Vendelín, Barnabáš nebo...?

KLUB TĚHULEK! JARKA Všechny vás opět po týdnu zdravím! Nějak to hrozně rychle utíká, nezdá se vám? Já mám vždycky pocit, že jen co dopíšu jeden článek, už abych přemýšlela nad dalším :-D Pro dnešek už mám naštěstí téma schované od minulého týdne, a sice jméno pro našeho druhého lumpíka.

S úvahami nad jménem se ovšem musím opět vrátit do minulosti, do doby, kdy jsme vymýšleli jméno pro našeho prvního syna. Vlastně ještě o pár dalších let zpátky! Možná budeme vypadat s manželem jako blázni, ale poprvé jsme se o dětech, jejich počtu a jménech bavili asi po týdnu nebo dvou chození. :-D Zjistili jsme, že se nám líbí stejná nebo podobná jména a z úcty k manželově mamince, která už dlouho není mezi námi, jsme se shodli, že budeme vymýšlet jména od V – jmenovala se Věra. Pro holčičku to bylo jasné dávno před tím, než jsme vůbec počali miminko. Vybrali jsme Verunku.

Jméno pro chlapečka byl ale pěkný oříšek. Hodně jmen na V totiž nejen začíná, ale i končí, což mi vzhledem k příjmení vadilo – začíná také na V a mně připadá, že by to bylo takové koktavé. A tak nám z výběru hned vypadl např. Václav, jméno, které se mi jinak líbí. Zavrhla jsem i všechna jména končící na –slav(a) nebo –mír(a). Ne že bych měla něco proti slovanským jménům, ale připadá mi to prostě trošku nepraktické, vysvětlovat pak např. kolegům cizincům, že jsem sice Jaroslava, ale všichni mi říkají Jarka. Oni pak stejně komolí oboje a nemají k tomu žádný ekvivalent ve svém rodném jazyce. Z těch chlapeckých jmen na V, která nám zbyla, mi všechna připadala nějak „praštěná" – velmi neobvyklá nebo až příliš exotická na můj vkus. Manžel pořád operoval s Vendelínem. Zpočátku jsem se tomu smála, zdálo se mi to právě úplně mimo.

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Ale za ty tři roky jsem si na Vendelína tak zvykla, že se mi to jméno začalo líbit, a když jsem otěhotněla, už jsem s ním počítala jako s hotovou věcí. Sice jsem narážela na poněkud nechápavé reakce okolí, ale brala jsem to s humorem. Jenže manžel se najednou začal cukat, že je to vážně moc ujeté a že to našemu prckovi přece nemůžeme udělat! A tak jsme chlapecká jména na V zavrhli a vybírání začalo znovu od začátku. Původně jsme nechtěli dávat ani jména po rodičích nebo prarodičích, aby to tomu, na jehož jméno by třeba nedošlo, nebylo líto. Jenže ouha, zjistili jsme, že klučičích jmen, která se nám líbí, je v celém kalendáři tak hrozně málo! A Jan byl ze hry, protože se tak jmenuje můj taťka. Filipa zase vyřadil manžel, že se tak kdysi jmenovalo jeho morče a že přece nemůže syna pojmenovat po morčeti! Nakonec jsme se vrátili k tomu Janovi, zeptali se mých rodičů, jestli jim to nebude vadit (taťka byl myslím naopak polichocen) a rozhodli se pro Honzíka. Já jsem ještě nějakou dobu zvažovala, že bychom synovi do rodného listu nechali zapsat dvě jména, Jan Vendelín, s tím, že Vendelín by byl jen jako druhé jméno a tím pádem bychom ho oslovovali Honzíku, ale nakonec jsem i tuto myšlenku zavrhla. Vendelín nám tak zůstal jen jako pracovní název pro miminko. :-)

Zajímavé je, jak s druhým dítětem jde spousta věcí mnohem snáz, člověk už tomu nemusí zdaleka věnovat tolik času a příprav jako poprvé. Verunka nám zůstala v záloze (možná na nějaké příště?) a pro chlapečka se to taky vykrystalizovalo nějak samo a rychle. U druhorozených dětí se asi prostě vážně nějak obrousí hrany či co, protože teď už manželovi jméno po morčeti nevad. :-D Takže k Honzíkovi přibude Filípek. Tedy snad, tuhle totiž manžel nadhodil ještě Barnabáše. Jestli se má ale druhý syn jmenovat Barnabáš, tak musíme nechat Honzíkovi na matrice přepsat jméno na Vendelína. Vendelín a Barnabáš by byli dobrá dvojka, že? :-D

Krásný týden!

Jarka a Filípek ;-)


Jarka právě prožila 18. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

15. 5. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

No, my jsme uvažovalo o Vítkovi, jenže toho už měla sestřenice, a Vojtíška zase kolegyně v práci... A vidíš, nakonec máme Honzíka, a když ho vidím, tak mi k němu žádné jiné jméno nesedí. A Filípkovi v bříšku říkáme Filípek od začátku, takže si myslím, že mi k němu taky už žádné jiné jméno nepůjde :-) Dokonce i Honzík už moc dobře ví, kdo je Filípek, vždycky řekne "mimiko" a ukáže mi na bříško. Je to roztomilé. 

Obrázek uživatele dencas
dencas

Jarko, jako první jméno na V mě hned napadl Vojtěch, to je taky docela hezké jméno... :-) Strašně se mi líbilo, když jsem byla malá. Když mamka čekala mou o deset let mladší ségru, tak kdyby bývala byl kluk, jmenovala by se právě Vojtíšek :-D

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené