Všechno nejlepší!

BATOLE LIVE! FILIP Dneska mám narozeniny! Slavili jsme je tedy už předminulý víkend a byla to fakt velká oslava.

Ne že bych ty dva roky tak hrotil. Sám za sebe bych ani nevěděl, že nějaké narozeniny mám. Ale byli jsme celkem tři oslavenci: prababi Dáda, můj táta a já. Máma s tátou nechtěli nutit zase všechny jezdit k nám, když tu byli nedávno, a tak jsme se tentokrát přesunuli všichni k babi a dědovi na venkov a slavili jsme tam. Máma kolem toho tolik nevyváděla jako minule s Honzíkem, neměli jsme srandovní čepičky ani balonky a byla to podle mě větší pohoda. Skoro jsem si ani nevšiml, že se něco slaví. Vždycky, když se takhle všichni sejdeme, tak je všude plno jídla. Tentokrát teda byly navíc tři dorty, ale jinak se to moc nelišilo od běžného rodinného setkání. Čtyři děti, hračky kam se podíváš, alespoň dvě tři paralelní konverzace, zmatek, chaos a téměř permanentně nějaká dobrota na dosah. :-)

Musím se přiznat, že jak se přálo sestupně podle věku, a já tím pádem přišel na řadu poslední, tak už jsem ani nic nechtěl. Jen si hrát a občas si přijít uždíbnout dortu. A najednou se mě všichni ptali, jestli už jsem připravenej na dárečky, holky mi chtěly popřát a začaly natahovat, když jsem řekl, že nechci. Bylo to trochu komický. No nakonec to dobře dopadlo, od všech jsem dostal pusu, rozbalil jsem si pár dárečků (hlavně hračky; nové oblečení s sebou máma nevozila, pochopila, že čas radosti z měkkých dárků teprve přijde). S Honzíkem, Andulkou a Terezkou jsme vyzkoušeli nový náklaďák s tahačem na auta i lego duplo, babičky si mě myslím taky užily dosyta, dokonce jsem se mohl pochovat na klíně i u babi Dády. S ní musím vždycky opatrně, žádné blbnutí, protože má nemocná záda, a když ji ostatní dospěláci nepohlídají, aby se k nám neohýbala, tak se pak nemůže narovnat a dává se z toho dohromady ještě týden. Stejně je ale boží, jsem zvědav na sebe, až mi bude 88! :-)

Jo a ještě s jednou věcí se musím pochlubit! Konečně mám za sebou první stříhání! :-D Většina dětí si to teda odbude už kolem roku, jenže já mám vlasy po mámě, a tak jsem až donedávna měl na hlavě jenom takové miminkovské chmýří. Teď už mám ale pořádný vlasy, a tak bylo nutné je ostříhat. Máma mě vzala strojkem, stejně jako bráchu a tátu. Na každého sice používá jiný nástavec, ale všem nám to teď moc sluší. Konečně se cítím jako pravý muž!

Tak se mějte krásně a užívejte si barevný podzim!

Váš dvouleťák Filípek


Jak to vidí máma

Filípkovi jsou dnes dva roky. Je neskutečné, jak rychle to uteklo. Zážitky z porodu mám čerstvé v paměti, jako by to bylo včera. Pamatuju si, jak jsem se smála v sanitce mezi kontrakcemi, když mě zdravotník přesvědčoval, ať si tlačení nechám až do porodnice, že tam to budu mít lepší. Pamatuju si, jak byl Filípek po narození drobounký a maličký – i přesto, že měl o půl kila a pár centimetrů víc než Honzíček. Pamatuju si, jak jsem se přes slzy smála, když jsem asi 20 minut po porodu volala domů Martinovi a místo mě se mu do telefonu ozval Filípek. Pamatuju si Martinovu překvapenou reakci: „No nekecej! To už je venku, jo? Tak já už mám druhýho syna. Ani jsem si nestihl vypít kafe!“ No a v podobném duchu se odvíjejí celé ty poslední dva roky. Ani si nestíháme v klidu vypít kafe (caro).

Čtěte také:

A já si při té neskutečné jízdě uvědomuji, co všechno se takové dítě za dva roky naučí... Vyjadřovat svoje přání, postavit jednoduchou vláčkodráhu, zapnout pračku, mít vlastní názor (který se dost často liší od toho mého), vyluxovat po sobě drobečky, o půlnoci dojít úplně potmě z ložnice do obýváku a zpátky, vylézt až na poslední příčku štaflí, osprchovat se (a koupelnu taky), používat nočník, mýdlo i příbor, hlásit zastávky v autobuse, rozdávat pusinky a úsměvy na všechny strany, říkat prosím, děkuju, dobrou chuť a s dovolením, uklidit si po sobě hračky (občas), projevovat náklonnost („mám lád, mami“), skákat v kalužích, utěšovat staršího bráchu, vyprávět říkanky, rozhlédnout se při přecházení ulice...

A co se teprve naučí máma! Vystačit průměrně se šesti hodinami přerušovaného spánku denně, dětský pokoj uklízet jen v sebeobraně, háčkovat, nedobíhat s kočárkem autobus, vařit zdravě(ji), nakreslit vrtulník, unést rodinný nákup, batole a odrážedlo najednou, improvizovat, zavázat tkaničky utíkajícímu dítěti, naslouchat intuici, milovat ticho – to snad ze všeho nejvíc! A čokoládu. ;-)

Co jsem se ovšem zatím nenaučila a je to takový můj dluh i vám čtenářům – to je to zatracené auto! Proběhlo pár kondičních jízd po okreskách na jihu Čech, ale neměla jsem zatím odvahu objednat si profesionální kondiční jízdy po Praze, natož si přesunout auto sem a konečně začít jezdit. Snad ještě před nástupem zimy a prvními namrzlými vozovkami stihnu aspoň pár jízd s autoškolou po Praze, aby to přes zimu zase nevyšumělo do ztracena a nemusela jsem na jaře začínat znovu od začátku. Katko, jak jste na tom Vy?

Kromě trojitých narozenin jsme se začátkem října slavili ještě manželovy znovuzrozeniny. Podle všech testů, kontrol a vyšetření je totiž „zcela zdráv“. Už jsme ani nedoufali, že bychom mohli slyšet tak jednoznačný závěr. Od skončení chemoterapie uběhly tři měsíce, během nichž bylo pořád něco a stále se čekalo na nějaké další výsledky nebo vyšetření. Vše se vystupňovalo v polovině září (přesně mezi mými narozeninami a naším výročím svatby), kdy musel Martin na reoperaci. Ani po půl roce se totiž jizva nehojila tak, jak měla, a ani lékaři neznali příčinu. Naštěstí se ale ukázalo, že to byla jen reakce na materiál použitý k šití. Od té doby je klid a já věřím, že už to tak zůstane. :-)

Tak na zdraví!

Jarka

19. 10. 2016Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené