Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.

Zatím jsem přibrala asi čtyři kila a břicho mám už fakt veliké, ani si moc neumím představit, že mi ještě vyroste. Nepřepadají mě ale žádné zvláštní chutě, když jsem byla malá, byla jsem přesvědčená, že až budu čekat miminko, budu se celé dny krmit nakládanými okurkami se šlehačkou. :-)

Množství jídla jsem v těhotenství nijak nezvýšila, naopak jsem úplně přestala jíst brambůrky a čokoládové tyčinky, které jsem si dřív neodpustila, ale taky jsem je dokázala vyběhat. Na poslední kontrole u pana doktora jsem byla překvapená, když mi řekl, ať omezím ovoce jako hrozny a banány. Samozřejmě vím, že oba druhy ovoce obsahují velké množství cukru, ale jde o cukry přírodní a kromě toho zase banány obsahují velké množství vlákniny a jak hrozny tak banány jsou zdrojem železa, což je pro mě důležité, protože mám anémii a doplňování železa je pro mě každý den důležité.

Navíc mi přijde rozumnější dát si k snídani ovesnou kaši s banánem než nějaké sladké pečivo či přeslazený jogurt, takže tuto radu zas tak poctivě nedodržuju. Ale půl kila hroznů za odpoledne už tedy nespořádám. :-) A když už píšu o tom ovoci, hrozně se těším, až začne růst něco na zahrádce, zatím obhlížím kvetoucí jahody, maličké zelené třešně, borůvky, angrešt a nemůžu se dočkat. Doufám, že letošní úroda bude veliká a miminku dopřeju spoustu vitamínů z naší zahrady.

Tento týden jsme s manželem podnikli krátký výlet kousek za Olomouc a zase nás překvapilo, jak krásná příroda u nás je a kolik toho člověk ještě v republice neviděl. Hlavní důvod výletu bylo vyzvednutí manželova nového kola, při příležitosti této cesty jsme navštívili i nádherný zatopený lom Výkleky, ve kterém už voda byla docela teplá a pár lidí už se i koupalo.

Taky jsme se stavili na přehradě Plumlov a večer potom zakončili na menším hudebním festivalu, kde jsem asi zažila první šťouchnutí od miminka do žeber, takže právě hrající kapela asi nebude jeho oblíbená muzika. V létě bysme ještě nějaké festivaly chtěli navštívit, tak jsem zvědavá, zda bude mimčo určovat, kterou kapelu si poslechneme a kterou ne. :-)

Příští týden mě čeká kardiologické vyšetření a ultrazvuk u pana doktora, tak věřím, že všechno bude v pořádku a moc se těším, že zase uvidím našeho mrňouse.

Mějte se hezky a prožijte krásný týden plný sluníčka.


Barča je ve 21. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

1. 6. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad. Celý článek »

Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-))... Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v... Celý článek »

Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby... Celý článek »

Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se... Celý článek »

Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.  Celý článek »

Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-) Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych... Celý článek »

Naposledy navštívené