Vzhůru na předporodní kurz!

MIA JE TĚHOTNÁ! Žádny učený rodič z nebe nespadl. Tak poslušně hlásím, že máme za sebou předporodní kurz. A já volám ANO! Bylo to super!

Byl to "jen" víkendový kurz, ale myslím, že pro nastávající maminky (a tatínky) to bylo plně dostačující. Původně jsem chtěla navštěvovat jiný kurz na několik týdnů, ale počátek byl naplánován na druhý týden v září, a to už jsem cítila, že taky může být pozdě, když mám začátkem října termín porodu.

Přes prázdniny se asi nerodí nebo co - za celou dobu byl tady v Brně snad jen jeden. Navíc, tak jak se cítím teď, se už můj stav nejspíš moc nezlepší. Dlouho nevydržím v jedné poloze, i samotný víkend už byl pro mě náročný - přestože jsem měla maximální komfort pro těhulky. Seděla jsem na pytli, gymnastickém balónu, meditačním sedátku, židli, chodila, stála...

Předporodní vzdělávání začalo v pátek odpoledne, kdy jsme se na seznámení a citlivější témata sešly jen ženy. Bylo dobře, že některé věci byly probíráné bez mužů - doplňující otázky pak nebylo problém pokládat. Více jsme se v ženském kruhu otevřely. Mimojiné jsem se také dozvěděla co sebou do porodnice, jak na cviky pánevního dna, jak zvládat prvotní strachy a obavy z porodu, jak si mohu pomoci. Po prvních pár hodinách jsem odcházela z kurzu nadšená.

Druhý den od rána nás čekalo pokračování i s partnery. Byla cítit lehká nervozita, ale po úvodním představení vše opadlo a my si všichni užili super den. Celá sobota byla pro páry, ale bylo tam hodně informací zejména pro tatínky - jak můžou být své ženě oporou nejen u porodu, ale i po dobu šestinedělí, a hlavně jak šikovně vplout do role tatínka a postarat se o dítko. První hodiny byly věnované samotnému porodu. Jak rozpoznat kontrakce, jak je počítat, kdy vyjet do porodnice, řešení nestandardních situací, jak pomoci bez léků partnerce v bolestech. atd... Následovaly informace o pobytu v porodnici, následné péči o ženu a dítě v šestinedělí, jak zvolit pediatra, o kojení a péči o děťátko.

Oba s Davidem jsme večer odcházeli nadšení. Do této doby už jsme si každý načetli nějakou knihu, sledujeme různé trendy v péči o dítě, diskutujeme s přáteli co už děti mají. Předporodní kurz byl hezkým uzavřením a potvrzením toho, že snad jdeme správnou cestou. Díky paní Majce, která nás po celý víkend vedla, jsem se ubezpečila a uklidnila na duši, že míru informovanosti jsem si zvolila dobře. A hlavně jsem se naučila, že mám vždy možnost volby ve svých rozhodnutích... A není třeba se bát.

Všem vám, co vás čeká, přeju pohodový porod :- )

Mějte fajn dny, Mia ♥


Mia právě prožila 33. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

21. 8. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené