Vánoční jízda pokračuje

KLUB TĚHULEK! IVČA Myslela jsem si, že po našem adrenalinovém Štědrém dni bude zas vše v pohodě. Že Vánoce sice budou, jako každý rok, cestovní, ale už více méně v klidu. Tak tedy ne, nebylo to tak. Asi, abychom si ty poslední Vánoce bez našeho drobečka o to víc užili, jsme je měli snad ještě bouřlivější. Ale přežili jsme. :-)
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Jako každý rok, jsme 25.12. začali naši okružní cestu po naší velké rodině. :-) Z Mělníka jsme tedy vyrazili do Náchoda, k mé tetě a podívat na moji babičku, která tam žije v domově pro seniory. Na Vánoce v Náchodě jsem se vždy velmi těšila, ale letos jsem z toho měla i trošku obavy, vzhledem ke složitější rodinné situaci mé tety a také ke zhoršujícímu se zdraví mé babičky. Nebudu zacházet do detailů, ale musím říci, že i navzdory nepřízni, se setkání nakonec vydařilo. A i když se objevily i nějaké slzičky, bylo i dost smíchu a to je důležité. :-) Člověk je opravdu velmi odolný a dokáže čelit nástrahám. Alespoň o mé tetě to opravdu platí a musím před ní smeknout, nakonec ty proklaté Vánoce statečně zvládla.

Z Náchoda jsme zamířili v podvečer směr Praha, abychom se vyspali, a vyrazili zase o dům dál. Tentokrát jsme jeli na chalupu za manželovým otcem a jeho ženou. Tentokrát však odjezd nebyl tak hladký. Manžel, stále o čaji a suchém rohlíku, byl relativně v pohodě. Ale zastávkoval náš syn. Ráno ho také navštívily střevní problémy a bylo jasné, že s námi jet nemůže. V duchu jsem se modlila, aby něco takového nepotkalo i mne, jisté obavy byly vidět i na manželovi. Naštěstí to nakonec vypadalo, že se náš mladík jen minulý večer asi moc přejedl v McDonaldu, kde jsme se zastavili na malé občerstvení.

Návštěva u otce byla příjemná, opět jsme poobědvali, trochu si povídali, i na dárky došlo. :-) Také jsme se koukli na video z tchánovy letní dovolené ve Skotsku, které bylo sice velmi zajímavé, ale vzhledem k náročnému Vánočnímu programu, mne krásně ukolébalo ke spánku. Úplně normálně jsem usnula manželovi na rameni. :-) Ten do mě šťouchal, aby mne probral, ale já vždy zas usnula. Evidentně jsem si těch dvacet dát prostě potřebovala. :-)

V podvečer jsme opět vyrazili domů. Manžel si ale opět začal stěžovat na bolest, tentokrát pro změnu na zub. Večer tedy raději navštívil zubní pohotovost. 27.12. jsme jeli opět směr Mělník, kde se vždy scházíme s manželovými sestřenicemi a jejich rodinami, prožít další vánoční odpoledne. :-) Tentokrát zde byly i malé děti, celkem čtyři, takže o zábavu bylo postaráno. A příští rok bude zase o jedno víc. :-) Už se moc těším, až bude náš brouček s námi.

Poslední návštěva nás čekala 28.12. u mých rodičů také v Praze. Zde jsme se sešli i s mými neteřemi a jejich partnery. Ta starší už má sama malého roztomilého kloučka. :-) O to víc byly další Vánoce veselé. Náladu nám zkazil až telefonát od našeho Kuby, kterého někdo srazil v metru ze schodů, když jel za svojí přítelkyní. Nejprve se mu zdálo, že až na bolest zad, kterou přisuzoval vyraženému dechu, je vše v pohodě. Bohužel s odstupem času mu ještě otekl a zmodral loket. Takže jsme mu poradili, aby zajel na pohotovost do nemocnice, kde ho později vyzvedneme. Musím říci, že při té smůle to dopadlo dobře. Loket byl nakonec jen naražený, takže bude pár dní bolet. Se zády to asi bude na delší dobu, ale rentgen ukázal, že všechny kosti v těle jsou celé a neporušené. No alespoň něco.

Zbytek týdne jsem trávila čas v práci, kam jsem si šla po hektických Vánocích odpočinout. :-) Silvestr jsme si s mužem naplánovali prožít poklidný, zůstali jsme doma jen my dva. Dítko nám nakonec přeci jen odcestovalo k přítelkyni. Konečně jsme se tedy natáhli k té televizi a pohádkám a odpočívali. Já i trošku papala, musela jsem za nás oba, protože muž se raději stále nepřejídá, aby mu žaludek opět nezačal stávkovat. :-) Navíc já ke konci týdne nějak pohubla, tak jsem to chtěla opět nabrat. :-) Zdá se mi totiž stále neuvěřitelné, že jsem za celé dosavadní těhotenství nepřibrala víc, než dvě kila. Navíc se takto váha stále pohybuje +/- kilo. Přitom však netrpím žádnými nevolnostmi, prostě nic. Je to asi malý zázrak. :-) Takže si ho vychutnávám, protože tuším, že to dlouho nevydrží a bude hůř. :-) Co je však vtipné, že i když na váze nepřibírám, tak přes rostoucí bříško se mi už vážně občas špatně vážou tkaničky. Už aby bylo tepleji a člověk se mohl obout jen do nějakých nazouváků. :-)

Co mi přijde vyloženě úžasné, že při té vší smůle, jsem já, a tím pádem i náš drobeček, byli všech katastrof ušetřeni. Musím to rychle zaťukat a doufat, že si to nevybereme letos a že i nadále bude vše probíhat tak krásně a pohodově, jako dosud. :-)

Na Silvestra jsme si s mužem připili nealkoholickým šampaňským a na Nový rok si udělali procházku, abychom se podívali na novoroční ohňostroj. Procházka to byla hezká, mráz krásně štípal do tváří, bohužel ohňostroj nebyl přes mraky vidět, takže smůla. :-) Manžel byl z této aktivity vyloženě „nadšený“, bohužel je to již naše tradice a já tudíž byla neoblomná.

Na Nový rok se nakonec staly dvě úžasné věci. Můj muž konečně zažil den, kdy ho opravdu nic nebolelo, takže doufám, že bude zas dobře. Přes Vánoce chudák zhubnul o celých 5kg, to se málokomu povede. Na druhou stranu nemusí v tomto marastu, navíc když ještě není úplně fit, chodit běhat, aby to vánoční obžerství shodil, takže to má i své výhody. :-) O druhou krásnou událost se postaral náš drobeček v bříšku, který mne již několikrát za den šťouchá do bříška. V neděli jsem však poprvé cítila jeho pohyby i rukou přes bříško. Takže jsem ihned tento zážitek zprostředkovala i manželovi, a světe div se, náš drobeček opravdu spolupracoval a Petr opravdu prvně cítil našeho diblíka přes mé bříško. Bylo to moc krásné. :-)

Loučím se s úsměvem na rtech při této vzpomínce a s přáním všeho nejlepšího v novém roce vám všem a hlavně to zdraví. :-) Snad bude v letošním roce lépe, a vše špatné zůstalo v tom loňském.

Mějte se krásně Ivča


Ivča právě prožívá 21. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem? 

3. 1. 2017IvčaM
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Změna termínu porodu

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět vcelku nabitý. Navštívila jsem maminku a neteř, poprvé jsem byla na kontrole v porodnici a pokračujeme v přípravě všeho potřebného pro miminko. V sobotu jsme se také podívali za babičkami na Mělník. A... Celý článek »

Stále se něco děje

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem se začala poohlížet po úklidové firmě. No jistě, uznávám, že je to možná velký přepych, ale musím říci, že v poslední době mne úklid opravdu zmáhá. Celý článek »

Kouzelné jaro

KLUB TĚHULEK! IVČA Další týden je za námi, a tentokrát to byl opravdu báječný týden, vzhledem k tomu krásnému počasí za okny. Úplně jsem cítila, jak mne slunce nabíjí ještě více pozitivní energií. Několikrát jsem byla na procházce, slunila se na... Celý článek »

Předporodní kurz je za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem opět navštívila několik lékařů a v sobotu nás čekal celodenní předporodní kurz, na který jsem se velmi těšila. Jsem ráda, že jsme se na kurz přihlásili a absolvovali ho. Doufám, že si na něj u porodu... Celý článek »

Spokojená těhulka

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem byla na kontrole na diabetologii. V práci jsem si zvládla zabalit věci, protože v příštím týdnu mne čeká nástup na mateřskou dovolenou. Vím, že se opakuji, ale je to vážně neuvěřitelné, v práci strávím už... Celý článek »

Další kolo příprav

KLUB TĚHULEK! IVČA A je to tady. Mé těhotenství se přehouplo do 30. týdne těhotenství. Je neskutečné, jak to letí. V práci mne čeká posledních 8 pracovních dní a pak už jen příprava na příchod našeho broučka. Celý článek »

Předporodní kurz a glukometr

KLUB TĚHULEK! IVČA 30. týden těhotenství se kvapem blíží, takže je potřeba vyřešit některé zásadní otázky. Předporodní kurz – ano, nebo ne, sehnat dětského lékaře pro našeho prcka, vybrat a objednat kočárek. Celý článek »

Test na cukrovku? V pohodě

KLUB TĚHULEK! IVČA Největší téma tohoto týdne je pro mne, tak obávaný, test na cukrovku, tedy oGTT. Už několik týdnů dopředu mne totiž mnohé ženy z mého okolí seznamovaly s naprosto otřesnými zážitky z tohoto testu. Celý článek »

Stále bez potíží, naštěstí

KLUB TĚHULEK! IVČA Jak manžel předvídal, na začátku mého psaní, tvůrčí krize dorazila. :-) Sedím tu a marně přemýšlím, jak začít, co vůbec psát, když se v minulém týdnu vlastně nestalo nic zvláštního. :-)  Celý článek »

Velký úklid

KLUB TĚHULEK! IVČA Přes Vánoce se nám díky spoustě dobrých duší nashromáždilo poměrně dost věcí na naše miminko. Musím říci, že toho bylo tolik, že jsme z bytu měli veliké skladiště, které bylo potřeba uklidit. Celý článek »

Štastné a veselé – asi jak u koho

KLUB TĚHULEK! IVČA Vím, že se budu opakovat, ale dnes to platí asi víc než kdy dřív. Uplynulý týden byl opravdu perný a upřímně, náročný. Nejdříve práce, dokoupení všech dárků, zabalení a přesun na Mělník k babičkám.  Celý článek »

Odhalené tajemství našeho prcka

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět maličko hektický. Jak jsem psala minule, trošku jsem lítala po doktorech, ale mělo to i svá pozitiva. A navíc ty blížící se Vánoce, to asi nemusím nikomu vysvětlovat, že? :-) Celý článek »

Vánoce se blíží

KLUB TĚHULEK! IVČA V rádiu nám s manželem právě připomněli, že se blíží Vánoce, už jen 13. dní. No, manželovi se to moc nelíbilo, protože Vánoce zas tak moc nemusí a kdyby bylo na něm, tak by vlastně asi všechny svátky v roce zrušil. :-) Už před... Celý článek »

Zlá, ošklivá rýmička

KLUB TĚHULEK! IVČA V minulém článku jsem psala, jak mne přepadlo nachlazení. Myslela jsem, že když je to vlastně jen rýma, tak že to víkend a jeden den dovolené spraví a v úterý už budu zas jako rybka. No to jsem se tedy spletla. :-) Celý článek »

Týden plný zážitků

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl vcelku bohatý na zážitky. Mám za sebou první focení ve fotoatelieru, navštívila jsem neteř a začínáme s tvořením návrhu naší nové ložnice, aby se tam našlo místečko i pro náš nový přírůstek. :-) Závěr týdne mi... Celý článek »

Klid a pohoda

KLUB TĚHULEK! IVČA Tak jak byl předminulý týden perný, byl ten minulý poklidný a musím říct, že jsem za to ráda. Na druhou stranu se zas hůře hledají témata k psaní. Takže tentokrát to vezmu asi trošku zkrátka. :-) Celý článek »

Perný týden

KLUB TĚHULEK! IVČA Minulý týden byl pro mne poměrně náročný. Dvě návštěvy lékařů, registrace do porodnice a sobotní oslava tátových narozenin.  Celý článek »

První screening za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA Po necelém roce snažení se nyní i já mohu přidat do Klubu těhulek a moc se na to těším. :-) Právě jsem ve 13. týdnu naprosto bezproblémového těhotenství, za což jsem nesmírně vděčná. Takže žádné ranní nevolnosti a žádný žaludek... Celý článek »

Naposledy navštívené