Velké nočníkové téma

MIMI LIVE! MAX Dnešní článek píšu z práce. Dnes je můj první pracovní den po mateřské dovolené. První den bez Maxe. A kupodivu to jde. Toby je v jesličkách a Maxík je u Michelovo rodičů. To, že jsem "sama", jsem si uvědomila dnes ráno v autě. Tobyho jsem vysadila v jeslích, pro Maxíka si dojel děda a já si v autě pustila rádio na plný pecky! Hráli "hříšňák". Já už jsem sama hodně dlouho nebyla, tak to byla docela změna. Protože jakmile je z vás máma, nejste sama téměř nikdy. Ani na záchodě! Když jsme byli ještě v Čechách u mých rodičů, kteří mají na toaletu šoupací dveře, Toby mě tam nikdy samotnou nenechal . Vždy otevřel dveře dokořán ve chvíli, kdy jsem si tam trůnila. A to jsem pak skoro chtěla brečet, ať mě nechá alespoň pět minut samotnou.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Také jsme se rozhodli koupit pro děti dvojitý kočárek. Dlouho jsem si myslela, že je to zbytečnost, ale nakonec jsem podlehla. Důvodem byl náš výlet do zoo. Max ještě potřebuje kočárek s korbou, kde může během dne spát. Pro Tobyho jsme golfky nebrali, nechali jsme ho běhat. Ale po dvou hodinách byl unavený a neustále kňoural, že se chce nosit. A samozřejmě ho nemá nosit táta, ale máma. A nosit 16 kilo nebylo tedy nic moc. Proto dvojitý kočárek. Vzhledem k tomu, že je to docela drahá záležitost, koupili jsme použitý kočárek přes inzerát.

A konečně jsem zašla s Maxem na prohlídku. O měsíc později, tudíž mám pouze jeho tříměsíční míry. Váží 7 kg a měří 67 cm. Proporčně je na tom dobře, jen je maličko napřed. Ve třech měsících má míry půlletého. Mohla jsem porovnat míry, které měl v jeho věku Toby a Max je o něco větší a těžší. Na třetí dítě bych snad tedy neměla ani pomyslet, abych neporodila miminko rovnou půlroční.

Maxík už je také více aktivní (dokonce tak aktivní, že jsem musela přestat používat monitor dechu, protože se mi za noc několikrát spustil díky Maxovu putovaní po postýlce) a to se líbí Tobymu. Často k němu přijde a povídá mu, hladí ho, pusinkuje. Když ho nemá v dohledu, ptá se, kde je Max. Doufám, že mu to vydrží. : -)

Tobymu už je něco přes dva roky, tudíž je čas skoncovat s dudlíkem a začít s nočníkem. Zatím jsme tak na půl cesty. Dudlík si Toby nechává v ložnici, přes den ho nemá. To mi zatím stačí. Když si náhodou vzpomene, že by chtěl dudlík, stejně jako Max, odpovím mu, že dudlík je pro miminka. Toby jen přikývne, a řekne „Max miminko“ a dál to neřeší.

Zato plínka/nočník... Zatímco Toby v jesličkách chodí párkrát denně na nočník, doma ani náhodou. Nechce. Na nočník, na záchod... ne a ne a ne. Když ho nechám bez pleny, přijde, až když se počurá, se slovem „mokrý“. Nechci ho nutit, protože to na něj neplatí. Zkoušela jsem to. A byl z toho akorát ještě větší odpor. Zkoušela jsem ho i uplácet. Čokoládou. A nic, to si radši tu čokoládu nevezme. Je tvrdohlavý. Co tedy dělat? Asi prostě počkám, až to přijde samo. V jeslích mi říkali, že chodí na nočník úplně bez problému, nejspíš proto, že vidí ostatní děti. Neříká si, ale často děti na nočník posadí a oni se prostě vyčurají. Jako taktika dobrý, pokud máte doma další malé děti (to, že čurá táta, Tobyho nechává klidným). Když jsme měli na návštěvě Ferdu, který je o něco starší než Toby, lákala jsem Tobyho na záchod. Stejně jako byl Ferda. Toby neustále opakoval: „Ferda na záchod, Toby taky.“ A radostně si to mířil k záchodové míse. Posadil se na ni, myslím, že se mu zadeček ani nedotkl záchodového prkýnka, opět nadšeně vyskočil a křičel: „Hotovo!“ Samozřejmě, že hotovo nebylo, ale Toby už se odmítal posadit. Jak se vaše děti učili chodit na záchod/nočník? Existují nějaké triky, když už ani uplácení nepomáhá? Napište mi do diskuze. 

Mějte se krásně a příště zase na napsanou!

Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Imagin if really easy to implement put children in the leading bench?If you have to seat young before rendering their services as the car is truly full car or it also does not have the a back burner(An important passenger truck, Here is an example), [url=http://landloch.com.au/]Hermes Kelly 28[/url] Pull the view dating back possible ahead of when fast and easy a suitable child safeguards enhancer or. Whenever type troubles information on ones own personal health or the fitn [url=http://www.yenilezzet.com/]michael kors astrid large satchel[/url] ess of your little child, It is best to meet with a physician maybe many several various doctor. Be sure to read the regards to Use prior to when employing this site.

"Representatives would do a security carry from Craig's family home to look for Owens. If your representatives have got a chance to the basements parts, Put on sense an notice out of chlorine lighten. The notice permanent as they quite simply came into the bsmt.

Not lots of opportunity to once again go back at this juncture, Mentioned Subban. Get from it you read and comprehend? Easiest way really complicated it is to become here. A considerable amount of stuffed game, The rocks hot showers, Chill bathcontainers, Ice-cubes things, O [url=http://www.yenilezzet.com/]Michael Kors Astrid[/url] f course.

I think it diabolical so as returning to be expense 15p to buy a shoddy provider plastic back pack. I lso are also making use of my very own as many as is possible, But they really mustn't be needed Life i've had to disposable countless within the deals with have clicked maybe the golf sack on their own comes with washboard. I likewise use quarry to obtain recycling where possible, Often payment is getting larger an additional 5p i know there will likely be numerous dissatisfied persons.

[url=http://www.hifuprostata.com/]http://www.hifuprostata.com/[/url]
[url=http://cateringtemps.com/]http://cateringtemps.com/[/url]
[url=http://www.caffebeneusa.com/]http://www.caffebeneusa.com/[/url]

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené