Velký úklid

KLUB TĚHULEK! IVČA Přes Vánoce se nám díky spoustě dobrých duší nashromáždilo poměrně dost věcí na naše miminko. Musím říci, že toho bylo tolik, že jsme z bytu měli veliké skladiště, které bylo potřeba uklidit.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


V obývacím pokoji se nám postupně objevily různé tašky s plínkami, oblečky na miminko, přebalovací pult, kolíbka, autosedačka, postýlka a další věci, které jistě budeme nutně potřebovat při péči o našeho prcka. :-) Abych pravdu řekla, u některých věci asi ani nevím, na co jsou. Jako třeba mantinely ke kolíbce, k tomu mi musela dát instruktáž sestřenice. :-) Vážně jsem ale ráda, že okolo sebe máme tolik dobrých lidí, díky nimž budeme mít i takové věci, které by mi na tu chvilku snad bylo i líto pořizovat.

Takový pocit jsem totiž měla u té kolébky. Velmi se mi líbí, přijde mi, že je to i praktické, ale pokud člověk uváží, kolik to stojí, a že miminko z toho brzy vyroste, tak mi to přijde zbytečné. Když je ale již po dvou dětech a na třetí čeká, rázem mi tato investice přijde mizivá, protože udělá radost spoustě lidí. :-)

Všechny věci bylo třeba prohlédnout, roztřídit, popsat a zabalit, aby se na ně moc neprášilo, až budou ležet ve sklepě. Tam chvilku zůstanou, aby se nám nepletly v bytě. Například oblečení zatím není kam dát, protože nejprve musíme předělat ložnici, jak jsem již psala v některém předešlém článku. Tuto akci připravujeme teď, na leden, aby bylo dost času vše zase ze sklepa vynosit, vyprat, vyžehlit a uklidit. Upřímně, budu šťastná, až tohle budeme mít za sebou, ale to si ještě chvilku počkám. :-)

V úterý jsem byla na kontrole u paní doktorky. Opět jsem viděla našeho broučka. Na tyto okamžiky se vždy moc těším. Je krásné ho vidět, jak se tam vrtí, máchá ručičkama. I když ho teď již poměrně často cítím jak kope, vidět ho je prostě malý zázrak. :-) Paní doktorka byla spokojená, jak krásně rosteme. Malou vrásku na čele měla jen sestřička, která konstatovala, že jsem od poslední kontroly vůbec nepřibrala. No nevadí, o dva dny později bylo na váze o půl kila víc, takže to snad bude dobré.

Od začátku těhotenství jsem přibrala 2,5 kg, což mi stále přijde jako malý zázrak, když uvážím, že jsem již na začátku šestého měsíce. :-) Nicméně vím, že to ještě určitě přijde, iluze si vážně nedělám. :-) Na příští kontrole, na začátku února, tak vesele už asi nebude, budeme dělat test na cukrovku, tak jsem zvědavá, jak to zvládneme. Nejvíce se bojím toho, že musím být dlouho bez jídla, tak mi prosím držte palce, ať to zvládnu. Naštěstí můžu pít alespoň vodu a svačinu si raději také vezmu s sebou.

Na konec ledna jsem nás také po dlouhé úvaze objednala na 4D ultrazvuk, kam jak doufám, se mnou půjde i manžel. Schválně jsem přijala termín až v půl šesté večer, aby byla větší šance, že se stihne uvolnit z práce. Na tento zážitek se opravdu moc těším, snad budeme mít štěstí a náš drobeček bude spolupracovat.

Loučím se s vámi, mějte se krásně Ivča


Ivča právě prožívá 22. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem? 

10. 1. 2017IvčaM
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Předporodní kurz je za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem opět navštívila několik lékařů a v sobotu nás čekal celodenní předporodní kurz, na který jsem se velmi těšila. Jsem ráda, že jsme se na kurz přihlásili a absolvovali ho. Doufám, že si na něj u porodu... Celý článek »

Spokojená těhulka

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem byla na kontrole na diabetologii. V práci jsem si zvládla zabalit věci, protože v příštím týdnu mne čeká nástup na mateřskou dovolenou. Vím, že se opakuji, ale je to vážně neuvěřitelné, v práci strávím už... Celý článek »

Další kolo příprav

KLUB TĚHULEK! IVČA A je to tady. Mé těhotenství se přehouplo do 30. týdne těhotenství. Je neskutečné, jak to letí. V práci mne čeká posledních 8 pracovních dní a pak už jen příprava na příchod našeho broučka. Celý článek »

Předporodní kurz a glukometr

KLUB TĚHULEK! IVČA 30. týden těhotenství se kvapem blíží, takže je potřeba vyřešit některé zásadní otázky. Předporodní kurz – ano, nebo ne, sehnat dětského lékaře pro našeho prcka, vybrat a objednat kočárek. Celý článek »

Test na cukrovku? V pohodě

KLUB TĚHULEK! IVČA Největší téma tohoto týdne je pro mne, tak obávaný, test na cukrovku, tedy oGTT. Už několik týdnů dopředu mne totiž mnohé ženy z mého okolí seznamovaly s naprosto otřesnými zážitky z tohoto testu. Celý článek »

Stále bez potíží, naštěstí

KLUB TĚHULEK! IVČA Jak manžel předvídal, na začátku mého psaní, tvůrčí krize dorazila. :-) Sedím tu a marně přemýšlím, jak začít, co vůbec psát, když se v minulém týdnu vlastně nestalo nic zvláštního. :-)  Celý článek »

Vánoční jízda pokračuje

KLUB TĚHULEK! IVČA Myslela jsem si, že po našem adrenalinovém Štědrém dni bude zas vše v pohodě. Že Vánoce sice budou, jako každý rok, cestovní, ale už více méně v klidu. Tak tedy ne, nebylo to tak. Asi, abychom si ty poslední Vánoce bez našeho... Celý článek »

Štastné a veselé – asi jak u koho

KLUB TĚHULEK! IVČA Vím, že se budu opakovat, ale dnes to platí asi víc než kdy dřív. Uplynulý týden byl opravdu perný a upřímně, náročný. Nejdříve práce, dokoupení všech dárků, zabalení a přesun na Mělník k babičkám.  Celý článek »

Odhalené tajemství našeho prcka

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět maličko hektický. Jak jsem psala minule, trošku jsem lítala po doktorech, ale mělo to i svá pozitiva. A navíc ty blížící se Vánoce, to asi nemusím nikomu vysvětlovat, že? :-) Celý článek »

Vánoce se blíží

KLUB TĚHULEK! IVČA V rádiu nám s manželem právě připomněli, že se blíží Vánoce, už jen 13. dní. No, manželovi se to moc nelíbilo, protože Vánoce zas tak moc nemusí a kdyby bylo na něm, tak by vlastně asi všechny svátky v roce zrušil. :-) Už před... Celý článek »

Zlá, ošklivá rýmička

KLUB TĚHULEK! IVČA V minulém článku jsem psala, jak mne přepadlo nachlazení. Myslela jsem, že když je to vlastně jen rýma, tak že to víkend a jeden den dovolené spraví a v úterý už budu zas jako rybka. No to jsem se tedy spletla. :-) Celý článek »

Týden plný zážitků

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl vcelku bohatý na zážitky. Mám za sebou první focení ve fotoatelieru, navštívila jsem neteř a začínáme s tvořením návrhu naší nové ložnice, aby se tam našlo místečko i pro náš nový přírůstek. :-) Závěr týdne mi... Celý článek »

Klid a pohoda

KLUB TĚHULEK! IVČA Tak jak byl předminulý týden perný, byl ten minulý poklidný a musím říct, že jsem za to ráda. Na druhou stranu se zas hůře hledají témata k psaní. Takže tentokrát to vezmu asi trošku zkrátka. :-) Celý článek »

Perný týden

KLUB TĚHULEK! IVČA Minulý týden byl pro mne poměrně náročný. Dvě návštěvy lékařů, registrace do porodnice a sobotní oslava tátových narozenin.  Celý článek »

První screening za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA Po necelém roce snažení se nyní i já mohu přidat do Klubu těhulek a moc se na to těším. :-) Právě jsem ve 13. týdnu naprosto bezproblémového těhotenství, za což jsem nesmírně vděčná. Takže žádné ranní nevolnosti a žádný žaludek... Celý článek »

Naposledy navštívené