Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná. Ve 13. týdnu to moc nebylo vidět, ovšem ve 24. týdnu už se bříško krásně vystavovalo, občas jsem si říkala po pózování, sakra mě bolí záda. Už to není sranda, mám o 10 kg víc a prsa úplně jiná než před tím, větší a taková plná, velké břicho a velké všechno i ostatní, ale uklidňuji se tím, že po porodu to půjde dolů. Roste ve mně něco krásného a já rostu s tím. :)

Vánoční přípravy u nás doma se rozproudily ve velkém stylu, výzdoba je na svém místě, dárky stále nemám, opět to nechávám jako každý rok na poslední chvíli a budu je shánět pár dní před štědrým dnem. Tento týden mám v plánu péct cukroví, letos to nechci moc přehánět, zatím se to sice dá zvládnout a vše za mě umíchá ten nejlepší vynález pro ženu v kuchyni- robot. Dostala jsem ho letos od manžela, tak ho můžu konečně pořádně otestovat. Míchá, hněte - je to prostě pašák! Asi největší výzvou jak pro robota, tak pro mě, byla vánočka z 1 kg mouky!

Byla to moje první zkušenost, tak jsem se do toho pustila. Nechala jsem si vzejít kvásek ve vlažném mléce, cukru a mouce. V teple bytu to bylo skoro, jako hrnečku vař, kvásek krásně vyběhnul. Všechny suroviny míchal můj dokonalý pomocník, když už bylo těsto hotové, tak jsem si rozdělila těsto na části a z nich udělala delší válečky. Velice jsem se pobavila u receptu od mé kamarádky Petry, která ho má od své maminky, takže už je přes 40 let starý a prověřený. Bylo tam napsané - spleteme ze 4 válečků těsta cop. Ale já plést ze 4 neumím, tak jsem těžce improvizovala a pak další cop z 3 válečků a na konec ze dvou a vše na sebe. Na první pokus to nevypadalo špatně, ale pro jistou jsem si pomohla špejlí, prý aby se nerozjela. Potřela jsem vajíčkem a posypala mandlemi. Po upečení vypadaly vánočky celkem dobře, akorát jedna se lehce rozjela, ale i tak jsem se radovala, že jsem to zvládla! Chuťově prý byla taky dobrá. Ke konci týdne jsem měla 4. návštěvy, tak s chutí testovaly mé první vánočkové pečení.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Přípravy na příchod miminka taky vrcholí. Spíše teď ladím takové ty nezbytné nutnosti, jako jsou třeba komody, abych měla kam dát Nikolce oblečení a její potřeby a zároveň na jedné z komod přebalovací pult. Zatím budeme mít malou v ložnici a postupem času uděláme dětský pokoj. Rekonstrukci ložnice budeme dělat po Novém roce, přes Vánoce chceme být v klidu a užívat si atmosféru. Takže zatím jsou komody pořízené a odpočívají v krabici, čekající na smontování. Oblečků mám už tolik, že už začínám ztrácet přehled, v lednu plánuji velké třízení velikostí a praní.

Těhotenství s Nikolkou se zdá už pohodové, riziko předčasného porodu se snížilo na minimum, ale vzhledem k problémům co byly, jsem radši zůstala v péči odborníků v Podolí a docházím tam na častější kontroly, po té konizaci se čípek musí hlídat, obzvlášť když se trošku začal zkracovat. Naštěstí zaléčení a víc odpočinku čípku prospívá a drží. Přibývá pár věcí, co začíná trošku vadit: bolesti zad, otoky rukou, chodidla mě bolí jak po výšlapu na horu. Spánek probíhá jak obracení grilovaného kuřete, divím se, že mi manžel ještě nic neřekl, akorát dnes poznamenal, co jsem dělala 5 minut v kuchyni. Budím se pravidelně ve 4:15 a jdu si udělat pití a pak na záchod. Občas mi to trvá, než se trefím sirupem do sklenice a nezliji tím celou kuchyňskou linku jako x krát před tím. A pak si jdu spokojeně lehnout. Rituál mám už tak dva měsíce, ale manžel si toho všiml až teď. :)

Přeji všem pohodový týden a brzo se na Vás budeme s Nikolkou těšit v dalším článku!


Lucie právě prožila 25. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené