Všechno je jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak dnes píšu již 15. příspěvek a ty z Vás, které čtou můj blog pravidelně, už možná podle názvu tuší, o čem bude.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


V pátek jsme byli na velkém ultrazvuku. Konečně se nám mělo potvrdit pohlaví našeho miminka. Pan doktor nás ale pěkně napínal, nejdříve zkontroloval všechno ostatní a až nakonec se věnoval určení pohlaví. Samozřejmě se vyplnilo to, co jsem psala minule, oblečky budu muset jít asi vyměnit. :-) Není to sice 100%, ale prý tak na 80% se nám v bříšku skrývá chlapeček. Když nám to pan doktor sdělil, nastávajícímu tatínkovi se v tu chvíli štěstím pěkně rozzářily oči. (Nevím, proč ti chlapi tolik touží po synech. ;-)) Já bych lhala, kdybych napsala, že mně taky. V podstatě mi na pohlaví našeho drobečka nezáleží, ale za těch několik týdnů po zprávě paní doktorky, že čekáme 100% holčičku, jsem si na tu představu tak zvykla, nakoupila růžové oblečení a najednou se všechno změnilo. Místo ONA je to ON. Dneska se tomu usmívám, ale v pátek jsem byla tímto zjištěním tak rozhozená, že jsem se vrátila do práce a v kanceláři se mi začaly kutálet slzy po tváři. Trvalo mi celý den, než jsem se s tím srovnala. A všechno je to v hlavě. Ta nám vytváří představy, my se díky nim začneme na něco těšit a najednou přijde něco, co je všechny smete. Samozřejmě jsem strašně ráda, že miminko pěkně prospívá a že je skoro všechno v pořádku. SKORO je psáno proto, že máme jen dvě pupečníkové cévy místo třech. Naštěstí všechny orgány, které by tímto mohly být ovlivněny, se vyvíjejí dobře, jen je potřeba sledovat růst, takže za 4 a 8 týdnů jdeme na kontrolní UZ. Tak snad tam se dozvíme, jestli opravdu čekáme chlapečka. Doma jsme pak totiž naši návštěvu UZ zhodnotili tak, že z pana doktora všeobecně moc velká jistota nešla. Takže pro náš větší klid jsem si kontrolní UZ předběžně zajistila u skutečného odborníka na doporučení mého šéfa, který mi toto nabízel již předtím. Jaké štěstí, že člověk pracuje ve zdravotnictví a může získat nějaké kontakty na dobré lékaře.

Další věcí, kterou jsem chtěla psát už minule, je koukání a osahávání mého těhotenského bříška. Nevím, jak to máte Vy, ostatní těhulky, ale mně se zdá, že všichni lidé upírají svou pozornost na moje bříško. A stává se mi to všude - v práci, na ulici, v obchodě... Jen ať se ale ti zvědavci koukají, já jsem na své bříško pyšná a ráda ho vystavuju na odiv. :-) Je to ale přece jen zvláštní pocit, když na Vás každý takhle civí. Občas, když je to už moc časté, si říkám, jestli ti lidé v životě neviděli těhotnou ženu nebo jestli je na mně ještě něco divného nebo proč na mě pořád tak koukají? Vždyť těhotenství je přece naprosto normální a přirozené.

Dalším bodem je osahávání bříška, a to se děje hlavně v práci. Každou chvíli mi na bříško někdo sahá, hladí a chválí ho, jak pěkně roste. Jeden kolega dokonce přišel s nějakým pořekadlem, že když člověk sáhne těhotné na bříško, bude mít celý den štěstí. Takže pokaždé, když se potkáme, si dobíjí štěstí. :-) Ještě mi to osahávání tolik nevadí, ale, dle slov jedné mé kolegyně, to přijde. Prý se to neustále stupňuje, tak uvidíme, jak moc budu či nebudu nesnášenlivá vůči hlazení bříška cizími lidmi. :-)

A jak to máte vy? Jak snášíte okukování a osahávání bříška? Napište mi do diskuze.

Na závěr přidám ještě jednu perličku mého manžela. Byli jsme na návštěvě u známých a samozřejmě rozebírali moje těhotenství a došlo i na jména. Vybraná je stále nemáme, ale pár tipů v hlavě mám. Tak jsem říkala, že by se mi pro holčičku líbilo například jméno Ema. V tom náš nastávající tatínek zbystřil a povídá: „Ema? No tak to ne, to je jako ten pštros!" Všechny nás svou hláškou pobavil a já vím, že teda Ema to v žádném případě nebude. :-)

Hezký týden.

Vaše Denisa


 Denisa právě prožila 22. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

25. 7. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené