V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a vzájemné pohody. Abychom se spolu sžili.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Myslela jsem si, že jsem se v těhotenství nervovala. Nevím, zdá se mi to pořád, ale moje holčička je tak hodná a taková milá, že je buď splachovací nebo přizpůsobivá po mně a nervování na ni nemělo žádný vliv.

S domečkem to sice vypadá slibně, nicméně stále ještě jsme nemohli vyřídit hypotéku (stále chybí podpis na kupní smlouvě od manželovy sestry) a nevíme, zda budeme potřebovat stavební povolení. Snad ale postačí ohláška a vše se uspíší. Tím se snad podaří získat i ten sestry chybějící podpis. Jenže správný čas na levnou hypotéku jsme už prokaučovali... no, příbuzné si člověk nevybírá.

Jinak jsme absolvovali kontrolu v podstatě po nedokončených dvou týdnech a Zorinka měla téměř přesně o půl kg a o 4 cm na délku více, než když jsme opouštěli porodnici. Natahuje nám nožičky a zároveň roste. A překrásně spí!!! Nejlépe odpoledne po obědě. Už se mi podařilo vychytat, jak to udělat, aby po obědě spala. Spí totiž, jakmile je trošku šero a je dostatečně napapkaná. Tedy jí uondám u jídla, pak jí hodím vedle Adámka do postele a vlezu si mezi ně. Zorince většinou stačí přikrýt trošičku nožičky a můžu se přimyšnout k Mítačutovi, ona si vystačí zatím sama. On se ke mně také přimkne a spíme. Po čase se odkulím tak, abych k nim měla blízko k oběma, podle toho, kdo si kdy kníkne, ale většinou oba vydrží nějakou hodinku spát. A tak jsme odpoledne odpočatí všichni tři. Báječné!!!

Zorinka v peřince nebo zavinovačce už vůbec nechce být, naopak čím více hýbe nožičkami, tím více jí to baví a také si vesele poprdává. Jak jsem zjistila to, že jí velice dobře odchází prdíky, je opět naše výhra. Trápí to okolo nás hodně miminek, ale my jsme to zatím a naštěstí nepoznaly. Klepu to rychle na svou hlavu, to známé tvrdé dřevo... Snad tomu přispívám i já pitím fenyklového čaje po litrech.

Bála jsem se dále, že bude holčička zimomřivá po mně. Opak je pravdou. Začíná, stejně jako Adámek, plakat, když je jí teplo. Dnes se mi zdálo, že je dole v kuchyni zima a přetáhla jsem jí dečku přes tělíčko do pasu. Pořád byla nesvá, plakala a mítala sebou... až jsem přišla na nápad sundat dečku. A spala jako nemluvně dobrou hodinku v klidu. Téměř okamžitě.

No jo, ale na začátku v porodnici bylo 25°C a ona v peřince a ještě přikrytá, doma pak nějaký den taky, ještě v dlouhém rukávu. Říkala jsem si, abych z ní neměla chcípáčka, co bude hned nemocný, protože bude pořád jen v teple. Nechtěla jsem být taková ta matka, jak její děti chodí v čepici pomalu i spát a svetr jim sundavá, až když teplota přesáhne 35°C. A tak jsem postupně ubírala oblečky nebo snižovala teplotu, nejprve na noc, abychom tam neumřeli vedrem my ostatní, a pak i přes den, když bylo venku teď tak tropicky, svlékla jsme jí do bodýčka a regulovala teplotu jen takovou prima slabou pokrývkou, co dostala Zorinka od mé kamarádky. No a to se osvědčilo. No ona ta dečka zejména, je hrozně prima věc. Zkoušela jsem ji do ní zabalit podle nápovědy na internetu, ale buď mi to nejde, nebo to Zorku neba... Chvilku jí to sice asi dělalo dobře (podle nápovědy jsem vše dodržela a dokonce jsem šššš šala, jak se mělo!!!), pak ale chtěla vrtět nohama a tak začala brečet, přestože do té doby ani nekníkla (ona vůbec nějak moc nepláče), tak jsem jí zase rozbalila. Asi nemá ty správné hysterické záchvaty, aby to bylo potřeba. Dečku ale zbožňuje. Je to totiž takový prima materiál, který jí dělá dobře a tak jí do toho balím různě, jako do zavinovačky nebo jí tím jen přikrývám. Asi se pod tím tak nepotí a i v těch teplech, když zavanul vítr, tak venku v košíku to bylo akorát... Dečka bude asi stálým partnerem, stejně jako má Mítačut jednu oblíbenou.

Ani druhé miminko nebude žádná cíťa, jak to tak vypadá. V noci už hravě zvládne jen pyžamko a slaboučkou dečku, dokonce jsem si všimla, jako u Adama, její potřebu mít relativně studené ručičky. To je nejspokojenější a nejlíp spinká. Tedy, úplně nejlíp spinká, když usne u mě. Jenže pak se bojím, že bych ji zalehla a pěkně putuje zase do své postýlky, kde ji hlídá monitor, protože je mi líto jí v noci budit na říhání.

Nejkrásnější chvilky s ní mám ale po ránu. Máme na sebe pár minut, protože kluci odchází společně snídat a my snídáme v posteli. Tedy přesněji – Zorka se nasnídá v posteli a já si jí u toho prohlížím a vychutnávám si chvíle s ní. Prohlížím si, jak usne opět napapaná, na boku, nožku přes nožku a ručičky pokojně vedle sebe, mnohdy semknuté vedle tělíčka. A oddychuje a u toho se slastně usmívá.

Za chvilku se ale vzbudí... a to už jí odříhnu, pokud se nám to povede, a putujeme na snídani za klukama dolů do kuchyně. Jenže od té doby patří můj čas více Mítačutovi. Těch chvil, kdy bych se jí takhle naplno mohla věnovat, moc není. Když už ale jsou, tak si je vychutnávám opravdu plnými doušky. Žádné další miminko už nebude, vím to. (Tedy rozhodně nebude plánované a neplánovanému se pokusím zabránit, jak jen to půjde!!!) Jenže Adámek mě potřebuje teď o něco více. Snažím se tedy věnovat přes den hlavně jemu a Zorinku si užívám, když je s Adámkem Jiří.

Nadcházející víkend by měli jet kluci za dědou a já tak snad osiřím jen s tím mimčem malinkatým. Plánuji si, že to bude pohoda. Tak snad. Moc se na to těším!!!

Manžula řádil celý minulý víkend v kuchyni. Udělal první várky bezinkového sirupu a připravujeme se na třešňový. Dostali jsme totiž třešně. Musely se zpracovat a tak byl koláč, něco do snídaně a se zbytkem jsme se rozhodli naložit ve jménu ušetření kaček za sirupy kupované, neboť náš bezinkový je stejně nejlepší, a protože jsme se rozhodli nakoupit nějaké lahve, prošli jsme internet a zjistili, že sirupy se dají opravdu dělat z čehokoli. Koupili jsme tedy těch lahví mnoho...

No a včera mi přichystal pěkný den Adámek. Ráno jsme se domluvili, že když bude chtít dělat e-e, řekne a já mu sundám plínku a posadím ho na nočníček. Odkýval mi to, ale nedělala jsem si iluze A hle, přestože dosud to nemělo valného významu, přišel, řekl e-e a já tedy konala. A on spolupracoval. Dokonce po té, co z nočníčku vstal, tam skutečně bylo načuráno. Tak jsme se jali spolu oslavovat. Večer jsem jej vychválila manžulovi, babičce, zkrátka jsme patřičně křepčili.

Dnes sice také řekl, ale v zápalu hry odmítl jít do koupleny a sundat si plínku. Pochválila jsem ho alespoň za hlášku. Říkám si, že nutit ho a násilím tlačit do koupelny nemá cenu. Jsem ráda, že si uvědomil to samotné chtění. To ostatní přijde. A je mi jasné, že jsem konečně také vymyslela hru, co ho bavila tak, až se mu nechtělo jít dělat něco jiného.

A tak tedy náš režim, kdy přes den uděláme houbeles, protože hodně spíme, pořád se jen krmíme a děláme „plenka čistá" a věnujeme hraní, co mu proto říkáme nouzový, zatím chválím a poběžíme i nadále v něm, než si zvykneme a ustálíme vše natolik, abychom se naučili ještě přidat nějakou hodnotu další.

Hezké chvíle s vašimi nejmenšími,

Zuzana

18. 6. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené