V oáze klidu

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak tu sedím na hotelovém pokoji a opět přemýšlím, jak začít a o čem vlastně mám psát. Protože kromě toho, že každý den podnikáme nějaký výlet, čímž jsme už skoro odrovnali našeho malého bišonka, se nic zajímavého neděje.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Ale tak alespoň něco málo bych o naší dovolené napsat mohla. Počasí nám zatím přeje, není ani zima ani moc teplo, takže na výletování akorát.

Už máme za sebou návštěvu dvou památek, pravděpodobně dnes už soukromého zámečku Karlštejn (nedaleko Svratky), který jsme okoukli pouze zvenku, a zříceninu hradu Košumberk (u Luže). U Karlštejna nás pěkně provětral náš malý psík, který po zjištění, že zámek není přístupný, odmítal znovu nastoupit do auta, a tak vyrazil vpřed po cestě do lesa a nechtěl vůbec zastavit. Šli jsme tedy za ním, obkroužili v lese, kde kromě dvou studánek nebylo vůbec nic zajímavého, asi pětikilometrový okruh a pak jsme konečně mohli pokračovat autem dál. Dalším cílem byla Luže, vesnička (dnes už možná městečko), kde měl můj děda chalupu a kam jsme asi do mých 6 let jezdili na prázdniny. Později, už před cca 18 lety, děda chalupu prodal a k mému velkému překvapení se dodnes vůbec nezměnila. Jediné, co tam současní majitelé opravili, jsou vchodové dveře. Fasáda jim opadává, okna jsou stále více oprýskaná a jinak vše, co bylo takto zvenku vidět, je stále stejné. Takže jsem si nostalgicky zavzpomínala na časy zde strávené a šli jsme obdivovat hrad Košumberk. Tam mě opět překvapilo chování lidí. Skupinka starších lidí, vracejících se z prohlídky, nadávala, jak můžou vybírat 50 Kč za vstup, když tam vůbec nic není. Myslím, že pokud člověk není úplně blbý, ví, že si kupuje vstupenku na prohlídku zříceniny, takže od toho přece nemůže očekávat zázraky, a navíc, kdyby se více zamysleli a rozhlédli kolem sebe, viděli by, že ty peníze jdou na dvě muzejní výstavy v místním sklepení a hlavně asi na opravy. Nejvíce zachovalá část hradu má totiž novou střechu a uvnitř je zřízena místnost pro pořádání svateb, která je fakt moc hezky udělaná a má takové kouzlo, že kdybych o ní věděla dřív, nechtěla bych svatbu nikde jinde. :-)

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Další den jsme strávili pěším výletem na Devět skal (nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, který měří 836 m n.m. :-)) a Žákovu horu, pod kterou pramení řeka Svratka. U pramene je dokonce památník z roku 1970, kdy zde tehdejší prezident Ludvík Svoboda vyhlásil Žďárské vrchy za chráněnou krajinnou oblast. Náš pejsek, znaven svým vynuceným lesním výletem a procházkou po hradu z předchozího dne, nás asi pěkně proklínal, protože jeho nožičky musely zvládnout skoro dvaceti kilometrovou trasu. Byl však statečný a celé to ušel. Zajímavé je, že dnes tu na nás pořád kouká, kdy už jako někam zase půjdeme. Uděláme mu tedy radost a za chvíli vyrazíme na další skály, tentokrát na Čtyři palice. Dnešní výlet ale nebude tak náročný, rozhodli jsme se tam přiblížit autem, protože by jinak chudáček malý musel ujít dalších asi více než 20 km.

A zítra nás čeká cesta do Proseče, kde zase Radek trávil svoje dětství, a výlet do Toulovcových maštalí. Tím bude asi našemu výletování konec a vrátíme se ze zdejší nádherné přírody a božského klidu opět do ruchu velkoměsta. :-( Klidně bych si uměla představit, že tu vydržím celé léto, ani ta práce by mi snad nechyběla. :-) Hrdě jsem totiž prohlašovala, že určitě budu chodit do práce až do nástupu na mateřskou, že bych se jinak doma unudila. Doma asi jo, ale tady určitě ne!

Tak jsem se nakonec zase pěkně rozepsala. Mějte se krásně a já jdu opět protáhnout nožky na zdejší vysočinské kopečky. :-)

Vaše Denisa


 

 Denisa právě prožila 18. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

26. 6. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Test na cukrovku? V pohodě

KLUB TĚHULEK! IVČA Největší téma tohoto týdne je pro mne, tak obávaný, test na cukrovku, tedy oGTT. Už několik týdnů dopředu mne totiž mnohé ženy z mého okolí seznamovaly s naprosto otřesnými zážitky z tohoto testu. Celý článek »

Stále bez potíží, naštěstí

KLUB TĚHULEK! IVČA Jak manžel předvídal, na začátku mého psaní, tvůrčí krize dorazila. :-) Sedím tu a marně přemýšlím, jak začít, co vůbec psát, když se v minulém týdnu vlastně nestalo nic zvláštního. :-)  Celý článek »

Velký úklid

KLUB TĚHULEK! IVČA Přes Vánoce se nám díky spoustě dobrých duší nashromáždilo poměrně dost věcí na naše miminko. Musím říci, že toho bylo tolik, že jsme z bytu měli veliké skladiště, které bylo potřeba uklidit. Celý článek »

Vánoční jízda pokračuje

KLUB TĚHULEK! IVČA Myslela jsem si, že po našem adrenalinovém Štědrém dni bude zas vše v pohodě. Že Vánoce sice budou, jako každý rok, cestovní, ale už více méně v klidu. Tak tedy ne, nebylo to tak. Asi, abychom si ty poslední Vánoce bez našeho... Celý článek »

Odhalené tajemství našeho prcka

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět maličko hektický. Jak jsem psala minule, trošku jsem lítala po doktorech, ale mělo to i svá pozitiva. A navíc ty blížící se Vánoce, to asi nemusím nikomu vysvětlovat, že? :-) Celý článek »

Vánoce se blíží

KLUB TĚHULEK! IVČA V rádiu nám s manželem právě připomněli, že se blíží Vánoce, už jen 13. dní. No, manželovi se to moc nelíbilo, protože Vánoce zas tak moc nemusí a kdyby bylo na něm, tak by vlastně asi všechny svátky v roce zrušil. :-) Už před... Celý článek »

Zlá, ošklivá rýmička

KLUB TĚHULEK! IVČA V minulém článku jsem psala, jak mne přepadlo nachlazení. Myslela jsem, že když je to vlastně jen rýma, tak že to víkend a jeden den dovolené spraví a v úterý už budu zas jako rybka. No to jsem se tedy spletla. :-) Celý článek »

Týden plný zážitků

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl vcelku bohatý na zážitky. Mám za sebou první focení ve fotoatelieru, navštívila jsem neteř a začínáme s tvořením návrhu naší nové ložnice, aby se tam našlo místečko i pro náš nový přírůstek. :-) Závěr týdne mi... Celý článek »

Klid a pohoda

KLUB TĚHULEK! IVČA Tak jak byl předminulý týden perný, byl ten minulý poklidný a musím říct, že jsem za to ráda. Na druhou stranu se zas hůře hledají témata k psaní. Takže tentokrát to vezmu asi trošku zkrátka. :-) Celý článek »

Perný týden

KLUB TĚHULEK! IVČA Minulý týden byl pro mne poměrně náročný. Dvě návštěvy lékařů, registrace do porodnice a sobotní oslava tátových narozenin.  Celý článek »

První screening za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA Po necelém roce snažení se nyní i já mohu přidat do Klubu těhulek a moc se na to těším. :-) Právě jsem ve 13. týdnu naprosto bezproblémového těhotenství, za což jsem nesmírně vděčná. Takže žádné ranní nevolnosti a žádný žaludek... Celý článek »

Naposledy navštívené