Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná jména, protože na svatbu stále nějak nepřišel ten správný čas, ale není všem dnům konec.

Cesta probíhala úplně plynule, žádné fronty na hranicích a mýtnicích, ani na odpočívadlech nebo benzínkách. Oliverek poslušně ležel, sem tam si zakopal, jinak o sobě nedával moc vědět. Zato hned první den, jak jsem si lehla po dlouhé namáhavé noční cestě na pláži, začlo jeho rodeo.

Jelikož jsme celou dovolenou převážně proleželi, od tohoto dne si Oliverek lebedil v kopání. Ráno, v poledne, večer. Po probuzení jsem zjistila, že bývá aktivnější – cestuje a obrací se. Asi se cítí odpočatý a plný sil, jako jeho maminka.

Dovolená byla ale úžasná – v počasí, koupání, jídle, zábavě i pohybu. Mnoho známých mě od této dlouhé cesty a neustálých vysokých teplot odrazovalo, ale gynekoložka mi cestu povolila a já jsem doufala, že se nic špatného nestane. Pojištění jsme sice vyřízené měli, pro případ i jiných nečekaných zdravotních komplikací, ale jelikož se vztahuje na těhotné do 6. měsíce, byla jsem ráda, že jsme to zvládli bez potíží. Možná to bylo i tím, že se o nás tatínek vzorně staral, dohlížel na to, aby se Oliverek v bříšku moc neslunil a nepřehříval, jak padla 13 hodina, honil nás do stínu. Lépe řečeno do našeho plážového stanu, který jsme každý den poctivě využívali. Prostě tak, jak má budoucí tatínek fungovat.

Trošku jsme i povyrostli. Oliverek ve svojí délce a hmotnosti, taktéž i já ve své váze a velikosti. Mnoho oblečení, co jsem nosila před měsícem a měla ho sebou na dovolené, bylo už těsnější nebo mě škrtilo. Dokonce už před odjezdem na dovolenou přišla řada na koupi těhotenských riflí. Pomalu doplňuji výbavu pro sebe i Oliverka. Oblečení už máme, ale postýlku, přebalovací pult a další věci, které nutně potřebujeme.

Jak bych to shrnula. Dovolená utekla neuvěřitelně rychle. S mořem jsme se po 12 dnech rozloučili, protože příští rok se k němu s půlročním Oliverkem asi nedostaneme. Odpočatí, opálení a spokojení jsme vyrazili na zpáteční cestu. Kupodivu byla pro mě víc únavná než cesta tam. Po skoro 13 hodinách s klimatizací, byla nekonečná. Naštěstí opět bez komplikací a nehod na dálnicích i silnicích.

Ve večerních hodinách byla konečně u konce a moje cesta vedla po osprchování a uložení pár věcí na svoje místo, přímo do postele. Hlavně už jsme doma a vesele vplouváme do každodenního stereotypu. Uklízení věcí, praní oblečení, nákup, návštěva nejbližší rodiny spolu s předáním dárečků a příprava po 14 dnech volna do práce.

Měsíc je pryč a mě s Oliverkem opět čeká pravidelná návštěva u gynekoložky a 3D ultrazvuk. Ten sice nehradí pojišťovna, ale proč nemít další milou vzpomínku na časy, kdy byl ještě Oliverek u mě v bříšku. Tam uvidíme našeho chlapečka úplně jinak. Víc detailně a v celé jeho kráse. Třeba už si budeme moci i říct, na koho z nás dvou je podobný, i když je to vlastně jedno. Je náš a to víme jistě.


Bára právě prožila 28. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

21. 8. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené