Ve dvou se to lépe táhne, ve třech ještě líp

WILD MAMA Byla jsem to jen já a on a šlapali jsme náš svět. A protože se nám společně šlapal dobře, je teď na cestě někdo další. Jak se nám bude šlapat ve třech a jak to udělat, aby jsme se z toho nezbláznili a zůstali jsme to pořád jen MY dva? Dva stejní lidé, dvě stejné duše, které společně stvořili něco jedinečného a skutečného. Co to třeba zkusit ruku v ruce.

Je to čtvrt roku, co jsme se dozvěděli, že ze dvou se stávají tři a od té doby se kolem nás rozproudila vlna šílenství zvaná těhotenství. Je neuvěřitelný jak ta malá osůbka, která tady ještě ani reálně není s námi, dokáže řídit úplně všechno. Všechno se už točí jen kolem „miminka“. Přátelé a rodina se mi ozývají a ptají se jak se má „miminko“, já se při každé sebemenší blbině stresuju jestli je „miminko“ v pořádku a občas i přemýšlím, jestli přítel pořád ještě mluví ke mně nebo k „miminku“. No prostě tohle „miminko“ mě úplně převálcovalo.

Jak rychle se život změní s příchodem dítěte je opravdu zázrak (napsala bych „mazec“, protože to slovo víc vystihuje moje pocity z toho všeho, ale do psaného slova se to úplně nehodí). Pár dní zpátky jsem si ale řekla DOST. Podívala jsem se na náš život před rokem a nyní a nechápala jsem, co se s námi stalo. Jako kdyby datum, kdy se naše dítě má narodit byla nějaká odtikávající bomba. Najednou oba pracujeme na 200%, vznikají nové a nové seznamy „co zařídit“ a jsou delší a delší, naše jedno spořící prasátko určené na cestování se rozrostlo o další dvě určené pro „miminko“ a pro „všechny případy“. Sakra, ani nevím co to znamená.

Večer oba skáčeme šipku do postele a upadáme do komatu. Neříkal někdo, že je těhotenství nejkrásnější období života ženy? Každopádně, jestli to někdo řekl, muselo to být hodně dávno, kdy věci fungovaly jinak a média nás nestresovala ohledně veškerého nového přicházejícího. A proto jsem řekla dost. Když už ted' jsme oba ve stresu z toho co přijde, co budeme dělat, až opravdu budeme tři? Takhle to nechci, takhle to není správně. Dostali jsme dar z nebes, stvořili jsme z naší lásky nový život a dobrovolně jsme se oba rozhodli pro změnu a uvítali jsme ji s velkým nadšením. To, že se ale během pár měsíců z pozitivní zprávy stane časovaná bomba jsme netušili. Ale jelikož jako vždycky, když člověk něco dělá poprvé, musí u toho nadělat pár chyb, aby se poučil a dělal to lépe, i my jsme se dostali do téhle fáze, kdy muselo přijít DOST.

Zašli jsme si ten večer na perfektní večeři a mluvili jsme a mluvili. A evidentně jsme to oba potřebovali. A najednou jsme to byli zase jen MY dva. Odpadl stres od problémů všedního dne, nepřemýšleli jsme o „všech případech“, které nás jako rodiče mohou potkat, prostě jsme se smáli, povídali si a byli jsme zase volní jako ptáci. A jak už tahle krásná energie funguje, tak i naše „miminko“ ji pocítilo a asi se samou radostí, že se rodiče dočista nezbláznili, zaradovalo a poskočilo a to bylo POPRVÉ kdy jsem ho/ji ucítila.

Celý tenhle večer mě dokonale uklidnil a oba nás vrátil zpátky nohama na zem. Ještě ten samý den jsme si zabookovali dovolenou a rozhodli jsme se, že ještě než se nám dítě narodí, uděláme si pár dní jen sami pro sebe. A tohle bych chtěla předat všem nastávajícím maminkám a tatínkům. Zejména těm, co do toho jdou poprvé. Nezapomínejte, že tohle malé něco uvnitř, to vzniklo z vaší lásky a ať už je ta láska jaká je, bez ní by to nebylo. A za každé situace je to dar. A ten dar jste dostali, aby jste prošli zkouškou. Touhle zkouškou je těhotenství. Příliv nových emocí, pocitů, všeho neznámého. To, jak to vezmete a co s tím uděláte, to zálěží jen na vás. Na těch dvou stejných lidech. Ne na vašich rodičích, přátelích nebo na médiích. Vy si musíte najít vlastní cestu, jak touhle zkouškou projít. A vím už ted z vlastní zkušenosti, že to není snadné. Ale dá se to. A my to zkusíme ruku v ruce. Protože to nejdůležitější, co chceme a co si přejeme je, aby se naše dítě narodilo do prostředí, kde se bude cítit bezpečně a pohodově. A to je možné jen pokud my dva budeme v pohodě. A my dva budeme v pohodě jen tehdy, pokud budeme vědět, že jsme to pořád jen MY dva. Dva lidé, kteří se potkali, aby něco stvořili a něco předali dál. Neztrácejte sami sebe. Vy jste podstata toho všeho. Držím palce.


Barbora je ve 17. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ztracená...

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Dlouhou dobu jsem nenapsala žádný článek a upřímně, ani se nedivím. Malému pupíkovi byly před pár dny čtyři měsíce a já mám čím dál častěji pocit, že jsem v tomhle novém životě totálně ztratila samu sebe. A s tím bohužel i náboj... Celý článek »

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na... Celý článek »

Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až... Celý článek »

Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak... Celý článek »

Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené... Celý článek »

Naposledy navštívené