Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB. A další se klube.

Jak jsem řekla, novinek je víc než dost, takže to vezmeme pěkně popořádku. Začneme „zdravotním“ stavem. Vítkova váha se lehce přehoupla přes 8 kilo a klube se nám z něj čahoun. Měří totiž 68 cm a paní doktorka říkala, že z něj bude dlouhán. Co se týká palečků, vše zlé je zapomenuto. Na poslední kontrole nám pan doktor pověděl, ať převazujeme ještě týden a pak konec. Od té doby je vše v pořádku, takže se úplně v klidu může Vítek věnovat své, v tuhle chvíli nejoblíbenější činnosti, strkání palečků (někdy zkouší celé chodidlo) do pusy. Je legrační ho u toho pozorovat. Také jsme byli na kontrole na kožním. Suché flíčky se objeví sem tam, možná jednou, dvakrát, do měsíce. Takže namažeme a oni zase rychle zmizí. Pan doktor říkal, že je to v pohodě, časem se už neobjeví. Na další kontrolu nás objednal až na říjen, takže je zřejmě opravdu vše v pořádku. Taky jsme o pár dní dřív absolvovali 6ti měsíční prohlídku. Paní doktorka byla nadšená. Vítek je ve skvělé kondici, probrali jsme příkrmy, které zvládá bez jakéhokoliv problému. Nejzajímavější okamžik prohlídky přišel ve chvíli, kdy se paní doktorka podívala Vítkovi (jak jen to nazvat) na pindíka. Kontroluje mu ho při každé prohlídce, ale tentokrát to vzala pečlivě. Pokusila se Vítkovi přetáhnout kůžičku. A povedlo se, i tahle „část těla“ je v pořádku. Vítek se u toho tvářil překvapeně a já se musela začít smát. Každá maminka chlapečka určitě ví, jak to myslím.

V týdnu, kdy panovaly extrémní horka, jsme byli objednáni na focení do ateliéru v Praze. Jára si vzal dovolenou, takže jsme to pojali jako rodinný výlet. Večer jsem počasí proklínala, protože bylo fakt hrozně. Ale protože náš chlapec je statečnější než princové z pohádky vše zvládl na jedničku. Cestu autem, focení samotné i cestu zpět. Ke konci focení byl sice trochu mrzutější a odmítl se usmívat, ale v rámci toho všeho, už toho na něj bylo prostě moc. Přesto, jak sami uvidíte, Vítek je frajer jako námořník, jako námořník s čepicí nebo když sedí v kýbli nebo v krabici. Po cestě zpět domů jsme se stavěli v obchodním domě s nábytkem. Páni, tam bylo tak krásně, že Vítek usnul okamžitě po prvním nádechu toho příjemného vzduchu. Nákup celý prospal, stejně tak část cesty. Když jsme dorazili domů, osprchovala jsem ho, dala pořádnou dávku mléka a představte si, on úplně ožil. My s Járou únavou padali na gauč a on byl úplně v pohodě, jako by se za celý den vůbec nic nedělo. Byla jsem za to ráda, protože ten den byl fakt náročný.

Před několika dny se Vítek také začal krásně přetáčet na bříško. Jde mu to opravdu krásně, je to takový elegantní pohyb. Na břiše se mu moc líbí, takže teď spíš hlídám, aby po jídle chvíli vydržel v klidu a ne hned na břicho a jídlo na deku. Na břiše se krásně rozhlíží a snaží se natahovat po hračkách. Jelikož ho přetáčení moc baví, přetáčí se i v postýlce, takže někdy noční spánek naruší pláč, kdy se přetočí na bříško a ve tmě se lekne a začne plakat. S tím souvisí i nová spací poloha. Skoro každou noc teď Vítek spí na boku. Když se na něj podívám, jak tam v té postýlce leží na boku, vypadá úplně jako dospělák. Někdy má tak rozkošnou polohu, že musím dojít pro Járu, aby se šel podívat a chvíli tak stojíme nad postýlkou, oba s úsměvem a pocitem lásky k tomu našemu miláčkovi.

No a konečně se dostávám k té největší novince. Slavnostně hlásím, že máme ZUB. Už před několika dny jsem si všimla, že má Vítek spodní dásničky takové naběhlé a prosvítá sem tam bílá barva. Tak jsem si říkala, to bude zub. Pak jsem to na pár dní pustila z hlavy. Jeden den, když jsem byla na návštěvě u mamky, seděl Vítek u ní na klíně a mě napadlo, zkusit se tam zase po čase podívat. Nahrnuly se mi slzy do očí, protože na mě vykoukl krásný bílý zoubek. Větší část už byla proříznutá a obešlo se to bez jediné slzy, bez teploty, bez trápení. Hned jsem to volala Járovi, mému taťkovi i druhé babičce. Všichni měli velkou radost a při první příležitosti, chtěli tu malou bílou krásu vidět. O několik dní později, se začal hned vedle klubat další. A ten nás bohužel trápí o trochu víc. Vítek je trochu nevrlý, hodně si do pusinky sahá, takže prohazuju kousátka v lednici a občas mu to místo svým prstem masíruju. Někdy je to lepší, někdy ne. Ale už chybí jen kousek a bude taky venku, takže snad se to potom zlepší.

Snad jsem na nic nezapomněla, pokud ano, povím Vám o tom někdy příště. Těch novinek a kouzelných situací je totiž každý den hned několik a já mám pocit, že Vítek je den ode dne šikovnější, chytřejší a vnímavější.

Hezké a veselé letní dny Vám přejí

Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Změna termínu porodu

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět vcelku nabitý. Navštívila jsem maminku a neteř, poprvé jsem byla na kontrole v porodnici a pokračujeme v přípravě všeho potřebného pro miminko. V sobotu jsme se také podívali za babičkami na Mělník. A... Celý článek »

Stále se něco děje

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem se začala poohlížet po úklidové firmě. No jistě, uznávám, že je to možná velký přepych, ale musím říci, že v poslední době mne úklid opravdu zmáhá. Celý článek »

Kouzelné jaro

KLUB TĚHULEK! IVČA Další týden je za námi, a tentokrát to byl opravdu báječný týden, vzhledem k tomu krásnému počasí za okny. Úplně jsem cítila, jak mne slunce nabíjí ještě více pozitivní energií. Několikrát jsem byla na procházce, slunila se na... Celý článek »

Předporodní kurz je za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem opět navštívila několik lékařů a v sobotu nás čekal celodenní předporodní kurz, na který jsem se velmi těšila. Jsem ráda, že jsme se na kurz přihlásili a absolvovali ho. Doufám, že si na něj u porodu... Celý článek »

Spokojená těhulka

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem byla na kontrole na diabetologii. V práci jsem si zvládla zabalit věci, protože v příštím týdnu mne čeká nástup na mateřskou dovolenou. Vím, že se opakuji, ale je to vážně neuvěřitelné, v práci strávím už... Celý článek »

Další kolo příprav

KLUB TĚHULEK! IVČA A je to tady. Mé těhotenství se přehouplo do 30. týdne těhotenství. Je neskutečné, jak to letí. V práci mne čeká posledních 8 pracovních dní a pak už jen příprava na příchod našeho broučka. Celý článek »

Předporodní kurz a glukometr

KLUB TĚHULEK! IVČA 30. týden těhotenství se kvapem blíží, takže je potřeba vyřešit některé zásadní otázky. Předporodní kurz – ano, nebo ne, sehnat dětského lékaře pro našeho prcka, vybrat a objednat kočárek. Celý článek »

Test na cukrovku? V pohodě

KLUB TĚHULEK! IVČA Největší téma tohoto týdne je pro mne, tak obávaný, test na cukrovku, tedy oGTT. Už několik týdnů dopředu mne totiž mnohé ženy z mého okolí seznamovaly s naprosto otřesnými zážitky z tohoto testu. Celý článek »

Stále bez potíží, naštěstí

KLUB TĚHULEK! IVČA Jak manžel předvídal, na začátku mého psaní, tvůrčí krize dorazila. :-) Sedím tu a marně přemýšlím, jak začít, co vůbec psát, když se v minulém týdnu vlastně nestalo nic zvláštního. :-)  Celý článek »

Velký úklid

KLUB TĚHULEK! IVČA Přes Vánoce se nám díky spoustě dobrých duší nashromáždilo poměrně dost věcí na naše miminko. Musím říci, že toho bylo tolik, že jsme z bytu měli veliké skladiště, které bylo potřeba uklidit. Celý článek »

Vánoční jízda pokračuje

KLUB TĚHULEK! IVČA Myslela jsem si, že po našem adrenalinovém Štědrém dni bude zas vše v pohodě. Že Vánoce sice budou, jako každý rok, cestovní, ale už více méně v klidu. Tak tedy ne, nebylo to tak. Asi, abychom si ty poslední Vánoce bez našeho... Celý článek »

Štastné a veselé – asi jak u koho

KLUB TĚHULEK! IVČA Vím, že se budu opakovat, ale dnes to platí asi víc než kdy dřív. Uplynulý týden byl opravdu perný a upřímně, náročný. Nejdříve práce, dokoupení všech dárků, zabalení a přesun na Mělník k babičkám.  Celý článek »

Odhalené tajemství našeho prcka

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět maličko hektický. Jak jsem psala minule, trošku jsem lítala po doktorech, ale mělo to i svá pozitiva. A navíc ty blížící se Vánoce, to asi nemusím nikomu vysvětlovat, že? :-) Celý článek »

Vánoce se blíží

KLUB TĚHULEK! IVČA V rádiu nám s manželem právě připomněli, že se blíží Vánoce, už jen 13. dní. No, manželovi se to moc nelíbilo, protože Vánoce zas tak moc nemusí a kdyby bylo na něm, tak by vlastně asi všechny svátky v roce zrušil. :-) Už před... Celý článek »

Zlá, ošklivá rýmička

KLUB TĚHULEK! IVČA V minulém článku jsem psala, jak mne přepadlo nachlazení. Myslela jsem, že když je to vlastně jen rýma, tak že to víkend a jeden den dovolené spraví a v úterý už budu zas jako rybka. No to jsem se tedy spletla. :-) Celý článek »

Týden plný zážitků

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl vcelku bohatý na zážitky. Mám za sebou první focení ve fotoatelieru, navštívila jsem neteř a začínáme s tvořením návrhu naší nové ložnice, aby se tam našlo místečko i pro náš nový přírůstek. :-) Závěr týdne mi... Celý článek »

Klid a pohoda

KLUB TĚHULEK! IVČA Tak jak byl předminulý týden perný, byl ten minulý poklidný a musím říct, že jsem za to ráda. Na druhou stranu se zas hůře hledají témata k psaní. Takže tentokrát to vezmu asi trošku zkrátka. :-) Celý článek »

Perný týden

KLUB TĚHULEK! IVČA Minulý týden byl pro mne poměrně náročný. Dvě návštěvy lékařů, registrace do porodnice a sobotní oslava tátových narozenin.  Celý článek »

První screening za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA Po necelém roce snažení se nyní i já mohu přidat do Klubu těhulek a moc se na to těším. :-) Právě jsem ve 13. týdnu naprosto bezproblémového těhotenství, za což jsem nesmírně vděčná. Takže žádné ranní nevolnosti a žádný žaludek... Celý článek »

Naposledy navštívené