V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na kvetoucí třešeň „možná“ narazíte, když pojedete daleko a dlouho někam, kde by „teoreticky“ nějaká mohla být. Chce to vynalézavost a taky trochu představivost. A nebo se prostě jen smířit s realitou.

První máj, lásky čas... aaaa, určitě to slyšíte na každém rohu a říkáte si co to proboha všichni mají s tím praštěným májem. Věřte mi, tohle je jedna z milionů chvílí, kterou bych s Vámi měnila za cokoliv na světě. První máj... zavírám oči a představuji si, jak se procházím po krásné jarní Praze, kochám se pohledem na klidnou Vltavu, poslouchám cinkot tramvají a vzduchem voní kvetoucí jaro. Sedám si do svojí oblíbené kavárny pod Pražským hradem, a vychutnávám si opravdu kvalitní dobrou kávu. A cítím se na vrcholu blaha a štěstí.

Vítání jara, lidi se už nyní zdají klidnější a spokojenější, jak je první sluneční paprsky hřejí do tváří. Realita? Otvírám oči a sedím za počítačem, na sobě huňatou mikinu a tlusté podkolenky. Usrkávám rozpustný kafe z pytlíčku a v hlavě mi zvoní, protože můj malý poklad mi opět zařídil bezesnou noc v podobě kopanců pod žebra a tancování na mém močovém měchýři. Venku je zataženo, ohlásila se první podzimní nálada a nekvete tady ani růže ve skleníku. Mám před sebou tisíc úkolů a povinností a poslední, na co asi budu mít čas, je hledat nějakou kvetoucí větev, pod kterou lví silou dotáhnu svého drahého, aby mi tam v rychlosti dal pusu a zase jsme oba běželi po svých. Ach jo, jak já tu realitu nesnáším.

Proto jsem a vždycky budu věčný snílek. Chce se mi zase zavřít a oči a vrátit se v myšlenkách do sladké české zemičky. Je to asi tím, že jsem těhotná a strašně přecitlivělá, a budete se mi smát, ale tečou mi slzy po tvářích, když tenhle článek píšu. Ale opravdu a vážně, nikdy nenadávejte na to, v jaké zemi žijete a neříkejte, že už se do ní NIKDY nechcete vrátit. Já vím, že Vás to tam někdy štve a že to někdy stojí za ho... Ale člověk jako jsem já a další tisíce, co jsou rozeseti po téhle planetě, daleko od svých blízkých, od rodiny a přátel, od svátků a zvyků, ve kterých jsme vyrostli, od jídla které milujeme a vůní které jsou nám známé. My víme a známe „pravou“ hodnotu slova domov a věřím, že během pár minut našeho vyprávění bychom Vás přesvědčili s jistotou o tom, že tam u nás zas tak špatně není.

My totiž vidíme věci, které ve vašich očích už nemají žádnou hodnotu. Už se na ně díváte jinak. Možná se na ně nedíváte už vůbec. A to je neskutečná škoda. A proto bych Vám do toho letošního máje chtěla popřát, aby jste se mohli alespoň na chvíli na to, co je kolem Vás, podívat mýma očima. A proto, až bude 8.5. Den Matek, rozeběhněte se a umačkejte svoje maminky k smrti a tisíckrát jim poděkujte za to, že tady díky nim jste a projevte jim svoji vděčnost a lásku. Už jen proto, že to fyzicky můžete udělat. Já a spoustu dalších lidí tuhle možnost nemá.

Takže krásný Máj pro Vás všechny a važte si (pro Vás) maličkostí. Doufám, že se na mně nezlobíte, že jsem tenhle článek věnovala trochu něčemu jinému než povídání o svém rostoucím bříšku, ale tohle mi momentálně připadalo jako důležitější sdělení, než jak se cítím a kolik centimetrů mám od pupíku dolů. Slibuji, že příště už zase o miminku. Budeme mít krásný 33. týden, takže bude jistě o čem psát.

S láskou Bára


Barbora je ve 31. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ztracená...

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Dlouhou dobu jsem nenapsala žádný článek a upřímně, ani se nedivím. Malému pupíkovi byly před pár dny čtyři měsíce a já mám čím dál častěji pocit, že jsem v tomhle novém životě totálně ztratila samu sebe. A s tím bohužel i náboj... Celý článek »

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na... Celý článek »

Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až... Celý článek »

Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak... Celý článek »

Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené... Celý článek »

Naposledy navštívené