Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB. A další se klube.

Jak jsem řekla, novinek je víc než dost, takže to vezmeme pěkně popořádku. Začneme „zdravotním“ stavem. Vítkova váha se lehce přehoupla přes 8 kilo a klube se nám z něj čahoun. Měří totiž 68 cm a paní doktorka říkala, že z něj bude dlouhán. Co se týká palečků, vše zlé je zapomenuto. Na poslední kontrole nám pan doktor pověděl, ať převazujeme ještě týden a pak konec. Od té doby je vše v pořádku, takže se úplně v klidu může Vítek věnovat své, v tuhle chvíli nejoblíbenější činnosti, strkání palečků (někdy zkouší celé chodidlo) do pusy. Je legrační ho u toho pozorovat. Také jsme byli na kontrole na kožním. Suché flíčky se objeví sem tam, možná jednou, dvakrát, do měsíce. Takže namažeme a oni zase rychle zmizí. Pan doktor říkal, že je to v pohodě, časem se už neobjeví. Na další kontrolu nás objednal až na říjen, takže je zřejmě opravdu vše v pořádku. Taky jsme o pár dní dřív absolvovali 6ti měsíční prohlídku. Paní doktorka byla nadšená. Vítek je ve skvělé kondici, probrali jsme příkrmy, které zvládá bez jakéhokoliv problému. Nejzajímavější okamžik prohlídky přišel ve chvíli, kdy se paní doktorka podívala Vítkovi (jak jen to nazvat) na pindíka. Kontroluje mu ho při každé prohlídce, ale tentokrát to vzala pečlivě. Pokusila se Vítkovi přetáhnout kůžičku. A povedlo se, i tahle „část těla“ je v pořádku. Vítek se u toho tvářil překvapeně a já se musela začít smát. Každá maminka chlapečka určitě ví, jak to myslím.

V týdnu, kdy panovaly extrémní horka, jsme byli objednáni na focení do ateliéru v Praze. Jára si vzal dovolenou, takže jsme to pojali jako rodinný výlet. Večer jsem počasí proklínala, protože bylo fakt hrozně. Ale protože náš chlapec je statečnější než princové z pohádky vše zvládl na jedničku. Cestu autem, focení samotné i cestu zpět. Ke konci focení byl sice trochu mrzutější a odmítl se usmívat, ale v rámci toho všeho, už toho na něj bylo prostě moc. Přesto, jak sami uvidíte, Vítek je frajer jako námořník, jako námořník s čepicí nebo když sedí v kýbli nebo v krabici. Po cestě zpět domů jsme se stavěli v obchodním domě s nábytkem. Páni, tam bylo tak krásně, že Vítek usnul okamžitě po prvním nádechu toho příjemného vzduchu. Nákup celý prospal, stejně tak část cesty. Když jsme dorazili domů, osprchovala jsem ho, dala pořádnou dávku mléka a představte si, on úplně ožil. My s Járou únavou padali na gauč a on byl úplně v pohodě, jako by se za celý den vůbec nic nedělo. Byla jsem za to ráda, protože ten den byl fakt náročný.

Před několika dny se Vítek také začal krásně přetáčet na bříško. Jde mu to opravdu krásně, je to takový elegantní pohyb. Na břiše se mu moc líbí, takže teď spíš hlídám, aby po jídle chvíli vydržel v klidu a ne hned na břicho a jídlo na deku. Na břiše se krásně rozhlíží a snaží se natahovat po hračkách. Jelikož ho přetáčení moc baví, přetáčí se i v postýlce, takže někdy noční spánek naruší pláč, kdy se přetočí na bříško a ve tmě se lekne a začne plakat. S tím souvisí i nová spací poloha. Skoro každou noc teď Vítek spí na boku. Když se na něj podívám, jak tam v té postýlce leží na boku, vypadá úplně jako dospělák. Někdy má tak rozkošnou polohu, že musím dojít pro Járu, aby se šel podívat a chvíli tak stojíme nad postýlkou, oba s úsměvem a pocitem lásky k tomu našemu miláčkovi.

No a konečně se dostávám k té největší novince. Slavnostně hlásím, že máme ZUB. Už před několika dny jsem si všimla, že má Vítek spodní dásničky takové naběhlé a prosvítá sem tam bílá barva. Tak jsem si říkala, to bude zub. Pak jsem to na pár dní pustila z hlavy. Jeden den, když jsem byla na návštěvě u mamky, seděl Vítek u ní na klíně a mě napadlo, zkusit se tam zase po čase podívat. Nahrnuly se mi slzy do očí, protože na mě vykoukl krásný bílý zoubek. Větší část už byla proříznutá a obešlo se to bez jediné slzy, bez teploty, bez trápení. Hned jsem to volala Járovi, mému taťkovi i druhé babičce. Všichni měli velkou radost a při první příležitosti, chtěli tu malou bílou krásu vidět. O několik dní později, se začal hned vedle klubat další. A ten nás bohužel trápí o trochu víc. Vítek je trochu nevrlý, hodně si do pusinky sahá, takže prohazuju kousátka v lednici a občas mu to místo svým prstem masíruju. Někdy je to lepší, někdy ne. Ale už chybí jen kousek a bude taky venku, takže snad se to potom zlepší.

Snad jsem na nic nezapomněla, pokud ano, povím Vám o tom někdy příště. Těch novinek a kouzelných situací je totiž každý den hned několik a já mám pocit, že Vítek je den ode dne šikovnější, chytřejší a vnímavější.

Hezké a veselé letní dny Vám přejí

Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené