Velký a malý brácha

KLUB TĚHULEK! JARKA Opět vás všechny po týdnu zdravím :-) Konečně se umoudřilo počasí, tak pevně doufám, že si následující dny užijeme veseleji, než ty předešlé.

Ne, že by uplynulý týden pro nás nebyl veselý. Honzík vymýšlí každý den nová slova, protože spoustu slov zkomolí a vznikají z toho vtipné situace. Maminka pak musí fungovat jako dešifrant, aby i okolí rozumělo, co Honzík říká. Dokonce už se bráškové začali seznamovat. Honzík už moc dobře ví, že miminko se jmenuje Filípek a že je u mě v bříšku. Vždycky ho hladí a říká „maá" (malá). Když má ale svoji raráškovou náladu, tak do bříška plácá a čeká, co já na to. Pokaždé ho upozorním, že to nemůže a že to bolí. I tomu už rozumí a pak je zase opatrný a jemný. Taky už malému bratříčkovi dává pusinky, pomáhá mazat bříško dětským olejem a občas mu nabízí mlíčko nebo sušenky. A moc dobře chápe obrázky miminek v bříšku! Kdykoliv nakouknu na Babywebu do rubriky Týden po týdnu nebo v telefonu do aplikace o těhotenství, ukazuje na ilustrační obrázky a hlásí „mimiko".

V jedné knížce s mnoha různými obrázky, kterou si Honzík moc rád prohlíží, je mimo jiné také schéma vývoje kuřátka ve vajíčku. Honzík v tom má úplně jasno, protože to je taky „mimiko". Vůbec jsem mu to nemusela říkat, podobnost těch vyvíjejících se mláďátek je natolik zřejmá, že si to automaticky správně zařadil. A z ultrazvuku na gynekologii byl nadšený! Tam ho vlastně zaujalo úplně všechno, pan doktor se smál, že z něj asi vyroste gynekolog. Honzík si soustředěně prohlížel všechny nástroje, které byly na dohled, gynekologické křeslo, ultrazvukovou sondu... Jsem zvědavá, jak se bude za pár dní tvářit u zubaře :-D.

No a Filípek velkému bráchovi nezůstává nic dlužen. Když už je Honzíkova péče moc intenzivní, začne kopat nebo mě donutí změnit polohu, aby už dal bráška pokoj. :-) Nejklidnější chvilky na pomazlení s Filípkem tak mám večer těsně před usnutím, když Honzík vedle mě konečně zabere. To pak s manželem špehujeme Filípka, jestli se ještě vrtí nebo už taky spinká. Někdy ovšem manžel usne dřív než Honzík, takže si Filípka zatím ještě moc neužil. Určitě si to ale spolu vynahradí po porodu. ;-)

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Celkově musím říct, že je Filípek asi aktivnější miminko, než byl v bříšku Honzík (a zase jsme u toho porovnávání!). Jeho kopance a převalování jsou už natolik zřetelné, že se občas musím nadechnout nebo si povolit kalhoty, aby ty rány nebyly tak silné. Nejvíc kope, když začnu jíst. Asi mu najednou proudí více živin a energie, tak mi za ně svým způsobem děkuje :-).

Propršený víkend jsme poprvé od Velikonoc strávili na jihu u mých rodičů. Honzíkovi vůbec nevadilo, že prší, chtěl být venku a pomáhal babičce s péčí o zvířátka. Nejvíc ho zajímaly slepičky, králíci a německý ovčák Aron. Toho úplně zbožňuje. Minulé léto vlastně díky psovi začal lézt. Pořád se jen houpal na kolínkách na dece, ale jak se v jeho blízkosti objevil pes, musel za ním do trávy. Aron je naštěstí vyloženě mazlící pes, nechá po sobě lézt děti i kočky a funguje jako taková chůva. Kam se na zahradě Honzík hne, všude je s ním a dává na něj pozor. Doufám, že podobně hezký vztah k němu bude mít i Filípek.

Na mně si ale deštivé počasí minulého týdne vybírá svou daň – mám knedlík v krku a pevně doufám, že se to nerozvine víc a nebude z toho nějaká angína. :-( Jednu s penicilínem jsme si užili i s Honzíkem v bříšku, ale že bych toužila po naprosto stejném průběhu těhotenství i tentokrát, to tedy prosím pěkně ne. Snad se nám to teď vyhne. Nepříjemně by to narušilo naše plány jak na víkend, tak zřejmě i po něm. Příští středu nás čeká velký UTZ ve 20. týdnu, na který se moc těším, protože s námi půjde i tatínek. Zatím měl všechny zprávy z bříška jen zprostředkovaně. Tak nám prosím držte palce, ať zůstaneme všichni zdraví. ;-)

A vy buďte také, ať si můžete užít sluníčka ;-)

Vaše J.


 

Jarka právě prožila 19. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

22. 5. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené