu, tlačí mě na bříško nebo se nějak nápadně zkrátily. Chtěli jsme vyrazit na procházku a já stála bezradně před šatníkem a postupně objevovala, že už se opravdu do ničeho... Celý článek »

Iva a chutě

KLUB TĚHULEK! IVA Dovolená byla krátká, ale krásná. Už jsme ji opravdu potřebovali a náležitě si ji užili. Vyšlo nám i počasí, nezapršelo ani jednou. Klid, pohoda, prostě relax. Sedla jsem si i na kolo, na radu mých chlapů – manžela a taťky, na... Celý článek »

Iva na dovolené

KLUB TĚHULEK! IVA Tak si představte, jak jsem dopsala minulý blog, přišlo mi, že cítím pohyby. Jako by slůně říkalo: „Ale mamko, já jsem přece tady.“ A od minulého pátku jsem si jistá, že naše sluníčko cítím a dost. Buď to bude boxer nebo... Celý článek »

Slůně

KLUB TŤEHULEK! IVA Konečně jsme se dočkali krásného počasí. Miluji sluníčko, zima je pro mě vždy utrpením. A že letos byla dlouhá. I když mi to značnou dobu nepřišlo, protože tento rok mám už od začátku dost hektický. V lednu zkoušky ve škole, od... Celý článek »

Naše těhotnění

KLUB TŤEHULEK! IVA Stránky Babyweb jsem začala sledovat v dubnu 2010, kdy jsme se začali snažit o miminko. Týden co týden jsem se nemohla dočkat, až Těhulka Live Petra dodá zážitky o svém těhotenství, pocitech a rozpoložení. Petru střídá Lucka a... Celý článek »

Naposledy navštívené