Vzorná vZorečka

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Dnes, kromě návratu domů z porodnice, chci psát o Adámkovi a jeho roli staršího bratra.

Nežárlí. Je to pro nás příjemné překvapení. O pozornosti to bude časem zcela určitě, ale o žárlení nikoli. Je mu jedno, že se tulíme k Zorince, že jí myšáme a hladíme, chováme. Jeho totiž taky a většinou se z toho stane všeobecné mazlení. Což je super. Spíš se směje, že Zorinka neumí dát pusinku a má legraci z toho, jaká je pro něho mazlivá, když jí dá pusinku on. Líbí se mu její jemné vlásky a opatrně dělá „malá, malá". Navíc každé ráno dělá na mimi ahoooj ručičkou a krásně dává pusinku na dobrou noc, když mu jde dát mimi pápá na dobrou noc.

V porodnici se ukázalo, co jsme si mysleli. Mimi ho až tak nebralo, ale vzhledem k tomu, že není až tak starý, mámu pamatuje, co pamatuje, stále s bříškem. A s tím spojeným mimi „v bříšku". Vypadá, že pochopil, že mimi se z bříška přestěhovalo do postýlky. Spíš myslím, že pro něho bude teď překvapením, že máma skoro žádné bříško mít nebude. Ale ukázalo se více než vhodné, že bříško bylo „pozor" na něj. Po císařském řezu s jizvou, jako když najdu! Adam je opatrný.

A stejně tak na mimi. Ukazuje jí hračky, půjčuje jí je na přebalování (aby jí bavilo dělat „plenka čistá", jak se u nás říká), a stejně jako v porodnici ve vozíku, vozí ji doma v košíku, který dostala, aby s námi mohla v přízemí trávit čas a nemuseli jsme se tolik bát ji nechat někde ležet. Adámka jsme dávali na sedačku, ale báli jsme se, že to by neklaplo. Adam by jí asi stáhnul dolů, protože když Zorinka pláče, chtěl by jí chovat, anebo jí donést k nám na pochování.

Zorinka Adámkovi přinesla z porodnice na hraní malý autobus. Startuje a svítí a Adam z něho má hroznou radost.

Co bude na zvládnutí oříšek je, že Adam se chce houpat a lézt do mimi houpačky a lehátka a naučil se pouštět rádio. Nejvíc ho se mu líbí otáčecí regulátor hlasitosti. Čekáme, kdy se mu povede otočit jej tak, že se všichni strachy pomočíme, včetně miminka. Zatím se mu to nepovedlo, ale člověk nikdy neví. A dost pochybuju, s babiččinými názory, že by chtěla věž někam přestěhovat, jako jsme to udělali my nahoře, aby na ni nedosáhl. Rovněž dosáhne na kliku u dveří, takže moje prosby o posečkání zrovna v této oblasti vývinu, nebyly shora vyslyšeny.

Tedy, ano, my jsme se s mimi vrátili JEN o několik kroků zpět – není to takový šok mít po jednadvaceti měsíčním synovi zase mimčo, ale on se jaksi nevrátil s námi. Tedy je to mazec... Je ho všude plno.

Uvidím, zda to zvládnu s takovým nadhledem, jako to bere z „těhulek" Katka.

Už v porodnici byl totiž Adam jako vítr ve všem a já si po císaři přišla totálně utlumená. A tenhle stav se zlepšuje jen velmi pomalu. Je to poznat i doma. Já se ploužím, zatímco on jede na plný plyn, jako blesk.
Jen v noci je zatím klid. Holčička krásně spinká, budí se jen dvakrát za noc poté, co jdu spát (dnes tedy doufám, že to tak bude – během dne už to totiž nebyla taková paráda jako včera a předevčírem a usínání na noc také nějak prozatím nekopíruje první dva dny – tak jen doufám, že jí to dlouhé spaní vydrží), ale Adam... vstává o hodinu dřív, než byl zvyklý, takže kolikrát v půl šesté je už vzhůru. Jak to budu dělat, až Jiří bude chodit do práce a budu muset vstát já místo něho, to nevím...

Ve dne to zatím totiž na dohánění spánku u mne nevypadá. Zorka je vzhůru, když Adam spí a Adam bdí, když je sestřička kožená...snad se nám to po obědě poštěstí časem lépe sladit, protože jinak asi padnu brzy za vlast....

A teď už se loučím, protože musím jít odstříkat mléko. Bojím se zánětu a čekám, kdy se mi upraví množství mléka. Zatím vypadám jako velká chodící lahev mléka a myslím, že i Zorča mě tak vidí. Kdykoli ji totiž vezmu do ruky, začne po mně chňapat. Je jasně mladší sestra svého brášky.

A dnes při koupání jsem si všimla, že už docela přibrala. Má krásně vypasené to své maličké bříško. Je to zkrátka vZorečka vzorná! Kéž jí to vydrží!

Zuzana

4. 6. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené