Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.

Hotel s několika hvězdičkami, hned na náměstí, polopenze a čas jen pro nás. Byl to spíše výlet, cestování vlakem, návštěva místních památek, slunečné počasí, dobrá nálada. Den zakončený v hotelovém bazénu jen pro nás. Spánek jsem tady moc vydatný neměla, protože Oliverek při každé mojí noční návštěvě toalety začal tak mohutně kopat, že mi to nejmíň hodinu nedovolilo usnout. Nelíbilo se mu totiž na žádném boku, tak jedině na zádech mě nechal ještě na chvilku usnout.

Místo, abych se ve svém volnu prospala dorůžova, jsem už od 5 hod mnohdy neusnula. Asi na něho začíná dopadat fakt, že stále občas chodím na noční směny a on to považuje za normální. V závěru se na něho ani nemůžu zlobit, protože já sama jsem si ho takhle naučila.

Po zbytek dnů v týdnu mi byl společníkem můj přítel, kdy díky svátkům dostal v práci volno a my tak mohli vyrazit skoro jako rodina opět na 3 dny tentokrát do Kostelce u Zlína. Tento čas jsme pojali spíše rekreačně. Po příjezdu nám přišel vhod venkovní vyhřívaný bazén. Bylo teplo, podle toho to taky vypadalo, co se lidí týče. Většinu tvořily děti, proto jsem při plavání měla trošku obavu, aby mě některé nekoplo do břicha a Oliverkovi to neublížilo. To by byl průšvih. Naštěstí se tak nestalo.

I tady probíhal spánek dost narušeně. Cizí prostředí, tvrdá matrace, teplo a nespokojený Oliverek, který se na boku cítí nejspíš utlačovaný, ale poloha na zádech vše vyřešila. Po probuzení druhý den byla v plánu návštěva v místním relaxačním centru, kde je možnost využít široké nabídky zábalů, koupelí, masáží s nejrůznějšími přísadami, oleji a v různém časovém rozpětí. Já si vybrala vlažnou sirnou koupel s rašelinovým extraktem a masáž na 15 minut. Bylo to velmi příjemné a uvolňující. Bolest v kříži mě občas potrápí, tak mi masáž přišla vhod.

Následovala procházka Zoo, kde to bylo opravdu krásné, spousta zvířat a pro ně šikovně řešené výběhy a voliéry. Pobyt jsme zakončili opět koupáním, tentokrát tam tolik lidí nebylo, dalo se i hodinu plavat a Oliverek byl určitě spokojený. Cestou zpátky jsem si nakoupila ve Zlíně nějaké oblečení, protože můj šatník se pomalu a jistě zmenšuje. Kila jdou nahoru a oblečení se bohužel neroztáhne. V 23. týdnu Oliverek roste, sílí a s ním rostu i já do šířky, dopředu a začínám na sobě pociťovat i menší kapacitu žaludku, protože už v půlce jídla se cítím přejedená. Budu muset začít jíst častěji a po menších porcích. Pak je mi akorát těžko a cítím se nespokojeně.

Po užitém volnu mě opět čeká práce. I se tam těším, protože už mi moc času v práci před mateřskou dovolenou nezbývá. Ani se nenadějeme a bude po prázdninách. V září půjdou děti z domu do školy a já půjdu z práce domů. Jestli si na to vůbec zvyknu. Na druhou stranu mě čekají jiné příjemné věci, trošku i starosti, ale ty radosti ve velké míře převažují.


Bára právě prožila 23. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

7. 7. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené