V oáze klidu

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak tu sedím na hotelovém pokoji a opět přemýšlím, jak začít a o čem vlastně mám psát. Protože kromě toho, že každý den podnikáme nějaký výlet, čímž jsme už skoro odrovnali našeho malého bišonka, se nic zajímavého neděje.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Ale tak alespoň něco málo bych o naší dovolené napsat mohla. Počasí nám zatím přeje, není ani zima ani moc teplo, takže na výletování akorát.

Už máme za sebou návštěvu dvou památek, pravděpodobně dnes už soukromého zámečku Karlštejn (nedaleko Svratky), který jsme okoukli pouze zvenku, a zříceninu hradu Košumberk (u Luže). U Karlštejna nás pěkně provětral náš malý psík, který po zjištění, že zámek není přístupný, odmítal znovu nastoupit do auta, a tak vyrazil vpřed po cestě do lesa a nechtěl vůbec zastavit. Šli jsme tedy za ním, obkroužili v lese, kde kromě dvou studánek nebylo vůbec nic zajímavého, asi pětikilometrový okruh a pak jsme konečně mohli pokračovat autem dál. Dalším cílem byla Luže, vesnička (dnes už možná městečko), kde měl můj děda chalupu a kam jsme asi do mých 6 let jezdili na prázdniny. Později, už před cca 18 lety, děda chalupu prodal a k mému velkému překvapení se dodnes vůbec nezměnila. Jediné, co tam současní majitelé opravili, jsou vchodové dveře. Fasáda jim opadává, okna jsou stále více oprýskaná a jinak vše, co bylo takto zvenku vidět, je stále stejné. Takže jsem si nostalgicky zavzpomínala na časy zde strávené a šli jsme obdivovat hrad Košumberk. Tam mě opět překvapilo chování lidí. Skupinka starších lidí, vracejících se z prohlídky, nadávala, jak můžou vybírat 50 Kč za vstup, když tam vůbec nic není. Myslím, že pokud člověk není úplně blbý, ví, že si kupuje vstupenku na prohlídku zříceniny, takže od toho přece nemůže očekávat zázraky, a navíc, kdyby se více zamysleli a rozhlédli kolem sebe, viděli by, že ty peníze jdou na dvě muzejní výstavy v místním sklepení a hlavně asi na opravy. Nejvíce zachovalá část hradu má totiž novou střechu a uvnitř je zřízena místnost pro pořádání svateb, která je fakt moc hezky udělaná a má takové kouzlo, že kdybych o ní věděla dřív, nechtěla bych svatbu nikde jinde. :-)

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Další den jsme strávili pěším výletem na Devět skal (nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, který měří 836 m n.m. :-)) a Žákovu horu, pod kterou pramení řeka Svratka. U pramene je dokonce památník z roku 1970, kdy zde tehdejší prezident Ludvík Svoboda vyhlásil Žďárské vrchy za chráněnou krajinnou oblast. Náš pejsek, znaven svým vynuceným lesním výletem a procházkou po hradu z předchozího dne, nás asi pěkně proklínal, protože jeho nožičky musely zvládnout skoro dvaceti kilometrovou trasu. Byl však statečný a celé to ušel. Zajímavé je, že dnes tu na nás pořád kouká, kdy už jako někam zase půjdeme. Uděláme mu tedy radost a za chvíli vyrazíme na další skály, tentokrát na Čtyři palice. Dnešní výlet ale nebude tak náročný, rozhodli jsme se tam přiblížit autem, protože by jinak chudáček malý musel ujít dalších asi více než 20 km.

A zítra nás čeká cesta do Proseče, kde zase Radek trávil svoje dětství, a výlet do Toulovcových maštalí. Tím bude asi našemu výletování konec a vrátíme se ze zdejší nádherné přírody a božského klidu opět do ruchu velkoměsta. :-( Klidně bych si uměla představit, že tu vydržím celé léto, ani ta práce by mi snad nechyběla. :-) Hrdě jsem totiž prohlašovala, že určitě budu chodit do práce až do nástupu na mateřskou, že bych se jinak doma unudila. Doma asi jo, ale tady určitě ne!

Tak jsem se nakonec zase pěkně rozepsala. Mějte se krásně a já jdu opět protáhnout nožky na zdejší vysočinské kopečky. :-)

Vaše Denisa


 

 Denisa právě prožila 18. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

26. 6. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené