Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak úspěšně nebo neúspěšně pokračuje moje malá osobní výzva? To se dozvíte v článku.

Na tenhle datum jsme se oba dva těšili jako malé děti na Ježíška. Za prvé, po dlouhé době zase uvidíme to malé, co u mě v bříšku roste a za druhé se možná konečně dozvíme, jestli je to chlapeček nebo holčička. Rozhodnutí, jestli chceme pohlaví vědět nebo ne, bylo jasné pro oba už od začátku. Chceme vědět jak k bříšku mluvit, chceme se rozhodnout o jméně a chceme uspokojit potřeby rodičů, kteří netrpělivě čekají, jestli se pustit do nákupu modrých nebo růžových oblečků.

Miluju tuhle návštěvu doktora, kdy si lehnu a netrpělivě zírám do monitoru, až se objeví moje malé dětátko. Naprosto nejkrásnější pocit. Vidět jak se hýbe, jak od minule povyrostlo a jak se má čile k světu. Po pár minutách měření a focení z různých úhlů nám doktorka sdělila jasnou pravdu. Je to KLUK. Výraz v tváři mého přítele po vyřčení téhle věty... k nezaplacení. Strašně moc si chlapečka přál. Celý den po návštěvě ultrazvuku jsme se oba usmívali jak dva truhlíci a nemohli jsme odtrhnout oči od fotek z ultrazvuku, kde se náš chlapeček krásně usmívá. Kdyby byla láska viditelná okem, ten den jsme byli nepřehlédnutelní.

Spoustu lidí mi radilo, abychom si pohlaví nenechali říkat. Že prý se tím ztratí to kouzlo a překvapení při porodu. Já s tímhle úplně nesouhlasím, od chvíle kdy vím, že je to chlapeček, mluvím na něj jako na NĚHO a ne jako na nějakého obojživelníka. Jsem od přírdy netrpělivý člověk a proto vím, že bych nevydržela čekat až do porodu. Zejména, když mi někdo nabídne možnost vědět a znát pravdu.

Tenhle den počítám jako první den mojí výzvy, a odměnou pro mně byla jen tahle návštěva u lékaře a fotografie mého chlapečka. Víc bych si pro sebe ten den přát ani nemohla. Zbytek týdne se nesl v podobě randění, malých dárečků, západů slunce a procházek po pláži. Myslela jsem na sebe každý, každičký den. A když jsem na sebe nemyslela já, udělal to pro mě můj drahý. Jako by se sám pro tuhle mojí malou výzvu nadchl a aniž bych musela koulet očima nebo vypouštět z úst nějaké jedovaté poznámky, sám se nabízel pro různé aktivity. Byl to krásný týden. A já se cítím mnohem víc spokojená a odpočatá než kdy předtím. 

Protože ve všedním světě, kdy člověk dělá jen to, co musí a zapomíná dělat to, co má rád a co mu dělá radost, tam vyprchává pozitivní energie. Chybí ta štávička, která nás každý den žene dopředu a pomáhá nám s lehkostí a grácií dělat věci, které musíme. Jako je práce a další povinnosti. Přece jen na tom něco je, když ráno dosednete za stůl, kde na vás čeká hora papírů a povinností a každou malou chvíli si v mozku utečete zpátky k něčemu krásnému, co jste prožili nebo co jste pro sebe udělali den předtím. Taková malá soukromá úniková komnata u vás hlavě. Stačí zavřít oči a jste tam. 

Rande s vaším přítelem, procházka s kamarádkou, příjemný telefonát s rodiči nebo jen odměna v podobě květin nebo sladkosti. Krásný svět si každý může stvořit sám. A každý má svoje představy o tom jak má vypadat. A je hrozně snadné z všednosti udělat nevšednost a nemít tak důvod k pesimismu a špatným náladám. Vím, že je to těžké nezapomenout, sama s tím mám problém. Je to zvláštní. Nemělo by to snad být automatické, že budeme hlavně myslet na to hezké a snažit se dělat něco proto, aby toho bylo co nejvíc? Ale jde to a jako násobilku se to člověk dokáže naučit. Takže jeden krát jedna... a jdeme na to.

Tady je malá inspirace zachycená uplynulý týden.

 Mějte se krásně.


Barbora je ve 20. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ztracená...

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Dlouhou dobu jsem nenapsala žádný článek a upřímně, ani se nedivím. Malému pupíkovi byly před pár dny čtyři měsíce a já mám čím dál častěji pocit, že jsem v tomhle novém životě totálně ztratila samu sebe. A s tím bohužel i náboj... Celý článek »

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na... Celý článek »

Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až... Celý článek »

Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené... Celý článek »

Naposledy navštívené