V jámě lvové

KLUB TĚHULEK! TEREZA Řev, řev a zase řev. Tento týden jsem psychicky a tedy i inteligenčně na svém dlouhodobém minimu a to jen a pouze kvůli naší prvorozené ratolesti. Každý den, celý den: problém za problémem, stížnost za stížností a řev za řevem. Pořád si říkám, že nás čeká ještě 15 týdnů pohody v tom, že máme tyhle projevy nespokojenosti „mono“, ale co až budou „stereo“...
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Pomalu, ale jistě začínám s přípravami na příchod miminka. Využila jsem letních slev a nakoupila nějaké nové body, aby miminko nechodilo v ušmudlaných oblečcích po starším sourozenci a mělo taky něco nového a hezkého. V našem 2+kk donekonečna přehazuju věci z jedné skříně do druhé a snažím se vytvořit prostor hodný nového života. Hlavně spravedlivě! Tak aby žádný z potomků netrpěl!

A s tím, jak se mi to pořád nedaří, tak ve mně zraje pocit nutnosti se přestěhovat. Stejně tak jako „problém“ malého obydlí mě tísní další v těhotenství naprosto nepřekonatelný „problém“ a to je špína. Martínek není zrovna celý den vypulírovaný od hlavy až k patě, ale doma mám ráda čisto. A v mých těhotenských očích v poslední době poutají pozornost koberce v našem bytě, které jsou položené ode zdi ke zdi, samozřejmě zatížené neuvěřitelnou masou nábytku a krámů, takže možnost jejich výměny za čistou, třeba plovoucí podlahu je téměř mizivá. Co všechno už na nich přistálo od Martínkova narození! Snad to ani není vhodné vše vypisovat... až na ty věčné zbytky od jídla – a to nemám odvahu Martínkovi svěřit lžičku do ruky, aby zkoušel jíst sám! To bych pak začala lamentovat nejen o kobercích, ale ložním povlečení, stěnách, záclonách a Bůh ví o čem!

Svou chorobnou obsesi čistotou přičítám těhotenství, ale pokud se to po porodu nezlepší, stěhujeme se! Všechny tyhle „obtíže“ jsou umocněné velikostí těhotenského bubnu a stále nižší pohyblivostí. A tak bych si ráda poklidně plula světem jako velryba, ale za Martínkem stále musím vykázat rychlost pohybu sprintera po zaznění výstřelu. Onen klid je stále častěji narušován naším dítětem spadlým na hlavu, zakopnutým o kořen stromu, uraženým pro nutnost nechat na ulici ležet odpadky a rozzuřeným po mém odmítnutí nosit ho při procházkách na rukách. A něco mi říká, že v tomhle ohledu asi nebude platit můj americký pozitivizmus, ale český negativizmus: Bude hůř! :-)


Tereza právě prožívá 25. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Terezo,

mám pocit, že jsem prožívala to samé. Od narození dětí máme třetí koberec - to Vás asi neuklidním. První - s vysokým vlasem, taková designovka před gaučem - vzal za své, jak začal Tomáš lézt, blinkat a přejíždět blinkání břichem... druhý koberec jsme koupili schválně v béžovém nenápadném melíru (nikdy jindy bych si takový nekoupila), aby právě tyto nehody nebyly tak vidět - nakoupila jsem za život dětí asi tak 30 tub suchých čisticích pěn (nejlepší jsou prostředky pro autobusáky, jimiž čistí sedačky) - protože co se narodila malá a měla jsem ji věčně u prsu, ten čtrnáctiměsíční prostě matlal - hlína z květináče, slintání, blinkání, opatlávání... ještě horší je gauč. Nejdřív jsem to řešila neúměrně (též v těhotenství), později jsem rezignovala, nyní jsem se restartovala, koupila jsem třetí koberec, protože ho nemáme ode zdi ke zdi. Luxuji každý den (ráda chodím doma bosa bez drobků na chodidlech, děti taky, že je to zdravé) a jsem smířena s tím, že batolecí období je plné fleků. Taky jsem se cítila být chorobně pořádkumilovná, ale jsem jenom člověk a nehodlám strávit rodičovskou stresováním se a neustálým házením hrachu na zeď. Třeba taky s druhým dítětem trochu "otupíte" co do nároků na úklid... Ať taky najdete kompromis mezi nároky a možnostmi! Mějte se pěkně.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Obřík před cestou za sluncem

Posledních 14 dní mám intenzivní pocit, že každou hodinu to vypukne, v hlavě jsem už snad vytvořila milión porodních scénářů, jak by to asi mohlo být... furt nic! Bolesti nohou byly minulý týden nepřekonatelné. Tento týden je všechno o trochu... Celý článek »

„Nadstandardní“ služby u gynekoložky

KLUB TĚHULEK! TEREZA Většina těhulek na Babywebu rodí 2 nebo 3 týdny před termínem a já mám zase pocit, že se naše mimi bude držet do poslední chvíle jako klíště a prostě si to v tom svém bazénku bude užívat co nejdýl. Už jenom 3 týdny, ale tuším,... Celý článek »

Trombogenní stav

KLUB TĚHULEK! TEREZA Tak už jenom 28 dní! Ne že bych se nemohla dočkat, i když, ano, těším se na to, jaké bude naše miminečko, ale mimino už docela hodně tlačí a někdy bych potřebovala jeřáb, abych se mohla zvednout z postele nebo křesla! Takže s... Celý článek »

Stěhovaví Pražáci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Po měsíci jsem došla ke své gynekoložce a po stoupnutí na váhu jsem se zděsila! Přibrala jsem 5 kg! To je pro mě naprosto nezvyklé. Za celé těhotenství s Martínkem jsem přibrala pouze 6 kg a teď už mám na kontě 9 kg a to tedy... Celý článek »

Dechová příprava na porod

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem slíbila v jednom ze svých předchozích příspěvků. Zpětně posílám pozdravy od Máchova jezera. Z dovolené, která by se dala pojmout jako dechová příprava na porod.  Celý článek »

Dětská upřímnost nade vše

KLUB TĚHULEK! TEREZA „Mamííí, proč má ta paní tak velké břicho?“ Sedím v tramvaji a pohledem mě hypnotizuje asi pětiletá holčička. A hned jsem viděla, jak tomu nemůže uvěřit, kde že je to mimino jako schované?! Moje dvouapůlletá neteř se tváří... Celý článek »

Bazénování

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden uběhl ve velké pohodě. Sice byl Martínek nachlazený, ale stejně jsme si to užili. Strávili jsme ho v „léčebně pro mentální anorektiky“, tedy u rodičů na Moravě. Poctivě „léčbu“ bere především manžel, nevím,... Celý článek »

Jen tak si těhotnět

KLUB TĚHULEK! TEREZA Za posledních 14 dní jsme byli u vody tolikrát jako za celé léto ne. Objeli jsme snad všechna pražská koupaliště a biotopy. A já mám pocit, že nám z Martínka roste český Michael Phelps. Ve svém roce a půl se ale vůbec nehodlá... Celý článek »

Zavřete dveře, otevřou se další dvoje

KLUB TĚHULEK! TEREZA Focení ve Fotopromě je vždy zárukou krásně stráveného dne. Člověk se ve spolupráci s jejich paní fotografkou a vizážistkou cítí jako bohyně! Na fotečky se už moc těším a doufám, že se budou líbit i vám.  Celý článek »

Uplynulý týden

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl úplně skvělý. Martínek byl strašně rád, že po dlouhém cestování, změnách kuchyní a denních režimů je zase doma. Byl šťastný a já s ním.  Celý článek »

Litomyšl

KLUB TĚHULEK! TEREZA Začínám poslední třetinu. Čas je neúprosný a já začínám pociťovat změny. Jak druhý trimestr byl naprosto pohodový, porod daleko a nic mě nikam netlačilo, tak teď mám pocit, že se na mě valí spousta úkolů, že nemám nic zařízeno... Celý článek »

Rodina jako dubový háj

KLUB TĚHULEK! TEREZA V sobotu jsme odjeli na týden na dovolenou do Litomyšle. Tomu předcházelo pár dní na Moravě, kde se tentokrát odehrály otřesné věci. Vlastně ani nevím, jestli se mi o tom chce psát, ale pořád si říkám, že třeba si moje články... Celý článek »

Pražáci na Moravě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Neplánovaně jsme strávili týden na Moravě. Neteře byly na dovolené, tak měl Martínek babičku a dědečka sám pro sebe.  Celý článek »

Jak jsme zaseli, tak sklízíme

KLUB TĚHULEK! TEREZA Toto léto jsem propadla zahradničení. Samozřejmě tomu vůbec nerozumím, ale těší mě, že jsem přes zimu dobře přechovala lilie, které už pomalu odkvétají, a na kaly se teprve těším. Již jsme sklidili první várku jahod, roste... Celý článek »

E.n.o.u.g.h.

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jakožto vystudovaný anglofil mám slabost téměř pro všechno, co jen odráží náznakem Anglo-americký svět. Na škole mě bavilo studium jako celek, nemůžu říct, že by jakýkoliv předmět z literatury, lingvistiky nebo kultury byl... Celý článek »

Těhotenská schíza

KLUB TĚHULEK! TEREZA Asi to známe všichni… Když si koupíme červené auto, chceme modré, jako má soused. Když jede někdo na prodloužený víkend na Mácháč, my se musíme letět plavit alespoň na 14 dní po Karibiku. Když jsme ve vztahu, chceme být... Celý článek »

Vodníci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl zase pohodový – ve znamení nákupů a vody. Někdy si říkám, jak je možné, že se Martínek narodil bez blan mezi prsty.  Celý článek »

Počkej! Pojď sem! Koukej!

KLUB TĚHULEK! TEREZA Náš Martínek má velikou snahu mluvit. Většinou vede monology u hraček, venku na procházce a v kočárku, nebo když jedeme v autě. Naše dítě přeskočilo ovšem slabikové období.  Celý článek »

Jedna porodní historka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Strašně moc se těším, až ucítím miminkovské pohyby – zevnitř! Až bude škytat a až se bude pěstičkami a nožičkami tlačit ven. (Zatím je cítím jen zvenčí! Když se po mě Martínek sápe, přelézá mě nebo kope ve spaní.) Ale to, jak... Celý článek »

Kýbl radosti

KLUB TĚHULEK! TEREZA Nedávno jsem slyšela, nevím, jestli je to pravda, že Indové se chovají k těhotným ženám až s posvátnou úctou, protože si chtějí vybudovat „posvátný“ národ. Škoda, že se tato myšlenka nedá globalizovat. Uplynulý týden byl... Celý článek »

Tchýně, maminky a dcery

KLUB TĚHULEK! TEREZA Když jsem naposledy svěřila Martínka své tchyni, bylo 14. února 2016 a Martínkovi byl necelý rok. Martínek si to tehdá štrádoval Stromovkou v bačkůrkách a tenkých tepláčkách. Nohy měl zmrzlé až do večerního koupání a já se... Celý článek »

Ztráty a nálezy

KLUB TĚHULEK! TEREZA S dítětem jsem postupně přišla o: seberealizaci v práci a veškeré sociální vyžití – postupem času i pouhé pomyšlení na výše zmíněné, kvalitní spánek, své místo v posteli... Celý článek »

Milována dvěma muži najednou

KLUB TĚHULEK! TEREZA Kromě toho, že mám potřebu všechno stále čistit (tedy vyjma Martínka, který na sobě má permanentně zbytky jídla, hlínu, zubní pastu…), stále nakupovat a shromažďovat, tak mám také potřebu být obklopená lidmi, kteří mi dávají... Celý článek »

Zase v tom!

KLUB TĚHULEK! TEREZA S manželem jsme začali plánovat početí druhého miminka, protože jsme měli dojem, že s prvním dítětem už je to jeden velký stereotyp, spíme celé noci, nekojím, což znamená, že hormony nelítají jako na houpačce dolů a nahoru a... Celý článek »

Naposledy navštívené