Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby v bříšku si moc užívám, je to to nejkrásnější, co jsem zatím zažila.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


V pondělí jsem byla na prvním měření ohledně speciální těhotenské obuvi. Jde o speciální tvar obuvi, která by měla v posledních měsících těhotenství pomoci odstranit křeče v nohou, otoky a obtížnou chůzi. Jelikož to bylo teprve první měření, tak jsem obuv ještě nevyzkoušela, testovali zatím moji chůzi, tvar klenby a zhruba za 14 dní mi ušijí boty, které pak budu nosit a testovat.

Projekt je to zajímavý, prý díky speciálně upraveným botách lépe proudí v nohách krev a tudíž spousta zdravotních komplikací má mírnější formu nebo se nevyskytují vůbec. Dále jsem absolvovala kontrolu na kardiologii, protože mělo miminko při vyšetření srdíčka nějaký nepoměr. To už se nyní zdálo paní doktorce v pořádku, přesto bude chtít, až se mimčo narodí, abych s ním zašla na kontrolu. Mám být ale v klidu, prý to bude určitě v pořádku. Tak věřím, že paní doktorka má pravdu.

Příští týden mám dovolenou, protože nám rekonstruují v práci chodby, tak doufám, že se konečně dostanu k tomu, abych si sepsala seznam věcí, které jsou potřeba nakoupit a někam se s manželem pro ně vypravíme. Začala jsem přemýšlet nad postýlkou, koukala jsem na internet, přečetla si nějaké články a hodně mě láká pořízení hojdavaku. Také jsem si přečetla článek Maminky Hanky, který mě inspiroval.

Na stránkách výrobce píšou, že poloha ve vaku je pro dítě ta správná, přesto se s tím nějak nemůžu ztotožnit a přemýšlím, jestli je to opravdu to pravé. Prosím, kdo máte zkušenosti, můžete se se mnou podělit v komentářích? Moc vám děkuju.

Taky jsem se rozhodla pro pořízení šátku a začala zkoumat nabídku na internetu. Nechápu, jak se v tom má člověk vyznat a podle čeho vybrat nejlíp. Díky různým diskuzím jsem se rozhodla navštívit jeden obchod v Brně, kde mi určitě dobře poradí, je možné si zde i udělat instruktáž, jak správně vázat, což ale nevím, jestli jde i s takovým břichem, jako už teď mám.:-) Uvidíme.

Mějte se moc krásně, ahoj za týden.


Barča je ve 28. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

24. 7. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad. Celý článek »

Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-))... Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v... Celý článek »

Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se... Celý článek »

Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.  Celý článek »

Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-) Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.  Celý článek »

Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych... Celý článek »

Naposledy navštívené